Wersja dla osób niedowidzących

Informacje dla rodziców

Coś wiecej o logorytmiece
25.04.2017

LOGORYTMIKA  to zajęcia prowadzone regularnie w grupach starszych naszego przedszkola. Jest formą ćwiczeń słowno - muzyczno – ruchowych, których wiodącym składnikiem jest rytm. Zajęcia prowadzone  w formie zabawy  są zarówno  elementem działań profilaktycznych w zakresie rozwoju mowy jak i formą wsparcia dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy i zaburzeniami mowy.  Mają bowiem wszechstronny wpływ na rozwój naszych dzieci niezależnie od ich poziomu intelektualnego, ruchowego i muzycznego.
 

więcej »


Zajęcia logopedyczne
10.08.2016

         10 sierpnia odbyły się logopedyczne zajęcia grupowe pt. Zabawy słowno-muzyczno-ruchowe „W dżungli” Grupa mieszana wiekowo (3-6 lat) miała okazję do nauki piosenki pt. „Pięć małpek” oraz do zabawy paluszkowej ją ilustrującej.

więcej »


Psychodietetyk radzi
20.07.2016

          Dokładna etiologia  autyzmu wczesnodziecięcego wciąż nie jest oczywista. Wiadomo już jednak na pewno, że odpowiednia dieta może poprawić funkcjonowanie, ograniczyć zachowania niepożądane i ułatwić terapię. 

więcej »


Warsztaty kulinarne
18.03.2016

              W piątek 18.03.2016 w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty kulinarne pt. „Zdrowa słodycz”.  W spotkaniu wzięło udział ok 40 osób – dzieci z rodzicami. 

więcej »


Zaproszenie na spotkanie
10.03.2016

          Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na warsztaty „ZDROWA SŁODYCZ”, które odbędą się 18.03.2016 roku, o godzinie 16.00 w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno- Wychowawczym.

więcej »


Profilaktyczne zajęcia logopedyczne.
09.03.2016

            W Tłusty Czwartek, 4 lutego dzieci z grupy 4 i 5-latków wysłuchały, ale i wspólnie opowiadały historię o dwóch braciach: miłym i leniwym Ciamkaczu oraz energicznym Gryzusiu.  Miały okazję przekonać się,  jak ważne jest  właściwe odgryzanie, żucie. To najlepszy trening buzi. Doskonaliły też umiejętność opowiadania. Zapraszamy do podobnej zabawy w domu – np. z użyciem maskotek, pacynek. Poniżej załączamy materiały z zajęć i inspiracje. Podobne zajęcia odbyły się nazajutrz w grupie trzylatków, będą się odbywały również dla wszystkich przedszkolaków w nowym półroczu.

MATERIAŁY Z ZAJĘĆ

więcej »


Spotkanie dot. przedszkola złotówkowego
24.02.2016

          Szanowni Państwo, informujemy, że w dniu 24.02.2016 r. (środa) o godz. 16:00  w naszym ośrodku w sali 224, odbędzie się zebranie z rodzicami w sprawie „PRZEDSZKOLA ZŁOTÓWKOWEGO”. Obecność obowiązkowa !

więcej »


Informacje i porady logopedy dot. badania przesiewowego
15.01.2016

Logopedyczne badania przesiewowe 3, 4-latków
Dlaczego tak późno? Termin grudzień/ styczeń wybrany, aby dać szansę maluchom na przyzwyczajenia się do przedszkola, zwiększenia ich zaufania do otaczających osób
 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA