Wersja dla osób niedowidzących

Aktywność na różne sposoby

Projekt pomyślany jest jako cykl imprez służących aktywizacji osób niepełnosprawnych wywodzących się z różnych środowisk. Przedsięwzięcie ma charakter ponadregionalny. Niejako jądrem projektu jest środowisko osób niepełnosprawnych związanych z MSPDiON, które zajmuje się przygotowaniem i organizacją poszczególnych imprez. Projekt zakłada aktywizację beneficjentów na trzech wiodących płaszczyznach – sportowo-rekreacyjnej, kulturalnej, przyrodniczo-ekologicznej. Zaplanowano również szeroko zakrojone działania promocyjne służące zarówno zachęcaniu innych środowisk osób niepełnosprawnych do aktywności, promocji samego projektu oraz źródeł jego finansowania, jak i przełamywaniu niekorzystnych stereotypów dotyczących niepełnosprawności i osób nią dotkniętych. Płaszczyzna sportowo-rekreacyjna przedsięwzięcia to „Dzień Sportu”, turniej piłkarski „Milicz Football Cup” i Halowy Turniej Piłkarski, płaszczyzna kulturalna – Przegląd Małych Form Teatralnych i Koncert „Śpiewać każdy może”, płaszczyzna przyrodniczo-ekologiczna – „Sprzątanie Świata” oraz Piknik Rodzinny „Z przyrodą na ty” i Ekofestiwal „Zielona Aktywność”. Dwie ostatnie imprezy będą dodatkowo służyć celom promocyjnym podobnie jak podsumowujący projekt „Dzień Osób Niepełnosprawnych” oraz przygotowane w ramach projektu folder i kalendarz. Założono, że we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych w ramach projektu udział weźmie w sumie 300 osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności. W tym 175 to związane z MSPDiON. Pozostali, to goście z innych regionów kraju zaproszeni na poszczególne imprezy. Jako że wszystkie imprezy mają charakter otwarty, liczba beneficjentów ostatecznych może ulec zwiększeniu, co jednak nie będzie miało wpływu na planowany budżet. W projekcie zatrudniona jest przede wszystkim kadra pracująca na codzień w placówkach prowadzonych przez MSPDiON oraz grupa wolontariuszy, również z zagranicy współpracująca wcześniej z MSPDiON w ramach różnorakich przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych. Poza tym w obsługę poszczególnych działań włączone zostaną osoby niepełnosprawne – członkowie MSPDiON oraz podopieczni placówek przezeń prowadzonych.

Projekt realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

CEL PROGRAMOWY: Wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia
TYP PROJEKTU: Spotkaniai imprezy integracyjneo charakterze otwartym (w szczególności: wystawy, zawody, festiwale, koncerty)
AUTORZY: Paulina Słowińska, Grzegorz Wirchniański
KIEROWNIK PROJEKTU: Grzegorz Wirchniański
CZAS TRWANIA: 01.01.2015 - 31.12. 2015

Kawałek świata posprzątany!
28.10.2015

Korzystając z pięknej soboty będącej kwintesencją złotej polskiej jesieni wysprzątaliśmy niewielki kawałek świata, a ściślej Ostoję Konika Polskiego i jej okolicę. Było co sprzątać.

więcej »


Zaproszenie
24.10.2015

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych gorąca zaprasza wszystkich podopiecznych z opiekunami na ostatnią imprezę plenerową tego roku pn.: "Sprzątanie Świata". Honorowy patronat nad naszym przedsięwzięciem objął Jarosław Duda - Senator Rzeczypospolitej Polskiej. Start: godzina 11:00, 24 października (sobota) w Ostoi Konika Polskiego. W programie zaplanowano: bryczki, zamki dmuchane, skakaniec, ciepły posiłek i wiele, wiele innych atrakcji :) Zapisy na dojazd w biurze MSPDION (71-38-30-014).
 
Zadanie dofinansowano w ramach projektu "Aktywność na różne sposoby"  ze środków PFRON.
 
Do zobaczenie, nie może Cię zabraknąć !

więcej »


Ekofestiwal słoneczny jak zwykle
13.09.2015

13 września w podmilickiej Ostoi Konika Polskiego zorganizowaliśmy Ekofestiwal pn. „Zielona Aktywność”. Tradycyjnie już pogoda dopisała i tłumy naszych gości miały okazję do wyśmienitej zabawy. Atrakcji było co niemiara, czasu na nudę nie było więc zupełnie  Honorowy patronat nad imprezą objął senator Jarosław Duda.

więcej »


Milicz Football Cup dla „PTŻ-u”
04.09.2015

4 września na boisku Orlik przy milickim Zespole Szkół odbyła się III edycja turnieju piłkarskiego dla osób z niepełnosprawnością Milicz Football Cup. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu „Aktywność na różne sposoby” finansowanego ze środków PFRON. Patronat honorowy nad imprezą objął senator Jarosław Duda.

więcej »


Tłumy na Pikniku Rodzinnym
14.06.2015

14 czerwca w Ostoi Konika Polskiego zorganizowaliśmy kolejną edycję Pikniku Rodzinnego pn.  „Z przyrodą na ty”. Moc przygotowanych przez nas atrakcji i wyśmienita pogoda spowodowały, że w Ostoi pojawiły się prawdziwe tłumy. 

więcej »


Zaproszenie na piknik rodzinny
14.06.2015

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych gorąco zaprasza wszystkich członków, podopiecznych i pracowników z rodzinami na Piknik Rodzinny pn.: "Z przyrodą na Ty", który odbędzie sie w dniu 14 czerwca (niedziela) br. w Ostoi Konika Polskiego. Stratujemu o godzinie 10:00. Przed Wami mnóstwo atrakcji m.in. zamki dmuchane, kule wodne, malowanie twarzy, przysmaki, kajaki, bryczki, konkursy i wiele wiele innych niespodzianek. Impreza finansowana jest w ramach projektu "Aktywność na różne sposoby" ze środków PFRON.

Zapisy na transport organizuje Biuro Stowarzyszenia tel.: 71-38-30-014

więcej »


Sportowy piątek w DORW
22.05.2015

22 maja zorganizowaliśmy II Dzień Sportu. W imprezie rywalizowali uczniowie i przedszkolaki z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Było emocjonująco, wesoło, wzruszająco, głośno… i smacznie. I wszyscy wygrali. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu pt. „Aktywność na różne sposoby finansowanego ze środków PFRON. 

więcej »


Dzień Sportu tuż, tuż – uroczyste losowanie
19.05.2015

Przed nami II edycja Dnia Sportu. Jeśli tylko aura pozwoli najbliższy piątek będzie u nas bardzo sportowy. Emocje sportowe czuć już w naszym ośrodku. 19 maja, czyli dokładnie trzy dni przed planowanymi zawodami odbyło się uroczyste losowanie nazw poszczególnych drużyn. Kapitanowie drużyn losowali nazwy swoich ekip. Warto dodać, że wszystkie nazwy nawiązują do zwierząt zamieszkujących Dolinę Baryczy. II Dzień Sportu zorganizowany zostanie w ramach projektu „Aktywność na różne sposób” finansowanego ze środków PFRON.

więcej »


Zaproszenie Dzień Sportu
13.05.2015

Zapraszamy wszystkie grupy szkolne i przedszkolne na II Dzień Sportu, który odbędzie się w dniu 22 maja br. to jest w piątek o godzinie 9:30 na placu Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno - Wychowawczego.

więcej »


Śpiewać każdy może
24.04.2015

O tym że śpiewać każdy może ponoć nie trzeba nikogo przekonywać. My jednak postanowiliśmy to sprawdzić organizując koncert pod nazwą… a jakżeby inaczej „Śpiewać każdy możne”. Przedsięwzięcie odbyło się 24 kwietnia na placu zabaw Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego i wystąpić w nim mógł każdy bez względu na wiek i stan zdrowia. Właściwie jedynym warunkiem uczestnictwa było powiązanie z naszym Stowarzyszeniem i wcześniejsze zgłoszenie, chociaż, jak się później okazało, organizatorzy pozwolili wystąpić nawet tym, którzy wcześniej tego nie planowali.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA