Wersja dla osób niedowidzących

GRUPA 5-LATKI INTEGRACYJNE A

Grupa 5-latki integracyjne „A”
BIEDRONKI
 
MIEJSCE NA ZDJĘCIE GRUPOWE
 
Nauczyciele: mgr Sabina Szkudlarek, Andrzelika Kosatka         
Pomoc nauczyciela: Anna Tarka
Pomoc techniczna: Monika Szlachta
 
 
Zajęcia edukacyjne w naszej grupie odbywają się o godz. 9.45- 10.30.
We wtorki o godz. 11.00- 11.30 odbywają się zajęcia z logorytmiki, a o godz. 13.00- 13.45 idziemy do Sali Doświadczania Świata.
We wtorki oraz piątki w godz. od 10.30- 11.00 jest angielski.
W środę oraz piątek o godz. 9.00- 9.45 jest muzyka.
 

 

Wielki odkrywca
27.01.2016

          27 stycznia wybraliśmy się do Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu na przedstawienie pt.: ,, Wielki Odkrywca”. Główny  bohater, to mały  chłopiec  Rysio, który odkrywa COŚ WYJĄTKOWEGO. Odkrywa niezwykłą ,, zabawkę”, którą każdy człowiek ma w swojej głowie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały spektakl, a nawet brały w nim czynny udział. Przekonały się, że do świetnej zabawy nie potrzebny jest  wcale komputer  ani tablet, czy telewizja, ponieważ najlepszą ,,zabawką” na świecie jest WYOBRAŻNIA, trzeba ją tylko pobudzić.  To właśnie dzięki niej Rysio przeniósł się do niezwykłego świata i  przeżył wspaniałe przygody nie wychodząc z własnego pokoju. Podróżował  statkiem poprzez morza ,poleciał rakietą w  kosmos. Fantazja doprowadziła go również do cyrku, gdzie był akrobatą i dyrygentem.
             Bohater pomógł naszym przedszkolakom odkrywać cudowne miejsca, wykorzystując swoją wyobraźnię. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i chęci do twórczego działania.
 

więcej »


Świętujemy urodziny
25.01.2016

            Odśpiewanie ,,Sto lat”, wykrzykiwanie ,,Hip, hip, hura” oraz składanie życzeń – to stały rytuał podczas świętowania urodzin w grupie ,,BIEDRONEK”. Każdy Jubilat otrzymuje kolorową koronę z własnym imieniem, a następnie częstuje koleżanki i kolegów słodką niespodzianką ( cukierkami, ciasteczkami, tortem).
          W pierwszym semestrze swoje urodziny  świętowało sześć Biedronek : FILIP, ORIANA, ZOSIA, JULIA, MICHAŁ  i SZYMON P.
 

więcej »


Wyjątkowo pyszny konkurs
17.12.2015

            17 grudnia rozstrzygnięty został świąteczny konkurs kulinarny pn. „Zdrowo i Kolorowo”. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo nie dość że musiało wszystkich dań spróbować, to jeszcze trzeba je było ocenić.

więcej »


Spotkanie z pielęgniarką
25.11.2015

             25 listopada 2015r. mieliśmy okazję gościć w swojej grupie bardzo miłego gościa. Pani Basia opowiedziała  na czym polega praca pielęgniarki. Mówiła też  o tym jak można zapobiegać chorobom i o tym, kto troszczy się o nasze zdrowie. Pani Basia zaprezentowała nam swój strój oraz akcesoria, które stosuje w swojej pracy (ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, opatrunki…)
          Pani Basia przygotowała dla nas zadanie, które polegało na ułożeniu hasła ,,CZĘSTO RĘCE MYJEMY – RZADZIEJ CHORUJEMY”. Na zakończenie otrzymaliśmy upominki - papierowe bransoletki na rękę i kolorowe naklejki. Pani Basiu – bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie!
 

więcej »


Wycieczka do sadu z niespodzianką
16.10.2015

            16 października nasze pięciolatki z grupy integracyjnej „A” miały spacerować po sadzie, niestety pogoda zmusiła nas do lekkiej korekty planów. Spacer wśród drzew się nie udał, ale wśród jabłek jak najbardziej.
 

więcej »


Z wizytą na Policji
28.09.2015

           28.09.2015r nasza grupa wybrała się na Komendę Policji w Miliczu. Dzieci miały okazję zobaczyć różne atrakcyjne pomieszczenia takie jak: dyżurka, cela więzienna, biuro czy salę spotkań. Pan funkcjonariusz opowiedział dzieciom o swojej pracy, przedstawił zasady bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego oraz pokazał nam różne akcesoria i przedmioty potrzebne w pracy policjanta: kajdanki, lizak, hełm, pałka, kamizelka kuloodporna. Dzieci odbijały swoje odciski palców na kartce papieru, a na koniec spotkania mieliśmy okazję obejrzeć i posłuchać dźwięków nowego radiowozu policyjnego. Podziękowaliśmy za miłą i ciekawą wizytę i wręczyliśmy panu funkcjonariuszowi wcześniej przygotowaną laurkę.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA