Wersja dla osób niedowidzących

Zdrowy styl życia osób 60+

 

Ideą projektu jest stworzenie atrakcyjnej oferty promującej zdrowy styl życia dla seniorów, zmotywowania ich do wyjścia z domu i brania czynnego udziału w życiu społecznym. Wsparcie to odbywać się będzie poprzez organizację działań poświęconych tematyce dbania o własne zdrowie. Realizacja projektu podniesie świadomość seniorów z zakresu dbania o siebie, aktywnego stylu życia, i umiejętnego korzystania z różnorodnych atrakcji.
W ramach projektu odbędzie się:
  • cykl wykładów o zdrowiu,
  • okresowe wyjazdy na basen termalny,
  • gimnastyka zdrowotna w formie dozowanego aerobiku,
  • nordic walking,
  • wydanie broszurki dotyczącej prawidłowej postawy ciała (siadanie i wstawanie, podnoszenie),
  • BAL SENIORA
Projekt będzie realizowany w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie w Miliczu, na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy oraz w Uniejowie. Naszymi działaniami zakładamy objąć 80 osób, są to osoby w wieku senioralnym (powyżej 60 roku życia) w śród nich znajdują się osoby niepełnosprawne pochodzące z powiatu milickiego oraz powiatów ościennych, oleśnickiego i trzebnickiego. Dodatkowo wydane broszurki zostaną wysłane do Związków Rencistów i Emerytów oraz Uniwersytetów Trzeciego Wieku z terenu województwa dolnośląskiego.
 
ZADANIE I: Polityka zdrowotna i promocja zdrowia – aktywizacja prozdrowotna i społeczna grup senioralnych
 
FINANSOWANE: z budżetu Województwa Dolnośląskiego
 
CZAS REALIZACJI: 15.08 - 15.11.2019 r.
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek
 

Jak odżywiać się zdrowo? – wykład dla seniorów
30.09.2019

Wiele chorób, które doskwierają nam w codziennym życiu, spowodowane są niezdrowym odżywianiem. Niewłaściwa dieta może powodować m.in. obniżenie odporności, zatrucie organizmu czy kłopoty z trawieniem. Jednak beneficjenci projektu „Zdrowy styl życia osób 60+”, którzy uczestniczyli w poniedziałkowym spotkaniu z dietetykiem nauczyli się, jak minimalizować ryzyko z tym związane.

więcej »


Seniorzy na drugim nordic walkingu
27.09.2019

W piątek, 27 września, grupa uczestników projektu „Zdrowy styl życia osób 60+” wybrała się do lasu w okolicach Łaz, aby wziąć udział w kolejnych zajęciach z nordic walkingu. Grupę prowadził instruktor Maciej Kowalski, a towarzyszyło mu dwóch animatorów.

więcej »


Drugi wykład dla seniorów
16.09.2019

Drugi wykład o zdrowiu w ramach projektu „Zdrowy styl życia osób 60+” już za nami. Odbył się on w naszej siedzibie przy ul. Kopernika 20 i zgromadził seniorów chcących pogłębić świadomość dotyczącą ich własnego zdrowia.

więcej »


Seniorzy w Uniejowie
14.09.2019

To Miami? Saint-Tropez? Nie, to Basen Termalny w Uniejowie, do którego wybrali się w sobotę 14 września beneficjenci projektu „Zdrowy styl życia osób 60+”. Wybór ten okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ było tam wszystko, co było potrzebne do aktywnego wypoczynku i poprawy sprawności oraz samopoczucia.

więcej »


W zdrowym ciele zdrowy duch - gimnastyka dla seniorów
04.09.2019

Projekt „Zdrowy styl życia osób 60+” nabiera rozpędu. Prezentujemy Państwu kolejne podejmowane w ramach niego działanie – grupowa gimnastyka zdrowotna w formie dozowanego aerobiku prowadzona przez naszego fizjoterapeutę. Ćwiczenia prowadzone są w atrakcyjnej, przystępnej formie i zostały dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników.

więcej »


Spotkanie z fizjoterapeutą
02.09.2019

Pierwszy wykład o zdrowiu w ramach projektu „Zdrowy styl życia osób 60+” już za nami. Grupa seniorów zebrała się, aby posłuchać o nieprawidłowych postawach i nawykach ruchowych, zagrożeniach dla kręgosłupa a także roli aktywności fizycznej w zapobieganiu groźnych chorób. Był to pierwszy z cyklu trzech wykładów prowadzonych przez naszego fizjoterapeutę.

więcej »


Pierwszy nordic walking dla seniorów
30.08.2019

Grupa seniorów będących beneficjentami projektu „Zdrowy styl życia osób 60+” w towarzystwie dwóch animatorów wybrała się dziś na pierwsze zajęcia z nordic walkingu. Odbyły się one na pięknym terenie Rudy Milickiej i Grabownicy, a instruktorem był pan Maciej Kowalski. Trasa obejmowała słynne na całą Europę Stawy Milickie, co pozwoliło uczestnikom nacieszyć oczy pięknem lokalnej flory i fauny.

więcej »


Projekt dla seniorów wystartował!
27.08.2019

Projekt „Zdrowy styl życia osób 60+” oficjalnie otwarty. Na spotkaniu rekrutacyjnym z beneficjentami koordynator Przemysław Walniczek przywitał wszystkich zgromadzonych i opowiedział po krótce o każdym z zadań, które zostaną przeprowadzone w ramach projektu. Seniorzy zareagowali entuzjastycznie, a zainteresowanie poszczególnymi działaniami było duże. Następnie rozdaliśmy ulotki zawierające terminarz projektu.

więcej »


Rekrutacja dla seniorów!
01.08.2019

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza seniorów z powiatu milickiego, oleśnickiego i trzebnickiego do wzięcia udziału w projekcie promującym zdrowy styl życia osób 60+. Wsparcie to odbywać się będzie poprzez organizację działań poświęconych tematyce zdrowia. W ramach projektu odbędzie się cykl wykładów o zdrowiu, w tym spotkanie z fizjoterapeutą i dietetykiem, okresowe wyjazdy na basen termalny, gimnastyka zdrowotna w formie dozowanego aerobiku, nordic walking na świeżym powietrzu oraz wydanie folderu dotyczącego prawidłowej postawy ciała. Zwieńczeniem działań będzie pierwszy Bal Seniora, który postawi na integrację i powrót do lat młodości. Spotkanie organizacyjno-rekrutacyjne oraz pierwszy wykład o zdrowiu odbędzie się 27 sierpnia 2019 r. (wtorek) o godz. 15:00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Kopernika 20. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.mspdion.org.pl oraz w Biurze Stowarzyszenia.

 

Projekt dofinansowano z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA