Wersja dla osób niedowidzących

5 latki "B" integracyjne

"Smerfy"

Nauczyciele: mgr Milena Kamińska, mgr Edyta Ciesielska

Pomoc nauczyciela: Beata Ulatowska

Festiwal dla Mamy i Taty
25.05.2018

W piątek, 25 maja 2018 roku grupa Smerfów urządziła swoim rodzicom nie lada niespodziankę – wraz z paniami Mileną Kamińską i Edytą Ciesielską zorganizowali „Festiwal Dla Mamy i Taty”. Podczas tego przedstawienia każdy Smerf wykonał piosenkę lub zaprezentował układ choreograficzny dla swoich rodziców. Nie zabrakło wzruszeń, gdyż każdy występ chwytał za serce i trzymał poziom artystyczny godny prawdziwych gwiazd estrady. 

więcej »


Wizyta Moniki Kuszyńskiej w Ośrodku
13.04.2018

Emocje związane z Koncertem Charytatywnym Moniki Kuszyńskiej jeszcze nie zdążyły opaść, a my mamy dla Państwa kolejną porcję aktualności związanych z artystką. Tym razem będzie to wizyta byłej wokalistki Varius Manx wraz z mężem Jakubem Raczyńskim w naszych placówkach.

więcej »


Zajączek
28.03.2018

W dniu dzisiejszym Smerfy udały się na poszukiwania Zajączka. Gdy wróciły do Sali były bardzo zdziwione! Podczas ich nieobecności Zajączek zostawił dla nich prezenty! Bardzo im się upominki spodobały, więc od razu Smerfy przystąpiły do zabawy! Radość dzieci nie miała końca! Zobaczcie sami, jak pięknie się bawiliśmy!

więcej »


Przygotowania do Świąt Wielkanocnych
27.03.2018

Dziś Smerfy postanowiły zasadzić rzeżuchę! Bardzo podobały im się zajęcia, podczas których sadzili cebulę, więc teraz również ochoczo wzięli się do pracy! Napełnili mini-doniczki watą, którą następnie podlali. Następnie na watę posadzili ziarenka rzeżuchy, a na sam koniec p. Milena pięknie ozdobiła dzieciom doniczki tworząc z nich piękne kurczaki!

więcej »


Konkurs na wielkanocną pisankę
26.03.2018

W dniu dzisiejszym w grupie Smerfów nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą Wielkanocną Pisankę.  Zdecydowana większość dzieci przyniosła piękne własnoręcznie wykonane pisanki! Jury miało problem, kogo nagrodzić. W związku z tym postanowiono wyróżnić wszystkie dzieci, które przyniosły pisanki. Nagrodzone Smerfy otrzymały koszyczki pełne drobiazgów i słodkości! Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

więcej »


Podziękowanie
22.03.2018

Smerfy z całego serca dziękują Pani Alicji Szatkowskiej - Prezes Stowarzyszenia oraz p. Agnieszce Szatkowskiej-Paterek za pomoce dydaktyczne, gry i zabawy, które wzbogaciły naszą salę! Dzięki nim nasze codzienne zajęcia i zabawy są jeszcze ciekawsze! 
D-Z-I-Ę-K-U-J-E-M-Y!!!
 

więcej »


Dzień wiosny
21.03.2018

W dniu wczorajszym Smerfy przygotowały Marzannę, którą dziś spaliły żegnając zimę. Dzieci bardzo chętnie tworzyły legendarną postać. Każdy się cieszył, że nareszcie nadchodzi wyczekiwana wiosna! Dziś z tej okazji wybraliśmy się na pochód wiosenny. Oczywiście, nie zapomnieliśmy o naszych stałych zajęciach w bibliotece, gdzie czekała na nas niespodzianka. Pani Małgosia zaprosiła nas do wspólnej zabawy, podczas której wykonaliśmy śliczne, wielkanocne zajączki. W drodze powrotnej głośno krzyczeliśmy: „Żegnaj zimo, witaj wiosno!”. Na placu przy przedszkolu mogliśmy spalić naszą Marzannę. Takie ognisko bardzo nam się podobało! Wiosno, nadchodź! Czekamy!

więcej »


Z wizytą w kwiaciarni "U Bartka"
15.03.2018

Smerfy skorzystały z zaproszenia do Kwiaciarni „U Bartka”. Właściciel opowiedział dzieciom o swojej działalności, o pierwszych oznakach wiosny. Pokazał Smerfom kwiatki, które dzieci mogły powąchać oraz dotknąć. Pan Bartek zaprezentował nam, jak wykonuje się bukiety, a na koniec naszej wizyty mogliśmy wspólnie z nim stworzyć naszą piękną wiązankę z tulipanów, którą otrzymaliśmy na pamiątkę. Bardzo dziękujemy p. Bartkowi za możliwość odwiedzenia Kwiaciarni!

więcej »


Przygotowania do wiosny
14.03.2018

Dziś Smerfy ciężko pracowały! Każdy miał za zadanie zasadzić swoją cebulę. Na początku Panie wyjaśniły, jak będą wyglądały zajęcia. Opowiedziały, jak należy zasadzić cebulkę, jak pielęgnować i wytłumaczyły, co z niej później wyrośnie. Dzieci ochoczo przystąpiły do pracy: każdy napełnił swoją doniczkę ziemią, zasadził cebulkę, a następnie podlał. Gdy Smerfom ukazał się piękny szczypiorek zabrali swoje roślinki do domu, by móc pochwalić się nimi rodzicom.

więcej »


Wycieczka do Bobolandii
12.03.2018

W dniu dzisiejszym Smerfy były bardzo szczęśliwe! Wybrały się wraz z grupą „ Pszczółek” do hali zabaw „Bobolandia” we Wrocławiu. Dzieci miały mnóstwo frajdy! Bardzo im się podobały wszystkie atrakcje, a wśród nich „Wulkan” - ogromna zjeżdżalnia, dmuchane skakańce, labirynty przejść, baseny z piłeczkami. Był czas zabaw, był czas regeneracji sił przy wspólnym posiłku. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy w porze popołudniowej do domku. Oto krótka fotorelacja. 

więcej »

1 2 3 4 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA