Wersja dla osób niedowidzących

Oddział X (klasy IV-VI)

Nauczyciel : Krystyna Sadek
Pomoc nauczycielska: Lidia Greśko
 
 
 
Uczniowie:
-Adrian, Eryk, Maciej, Kacper

Sprzątanie świata
25.04.2017

We wtorek tj 25 .04.2017 uczniowie z oddziału X zgodnie z tematem zajęć i zgodnie z przypadającym w sobotę dniem  ziemi wyszli posprzątać najbliższą okolice. Cały tydzień rozmawialiśmy o sortowaniu śmieci , recyklingu, oszczędzaniu wody.  Chłopcy bardzo się starali i nazbierali pełne worki śmieci. Na koniec tygodnia zrobili prace o czystej planecie. 

więcej »


Wyjazd do kina
21.04.2017

W piątek 21.04.2017 w  poświątecznym nastroju uczniowie z oddziałów  szkolnych  I , II, VII, VIII, X,  pojechali do kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie  na film „Dzieciak rządzi”. Było to miłe spędzenie czasu. Uczniowie integrowali się ze sobą . Wszystkim się bardzo podobało. Wracaliśmy z szerokimi uśmiechami rozmawiając o najlepszych momentach w filmie. 

więcej »


Oddział X aktywnie w porach roku
29.03.2017

29.03.2017 tj środa odbyły się kolejne zajęcia z cyklu aktywnie w porach roku. Jak zwykle uczniowie dopisali i my również  z wielką chęcią wzięliśmy  udział .  Wszyscy wspólnie wykonywaliśmy doniczki z klamerek i naturalnych ozdób. Jak już były gotowe doniczki to sadziliśmy  kwiaty. Takie pięknie ozdobione doniczki zabrali uczniowie do swoich domów. 

więcej »


Byliśmy w bibliotece
28.03.2017

Dnia 28 marca 2017 r tj we wtorek uczniowie z oddziału X i VII mieli pracowity dzień.  Dzięki uprzejmości pani Marii Nowak ze szkoły podstawowej nr 2 w Miliczu otrzymaliśmy bardzo dużo książek. I  tak  powstała druga biblioteka. Uczniowie pracowali układając książki na półkach. Teraz uczniowie i dzieci z przedszkola mogą wypożyczyć  książki i zabrać do domu i oddać jak już będzie wszystko przeczytane.  Każdy wypożyczający posiada prawdziwą  kartę biblioteczną na której zostaje zapisany dzień wypożyczenia i oddania książki oraz numer książki. Karty posiadamy  dzięki uprzejmości pani dyrektor z biblioteki publicznej Marlenie Godzińskiej. 

więcej »


W KOM'ie
13.03.2017

W poniedziałek 13. 03.2017 uczniowie z naszej szkoły pojechali do KOM-u na seans filmowy.  Uczniowie z oddziału VII  w ramach nagrody za udział w konkursie zaprosili swoich kolegów na wspólny seans filmowy. Po filmie uczniowie udali się na poczęstunek i chwile zabawy przed powrotem do szkoły. W tym dniu brały udział oddziały I, II,  X, VII.
 

więcej »


Zawody
03.03.2017

W oddziale X przez cały tydzień rozmawialiśmy o różnych zawodach. Była mowa o lekarzach, strażakach , policjantach i innych takich jak listonosz, sprzedawca czy cukiernik, piekarz. W związku z tym w piątek tj 03.03.2017 wybraliśmy się do budynku poczty kupić znaczek i wysłać  list do rodziców. Byliśmy również w sklepie obuwniczym gdzie chłopcy mogli poszukać nowych butów na wiosnę . Nasze wyprawy zakończyliśmy   w kawiarni gdzie mogli kosztować  pysznych wypieków. 

więcej »


Kulig
20.01.2017

W piątek tj 20 stycznia oddział X wraz z innymi klasami wybrał się na kulig do Niesułowic. Korzystając z pogody i uprzejmości pana Macieja Kowalskiego nasza młodzież wzięła udział w długim pięknym kuligu. Po takiej atrakcji przyszła pora na gorącą herbatę i pyszną kiełbaskę.   Kulig tak sie spodobał że chłopcy sami ciągnęli się nawzajem na sankach. Na koniec odbyła się „wojna” na śnieżki. 

więcej »


Jasełka w Dunkowej
22.12.2016

W dniu 22 grudnia tj czwartek uczniowie z oddziału X uczestniczyli w Bożonarodzeniowych  Jasełkach w szkole podstawowej w Dunkowej. Przedstawienie było przepiękne. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami. 

więcej »


Konkurs kulinarny
21.12.2016

Dnia 21 grudnia tj. środa uczniowie z oddziału X robili zdrowe muffinki. Z mąki pełnoziarnistej i otrąb owsianych oraz zdrowych dodatków takich jak żurawina, suszona śliwka, słonecznik wymieszali pyszne babeczki. Upiekli je w foremkach w kształcie choinek i gwiazdek . Udekorowali wiórkami kokosowymi lukrem pomarańczowym i prosem. Mamy nadzieje że wszystkim będą smakować. Wszyscy zajęli  pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy nagrodę  grę „Zgaduj –zgadula”. 

więcej »


Wigilia
20.12.2016

Oprócz wręczania nagród w Domu Drzewa w Wałkowej uczniowie z oddziały X uczestniczyli w uroczystej wigilii która odbyła się w restauracji „Parkowa”.  Rozpoczęło się od czytania które wykonał ksiądz. Następnie pośpiewaliśmy kolędy. Po kolędach przyszedł czas na dzielenie  się opłatkiem  i składanie sobie wzajemnie  życzeń. Po życzeniach przyszła pora na poczęstunek.  Można było napić się pysznego barszczu lub soku co kto lubi i zjeść krokieta i pierogi. Na deser można było zjeść pysznego piernika lub mandarynki. Na koniec kto chciał mógł wyjść na środek i wspólnie pośpiewać kolędy do których przygrywał pan Mateusz Nowak i pan Tadeusz Kuśnierz.

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA