Wersja dla osób niedowidzących

Grupa 4-latki "A"

Nauczyciele: mgr Monika Szyc, mgr Monika Zdobylak
Pomoce nauczyciela: mgr Małgorzata Nóżka, Zofia Broniecka
Pomoc techniczna: Paulina Wiśniewska
 

Uczestniczyliśmy w zajęciach
22.04.2017

W ramach tygodnia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, nasi mali podopieczni z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych gościli w różnych placówkach przedszkolnych. W ramach wymiany i integracji nas również odwiedzały inne przedszkola. 

więcej »


Bierzemy udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych
22.04.2017

W ramach działalności teatralnej - 4- latki integracyjne ,,A” postanowiły przygotować przedstawienie pt. ,,Zielona Dolina zachwyca” i wziąć udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych – ciekawe miejsca Doliny Baryczy ,,Cudze chwalicie swego nie znacie”.  Przedstawienie ma na celu promocję regionu Doliny Baryczy oraz wzbudzanie zainteresowań najbliższą okolicą swojego miejsca zamieszkania.

więcej »


,,CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE” – 4 – latki integracyjne ,,A” w przedstawieniu pt. ,,Zielona Dolina zachwyca”
18.04.2017

Celem wychowania przedszkolnego jest między innymi  rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez sztukę:  muzykę, śpiew, taniec,  małe formy teatralne. W przedszkolu przygotowanie dziecka do roli widza i aktora odbywa sięm.in  poprzez: uczestnictwo w przedstawieniach teatralnych, rozwijanie szeroko rozumianej aktywności twórczej oraz rozmaite zabawy teatralne. Czynne uczestnictwo w przygotowaniu  przedstawień pozwala dziecku przezwyciężać nieśmiałość i tremę , wzmacnia poczucie własnej wartości  oraz pomaga rozwijać komunikatywność. Dzieci poprzez odgrywanie powierzonych im ról i scenek sytuacyjnych mają okazję do rozwijania umiejętności  twórczego myślenia, wyobraźni i kreatywności. Doskonalą również umiejętność prowadzenia dialogu, uczą się planowania kolejnych scen oraz współdziałania z kolegami – aktorami.                                                                                                                                       

więcej »


Wielkanocna niespodzianka
11.04.2017

Dziś czekała na nas wielka, świąteczna niespodzianka…  Nie mogliśmy uwierzyć, że w przedświąteczny czas w naszym przedszkolu zagościły Kurczaczki i Króliczki  Każdy z nas mógł  zobaczyć je z bliska, dotknąć oraz pogłaskać.. Byliśmy bardzo podekscytowani… Nie ma nic piękniejszego niż poznawanie otoczenia poprzez bezpośredni kontakt i działanie.  Dziękujemy Pani Agnieszce Szatkowskiej - Paterek za miłą niespodziankę.

więcej »


Byliśmy w gospodarstwie
31.03.2017

Dnia 31.03.2017 r. dzieci z grupy 4-latków „A” wraz z nauczycielkami odwiedziły gospodarstwo rolne Państwa Lew w Wąbnicach. W piękny słoneczny dzień dzieci mogły zobaczyć i dowiedzieć się jak wygląda życie na wsi. 

więcej »


,,Robimy zdrowe, wiosenne kanapki”
10.03.2017

Dziś ,,Misie” podjęły wielkie kulinarne wyzwanie pod hasłem ,,Robimy zdrowe, wiosenne kanapki”. Na stole zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewki, ogórki, papryka, pomidor, a także szczypiorek.  Po  starannym umyciu rączek, przygotowaniu stanowisk pracy - ,,Misie”  zamieniły się w małych kucharzy i z wielkim zapałem zabrały się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że mali kucharze zadanie wykonali doskonale!  Przygotowane samodzielnie kanapki wyglądały naprawdę smakowicie… - nic więc dziwnego, że po kulinarnej przygodzie znikły z talerzyka bardzo szybko… Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że kanapki wykonane własnoręcznie smakują najlepiej… Aż miło było patrzeć, jak dużą ilością warzyw, zajadały się dzisiaj nawet największe niejadki…  Dzieci podczas zajęć kulinarnych kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię, samodzielność oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Było smacznie, zdrowo, no i oczywiście kolorowo…  Swoimi kulinarnymi zdolnościami wprowadziliśmy w zachwyt samą szefową kuchni – Panią Kasię :)

więcej »


Dzień Kobiet
08.03.2017

8 marca swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże jak i te małe. Dziś nasi chłopcy spisali się na medal i stali się prawdziwymi dżentelmenami… Dzień ten mimo chłodu ,,zakwitł” kwiatami, uśmiechami no i życzeniami…

więcej »


Wyjazd do ,,Bajkowej Krainy”
22.02.2017

Dziś wyruszyliśmy do ,,Bajkowej Krainy” w Krotoszynie, czyli miejsca beztroskiej, szalonej zabawy…  Tu każdy z nas mógł dać upust swojej energii i pobudzić swoją wyobraźnię… Było bajecznie, kolorowo i niezwykle wesoło…

więcej »


Dziś w przedszkolu wielki bal…
10.02.2017

Karnawał to bardzo miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to niezwykłe przeżycie. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z utęsknieniem. Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany dzień… Dziś nasze przedszkole zamieniło się w magiczną krainę pełną bajkowych postaci. Od rana na  naszych twarzach  malował się uśmiech. Było bardzo kolorowo, tanecznie, radośnie i zabawnie… 

więcej »


Dzień Babci i Dziadka
09.02.2017

W zimowy czas wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje. Jeden z nich to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają… Dziś zaprosiliśmy nasze Kochane Babcie i Dziadków w magiczną podróż po latach minionych… Nasza wspólna zabawa przypomniała wszystkim cudowne, dziecięce lata…

więcej »

1 2 3 4 »
Linki
1% dla OPP 1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA