Wersja dla osób niedowidzących

Grupa 4-latki "A"

Nauczyciele: mgr Monika Szyc, mgr Monika Zdobylak
Pomoce nauczyciela: mgr Małgorzata Nóżka, Zofia Broniecka
Pomoc techniczna: Paulina Wiśniewska
 

Zajęcia kulinarne z wolontariuszkami
14.06.2017

Zajęcia kulinarne to typ zajęć bardzo lubiany przez ,,Misie”. Dziś kulinarne zajęcia na naszej grupie poprowadziły wolontariuszki z Turcji. Wspólnie z dziećmi postanowiły przygotować turecki deser. Poprzez kulinarną zabawę dzieci zdobywały nowe doświadczenia, odkrywały nowe, ciekawe smaki. Miały możliwość samodzielnie i w sposób twórczy przygotować dla siebie przepyszny deser, który chętnie potem zajadały.

więcej »


Grupowe zajęcia z dogoterapii
13.06.2017

Dziś naszą grupę odwiedziła pani Edyta Urbaniak, której towarzyszył czworonożny przyjaciel – piesek Brenda. W czasie spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem, a także oswajaliśmy się z jego obecnością.  Zajęcia te dostarczyły nam  wiele pozytywnej energii. Spotkanie z Brendą było dla nas spontaniczną nauką i jednocześnie wspaniałą zabawą, która dała nam wiele radości. Mamy nadzieję, że Brenda wkrótce znów nas odwiedzi .

więcej »


Dzień Dziecka
01.06.2017

Dzień Dziecka to powszechnie znane i obchodzone w wielu krajach święto. Misio ,,Gapcio” zadbał o to, aby ten dzień różnił się od zwykłego dnia. Czekała na nas wielka niespodzianka i mnóstwo atrakcji. Spędziliśmy ten dzień  na wesołej zabawie w KOMI-E, integrując się ze sobą w trakcie ciekawych zajęć i grupowego ogniska.
 
 

więcej »


Z wizytą na poczcie
19.05.2017

Dziś wybraliśmy się na wycieczkę na Pocztę, aby utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy pomieszczenia poczty oraz obserwowaliśmy pracę urzędników pocztowych. Poznaliśmy zakres usług pocztowych oraz zadania jakie spełnia ten urząd w naszym codziennym  życiu. Jedną z największych  atrakcji była możliwość samodzielnego  stemplowanie prawdziwą pieczęcią pocztową. Wycieczka okazała się dla nas bardzo interesująca. Wróciliśmy do przedszkola z bagażem miłych wrażeń i doświadczeń. Dziękujemy pracownikom Poczty za miłe przyjęcie.

więcej »


Spotkanie z bankowcem
15.05.2017

Dnia 15 maja gościem na naszej grupie była pani Karolina Skrzypczyk – menadżer Eurobanku w Miliczu. Pani Karolina w ciekawy sposób zapoznała nas ze specyfiką pracy w banku. Zainicjowała zabawę podczas której mogliśmy odegrać rolę zarówno bankowca, jak i klienta. Pani Karolina szczególną uwagę zwróciła na umiejętność oszczędzania, zarówno w kontekście potrzeb życiowych jak i realizacji swoich marzeń. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy upominki i cukierki, a sami wręczyliśmy ekspertce podziękowanie. 

więcej »


Uczestniczyliśmy w zajęciach
22.04.2017

W ramach tygodnia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, nasi mali podopieczni z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych gościli w różnych placówkach przedszkolnych. W ramach wymiany i integracji nas również odwiedzały inne przedszkola. 

więcej »


Bierzemy udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych
22.04.2017

W ramach działalności teatralnej - 4- latki integracyjne ,,A” postanowiły przygotować przedstawienie pt. ,,Zielona Dolina zachwyca” i wziąć udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych – ciekawe miejsca Doliny Baryczy ,,Cudze chwalicie swego nie znacie”.  Przedstawienie ma na celu promocję regionu Doliny Baryczy oraz wzbudzanie zainteresowań najbliższą okolicą swojego miejsca zamieszkania.

więcej »


,,CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE” – 4 – latki integracyjne ,,A” w przedstawieniu pt. ,,Zielona Dolina zachwyca”
18.04.2017

Celem wychowania przedszkolnego jest między innymi  rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez sztukę:  muzykę, śpiew, taniec,  małe formy teatralne. W przedszkolu przygotowanie dziecka do roli widza i aktora odbywa sięm.in  poprzez: uczestnictwo w przedstawieniach teatralnych, rozwijanie szeroko rozumianej aktywności twórczej oraz rozmaite zabawy teatralne. Czynne uczestnictwo w przygotowaniu  przedstawień pozwala dziecku przezwyciężać nieśmiałość i tremę , wzmacnia poczucie własnej wartości  oraz pomaga rozwijać komunikatywność. Dzieci poprzez odgrywanie powierzonych im ról i scenek sytuacyjnych mają okazję do rozwijania umiejętności  twórczego myślenia, wyobraźni i kreatywności. Doskonalą również umiejętność prowadzenia dialogu, uczą się planowania kolejnych scen oraz współdziałania z kolegami – aktorami.                                                                                                                                       

więcej »


Wielkanocna niespodzianka
11.04.2017

Dziś czekała na nas wielka, świąteczna niespodzianka…  Nie mogliśmy uwierzyć, że w przedświąteczny czas w naszym przedszkolu zagościły Kurczaczki i Króliczki  Każdy z nas mógł  zobaczyć je z bliska, dotknąć oraz pogłaskać.. Byliśmy bardzo podekscytowani… Nie ma nic piękniejszego niż poznawanie otoczenia poprzez bezpośredni kontakt i działanie.  Dziękujemy Pani Agnieszce Szatkowskiej - Paterek za miłą niespodziankę.

więcej »


Byliśmy w gospodarstwie
31.03.2017

Dnia 31.03.2017 r. dzieci z grupy 4-latków „A” wraz z nauczycielkami odwiedziły gospodarstwo rolne Państwa Lew w Wąbnicach. W piękny słoneczny dzień dzieci mogły zobaczyć i dowiedzieć się jak wygląda życie na wsi. 

więcej »

1 2 3 4 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA