Wersja dla osób niedowidzących

MOGĘ, POTRAFIĘ, PRACUJĘ

„MOGĘ POTRAFIĘ PRACUJĘ”

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, członek Polskiej Federacji Zatrudnienia Wspomaganego, realizuje projekt „Mogę, potrafię, pracuję”. Zadanie realizowane jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Program jest kontynuacją działalności zespołu trenerów pracy wspomaganej, który wspiera osoby z niepełnosprawnością w procesie aktywizacji zawodowej od 2008 roku.
 
Oś priorytetowa: 9 Włączenie społeczne
 
Działanie: 9.1 Aktywna integracja
 
Poddziałanie: 9.1.1 Aktywna integracja - konkursy horyzontalne
 
Założenia projektu:
 
- realizacja i zapewnienie kompleksowego wsparcia w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej u 45 osób z niepełnosprawnością dostosowanego do indywidualnych potrzeb tych osób,
 
Cele projektu:
 
- podniesienie aktywizacji zawodoweji społecznej osób z niepełnosprawnościami przy wykorzystaniu europejskiego modelu zatrudnienia wspomaganego,
- podniesienie kwalifikacji zawodowych, społecznych i osobistych osób z niepełnosprawnościami,
- udział osób z niepełnosprawnościami w warsztatach tematycznych,
- odbycie próbek pracy oraz praktyk zawodowych przez osoby z niepełnosprawnościami,
 
Planowane efekty:
 
- objęcie wsparciem w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej 45 osób z niepełnosprawnościami (27 kobiet i 18 mężczyzn) przez trenera pracy, psychologa oraz doradcę zawodowego,
- uzyskanie zatrudnienia, przez conajmniej 10 osóbna otwartym rynku pracy,
- uzyskanie kwalifikacji zakończonych egzaminem przez 5 osób z niepełnosprawnościami, 
- poszukiwanie pracy po opuszczeniu programu, przez co najmniej 8 osób z niepełnosprawnościami
 
Całkowita wartość projektu: 560 947,90
Kwota dofinansowania: 532 867,90
W tym wkład Funduszy Europejskich: 476 805,71
Termin realizacji: 01.09.2017-31.10.2019
Autorzy: Marta Kiszczak, Marcin Folmer

HARMONOGRAM WSPARCIA

Podsumowanie projektu „Mogę, Potrafię, Pracuję”
31.10.2019

31 października zakończyła się realizacja projektu #MogęPotrafięPracuję, który realizowało Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

więcej »


Spotkanie z PUP Milicz
15.03.2019

15 marca w ramach projektu „Mogę Potrafię Pracuję” odbyło się spotkanie z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Miliczu.

więcej »


Spotkanie z doradcą zawodowym
15.03.2019

W ramach współpracy Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z Powiatowym Urzędem Pracy w Miliczu, organizujemy spotkanie z Doradcą Zawodowym.

więcej »


Trening społeczny
01.03.2019

1 marca uczestnicy projektu „Mogę, Potrafię, Pracuję” mieli okazję uczestniczyć w treningu społecznym, który odbył się na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

więcej »


Z dopingiem dla ambasadora!
06.02.2019

Nasi podopieczni odwdzięczają się za udzielone im wsparcie kiedy tylko mogą. Tym razem udali się do Katowic, gdzie swój mecz rozgrywał nasz ambasador – Damian Wojtaszek oraz jego Onico Warszawa. Było to starcie ligowe przeciwko GKS-owi Katowice. Nasza obecność widocznie przyniosła szczęście milickiemu siatkarzowi, ponieważ jego drużyna pewnie wygrała z gospodarzami 3:1.

więcej »


Egzamin końcowy kucharzy
25.01.2019

25 stycznia w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Miliczu odbył się egzamin końcowy dotyczący kursu zawodowego "Kucharz małej gastronomi". Zajęcia odbywały się w ramach projektu "Mogę, potrafię, pracuję" i trwały od 15 listopada do 25 stycznia.

więcej »


Zaproszenie na warsztaty
18.09.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza uczestników projektu „Mogę, potrafię, pracuję” na warsztaty z aktywnego poruszania się po rynku pracy.

więcej »


Grupa wsparcia
11.06.2018

11 czerwca w biurze projektu „Mogę, potrafię. Pracuję” zespół trenerów pracy przeprowadził grupę wsparcia dla uczestników programu.

więcej »


Trenerzy na konferencji naukowej
08.06.2018

8 czerwca zespół trenerów pracy wraz z doradcą zawodowym i psychologiem projektu „Mogę, Potrafię, Pracuję”, uczestniczył w IV konferencji naukowej z cyklu doradztwo zawodowe w rehabilitacji. Tematem spotkania były "Wymiary wsparcia instytucjonalnego w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami".

więcej »


Warsztat kompetencji zawodowych
23.05.2018

22 i 23 maja zespół Trenerów Pracy przeprowadził warsztaty z zakresu kompetencji zawodowych. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Mogę, Potrafię, Pracuję”, który finansowany jest ze środków EFS.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA