Wersja dla osób niedowidzących

Wsparcie i rozwój

Projekt „Wsparcie i rozwój” 

W ramach zadania publicznego zaplanowany został 5-dniowy wyjazdowy warsztat terapeutyczny skierowany do rodzin sprawujących opiekę nad osobą dotkniętą chorobą psychiczną z terenu północnej części województwa dolnośląskiego z powiatów milickiego, oleśnickiego i trzebnickiego oraz z województwa wielkopolskiego z powiatu ostrowskiego i ostrzeszowskiego.

Celem warsztatu jest zmotywowanie osób niepełnosprawnych, ich rodziców, opiekunów i rodzeństwa do aktywności i zmiany dotychczasowego stylu życia, komunikacji i integracji społecznej, wzrostu niezależności, podniesienia samooceny, sprawności fizycznej, poznania piękna otaczającej nas przyrody w warunkach naturalnych, kreatywnego spędzania czasy wolnego, rozwijania uzdolnień i talentów, szczególnie w czasie panującej pandemii koronawirusa.

Cykl zajęć prowadziła będzie wyspecjalizowana kadra doświadczonych terapeutów/opiekunów, na co dzień pracująca z osobami niepełnosprawnymi. W ramach projektu zatrudniona zostanie również kadra administracyjna, koordynująca projekt oraz wolontariusz.

Rekrutacja do programu trwa od 01.06.2021 do 31.07.2021 i odbywa się poprzez kontakt telefoniczny pod numerem: 71 38 30 014 (biuro projektu), a także bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia (Milicz, ul. Kopernika 20).

Program jest dofinansowany w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Od zależności ku samodzielności"

KOORDYNATOR: Joanna Broniecka

AUTORZY: Joanna Broniecka, Urszula Gaj, Agnieszka Kołodziej

CZAS TRWANIA: 15.03 - 31.12.2021

DOFINANSOWANIE: 43 240,00 ZŁ

CAŁKOWITY KOSZT INWESTYCJI: 54 050,00 ZŁ

Wyjazdowe warsztaty w Darłówku
11.08.2021

W dniach od 1 do 6 sierpnia br. MSPDiON zorganizowało Wyjazdowy Warsztat pn. „Wsparcie i Rozwój” w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Od zależności ku samodzielności". Odbył się on w ośrodku „Korsarz” w Darłówku. Wzięły w nim udział łącznie 43 osoby.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA