Wersja dla osób niedowidzących

Zdrowy styl życia osób 60+

 

Ideą projektu jest stworzenie atrakcyjnej oferty promującej zdrowy styl życia dla seniorów, zmotywowania ich do wyjścia z domu i brania czynnego udziału w życiu społecznym. Wsparcie to odbywać się będzie poprzez organizację działań poświęconych tematyce dbania o własne zdrowie. Realizacja projektu podniesie świadomość seniorów z zakresu dbania o siebie, aktywnego stylu życia, i umiejętnego korzystania z różnorodnych atrakcji.
W ramach projektu odbędzie się:
  • cykl wykładów o zdrowiu,
  • okresowe wyjazdy na basen termalny,
  • gimnastyka zdrowotna w formie dozowanego aerobiku,
  • nordic walking,
  • wydanie broszurki dotyczącej prawidłowej postawy ciała (siadanie i wstawanie, podnoszenie),
  • BAL SENIORA
Projekt będzie realizowany w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie w Miliczu, na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy oraz w Uniejowie. Naszymi działaniami zakładamy objąć 80 osób, są to osoby w wieku senioralnym (powyżej 60 roku życia) w śród nich znajdują się osoby niepełnosprawne pochodzące z powiatu milickiego oraz powiatów ościennych, oleśnickiego i trzebnickiego. Dodatkowo wydane broszurki zostaną wysłane do Związków Rencistów i Emerytów oraz Uniwersytetów Trzeciego Wieku z terenu województwa dolnośląskiego.
 
ZADANIE I: Polityka zdrowotna i promocja zdrowia – aktywizacja prozdrowotna i społeczna grup senioralnych
 
FINANSOWANE: z budżetu Województwa Dolnośląskiego
 
CZAS REALIZACJI: 15.08 - 15.11.2019 r.
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek
 

Bal jak za dawnych lat…
08.11.2019

W rytmie lat 60., 70. i 80. odbył się Bal Seniora zorganizowany przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Zdrowy styl życia osób 60+”. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili tańcząc do swoich ulubionych utworów i wspominając czasy swojej „pierwszej młodości”.

więcej »


Drugi wyjazd do Uniejowa
26.10.2019

Projekt „Zdrowy styl życia osób 60+” dobiega końca. Tym razem nasi seniorzy wyjechali po raz drugi na basen termalny w Uniejowie, aby wspólnie pożegnać tam sezon. Teraz do wiosny pozostają już tylko baseny kryte i mamy nadzieję, że będą oni chętnie z nich korzystać.

więcej »


Ostatni wykład dla seniorów
19.10.2019

Celem projektu „Zdrowy styl życia osób 60+” było podniesienie świadomości zdrowotnej i ogólnego stanu zdrowia seniorów z terenu powiatu milickiego oraz powiatów ościennych. Teraz, po ostatnim wykładzie o zdrowiu prowadzonym przez naszego fizjoterapeutę wiemy już, że został on spełniony, a seniorzy rzeczywiście wiedzą jak zadbać o swoje zdrowie. Statystyki nie kłamią!

więcej »


Jak odżywiać się zdrowo? – wykład dla seniorów
30.09.2019

Wiele chorób, które doskwierają nam w codziennym życiu, spowodowane są niezdrowym odżywianiem. Niewłaściwa dieta może powodować m.in. obniżenie odporności, zatrucie organizmu czy kłopoty z trawieniem. Jednak beneficjenci projektu „Zdrowy styl życia osób 60+”, którzy uczestniczyli w poniedziałkowym spotkaniu z dietetykiem nauczyli się, jak minimalizować ryzyko z tym związane.

więcej »


Seniorzy na drugim nordic walkingu
27.09.2019

W piątek, 27 września, grupa uczestników projektu „Zdrowy styl życia osób 60+” wybrała się do lasu w okolicach Łaz, aby wziąć udział w kolejnych zajęciach z nordic walkingu. Grupę prowadził instruktor Maciej Kowalski, a towarzyszyło mu dwóch animatorów.

więcej »


Drugi wykład dla seniorów
16.09.2019

Drugi wykład o zdrowiu w ramach projektu „Zdrowy styl życia osób 60+” już za nami. Odbył się on w naszej siedzibie przy ul. Kopernika 20 i zgromadził seniorów chcących pogłębić świadomość dotyczącą ich własnego zdrowia.

więcej »


Seniorzy w Uniejowie
14.09.2019

To Miami? Saint-Tropez? Nie, to Basen Termalny w Uniejowie, do którego wybrali się w sobotę 14 września beneficjenci projektu „Zdrowy styl życia osób 60+”. Wybór ten okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ było tam wszystko, co było potrzebne do aktywnego wypoczynku i poprawy sprawności oraz samopoczucia.

więcej »


W zdrowym ciele zdrowy duch - gimnastyka dla seniorów
04.09.2019

Projekt „Zdrowy styl życia osób 60+” nabiera rozpędu. Prezentujemy Państwu kolejne podejmowane w ramach niego działanie – grupowa gimnastyka zdrowotna w formie dozowanego aerobiku prowadzona przez naszego fizjoterapeutę. Ćwiczenia prowadzone są w atrakcyjnej, przystępnej formie i zostały dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników.

więcej »


Spotkanie z fizjoterapeutą
02.09.2019

Pierwszy wykład o zdrowiu w ramach projektu „Zdrowy styl życia osób 60+” już za nami. Grupa seniorów zebrała się, aby posłuchać o nieprawidłowych postawach i nawykach ruchowych, zagrożeniach dla kręgosłupa a także roli aktywności fizycznej w zapobieganiu groźnych chorób. Był to pierwszy z cyklu trzech wykładów prowadzonych przez naszego fizjoterapeutę.

więcej »


Pierwszy nordic walking dla seniorów
30.08.2019

Grupa seniorów będących beneficjentami projektu „Zdrowy styl życia osób 60+” w towarzystwie dwóch animatorów wybrała się dziś na pierwsze zajęcia z nordic walkingu. Odbyły się one na pięknym terenie Rudy Milickiej i Grabownicy, a instruktorem był pan Maciej Kowalski. Trasa obejmowała słynne na całą Europę Stawy Milickie, co pozwoliło uczestnikom nacieszyć oczy pięknem lokalnej flory i fauny.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA