Wersja dla osób niedowidzących

Sport i Turystyka

Gość na naszym treningu!
15.09.2022

We wtorkowe popołudnie na zaproszenie Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych na treningu #FutbolowiPasjonaci pojawił się gość specjalny! 

 

więcej »


Walczyliśmy o Puchar Alei Gwiazd Piłki Nożnej!
15.09.2022

Początek tygodnia a my po raz kolejny udowadniamy, że przełamujemy wszelkie bariery.  Wczoraj tj. 12 września odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Alei Gwiazd Piłki Nożnej dla osób z niepełnosprawnościami! 

więcej »


Uczestnicy świetlic poczuli luz
16.06.2021

Skoro poluzowały się restrykcje pandemiczne, więcej luzu poczuli również uczestnicy weekendowych zajęć świetlicowych. Wcześniejsze obostrzenia znacznie ograniczyły możliwości podróżowania ponieważ wiele ciekawych do zwiedzania miejsc było po prostu zamkniętych. Całodziennym wycieczkom nie służył również fakt, że zamknięte były także restauracje więc ciepły posiłek trzeba było zabrać ze sobą lub kupić na wynos i spożyć go w samochodzie. To ostatnie natomiast miało mało przyjemne konsekwencje polegające na przymusowym przedłużeniu wycieczki o czas… posprzątania samochodów ;-)

więcej »


Świetlice w dobie pandemii
31.03.2021

Dla zapaleńców wycieczek czas pandemii oraz wynikających z niej ograniczeń jest trudnym okresem. Dla osób niepełnosprawnych walka z ograniczeniami to jednak „chleb powszedni” i może właśnie dlatego nawet tego rodzaju okoliczności nie powstrzymały nas przed zwiedzaniem. Ograniczenia ograniczeniami, ale przyzwyczajenie do systematycznego, comiesięcznego podróżowania tak bardzo weszło nam już w krew, że całkowita rezygnacja z tej formy spędzania czasu wolnego okazała się dla wielu z nas niemożliwa. Jakaś trudna do przezwyciężenia, tajemna siła spowodowała, że musieliśmy wysilić się jeszcze bardziej, a kreatywność i pomysłowość wzniosła się na jeszcze wyższe poziomy. Chyba nam się to udało, bo pomysłów na spędzanie wolnego czasu w ciekawych miejscach nie zabrakło. Zresztą z podobnymi problemami borykaliśmy się już w poprzednim roku, więc nabraliśmy wprawy.

więcej »


Warsztaty w PZPN
20.11.2019

20 listopada w Warszawie odbyły się V warsztaty klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych (DSLO). Organizatorami spotkania byli: Federacja Kibiców Niepełnosprawnych i Polski Związek Piłki Nożnej. Śląsk Wrocław reprezentowali przedstawiciele Klubu Kibiców Niepełnosprawnych z Wrocławia i Milicza.

więcej »


Polska – Słowenia
19.11.2019

19 listopada nasz KKN uczestniczył w ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po bardzo emocjonującym spotkaniu piłkarska reprezentacja Polski wygrała ze Słoweńcami 3-2 i potwierdziła swoją dominację w rozgrywkach grupowych, utrzymując pierwsze miejsce w tabeli końcowej. 

więcej »


Wizyta na Stadionie Wrocław
31.10.2019

31 października grupa podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych miała okazję poznać od środka Stadion Wrocław, jeden z największych stadionów piłkarskich w Polsce. Zwiedzanie wrocławskiego giganta było możliwe dzięki zaproszeniu władz Stadionu Wrocław, które kilka tygodni temu otrzymał Klub Kibiców Niepełnosprawnych Milicz. Czwartkowy termin był nieprzypadkowy, ponieważ o godzinie 13.00 na legendarnym stadionie przy ulicy Oporowskiej 62 swój ligowy mecz w ramach III ligi rozgrywały rezerwy WKS Śląsk Wrocław SA. Wyjazd był idealna okazją do odwiedzin dwóch wrocławskich stadionów i wsparcia dopingiem piłkarzy drugiego zespołu WKS-u.

więcej »


Przełamanie Śląska i jubileusz
27.10.2019

27 października mieliśmy okazję wspierać głośnym dopingiem drużynę Śląska Wrocław w meczu XIII kolejki PKO Ekstraklasy z Arką Gdynia. Piłkarze WKS-u od sierpnia nie odnieśli ligowego zwycięstwa i każdy liczył na przełamanie ekipy trenera Lavicki.

więcej »


KKN na meczu Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław
21.10.2019

21 października 31 osobowa grupa kibiców z niepełnosprawnościami z KKN Wrocław i KKN Milicz uczestniczyła w meczu piłkarskiej ekstraklasy Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław. Mecz odbył się w na kameralnym stadionie w Bełchatowie, gdzie nasi kibice gościli po raz pierwszy. GieKSa Arena to jeden z najlepiej dostosowanych obiektów piłkarskich w Polsce, na którym kibice z niepełnosprawnościami mają komfortowe warunki oglądania meczu. Przekonali się o tym osobiście fani z KKN Milicz, którzy jak zawsze pojawili się na wyjazdowym meczu swojej ukochanej drużyny.

więcej »


WTZ na Spartakiadzie
15.10.2019

15 października w Ostródzie odbyła się XVI Warmińsko-Mazurska Spartakiada Osób z Niepełnosprawnościami. Organizatorem zawodów było PSONI Koło w Ostródzie. W zmaganiach sportowych Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych reprezentował Warsztat Terapii Zajęciowej z Milicza. 

więcej »

1 2 3
...
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
12 13 14 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA