Wersja dla osób niedowidzących

5 latki "B" integracyjne

"Smerfy"

Nauczyciele: mgr Milena Kamińska, mgr Edyta Ciesielska

Pomoc nauczyciela: Beata Ulatowska

ZAJĘCIA KULINARNE- SAŁATKA JARZYNOWA
27.09.2017

W tym tygodniu Smerfy poznają dary jesieni. Bardzo lubimy zarówno owoce w sadzie, które ostatnio podziwialiśmy jak również warzywa, które rosną w ogródkach. Smerfy przyniosły zatem na dzisiejsze zajęcia: marchewkę, pietruszkę, selera, pora, ziemniaczki, ogórki kiszone jak i niezbędne do sałatki: jajka i majonez. Wszystko pięknie razem pokroiliśmy, pomieszaliśmy i doprawiliśmy, by później móc usiąść i zajadać nasza przepyszną sałatkę. Jeśli ktoś chce, żebyśmy się podzielili przepisem- chętnie udostępnimy! A tymczasem zobaczcie sami, jak to wyglądało.

więcej »


Wycieczka do sadu
26.09.2017

Poznając dary jesieni Smerfy nie mogły nie wybrać się do Sadu, by podziwiać piękne zbiory jabłek. Tym razem poznawaliśmy sad pana Dominika Pochodyły ze Świebodowa. Pan Dominik opowiadał nam o jabłkach, pracy w sadzie i sposobach ich zbierania. Słuchaliśmy pana Dominika z wielką uwagą, by później zadać mu jeszcze kilka ważnych pytań. Nie mogło się obyć oczywiście bez degustacji jabłek, które bardzo nam smakowały. Natomiast na zakończenie wycieczki mieliśmy ognisko z kiełbaskami, które były prawie tak samo dobre, jak dzisiejsze jabłka. Bardzo dziękujemy panu Dominikowi za ten miły dzień!

więcej »


SPRZĄTANIE ŚWIATA
22.09.2017

W dniu dzisiejszym Smerfy z pełnym zaangażowaniem wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Sprzątanie świata”.  Śmieci było mnóstwo. Dzieci były oburzone, że można tak bałaganić i to w najbliższej okolicy! Pełni energii wzięli się ostro do pracy. Nie zapomnieli założyć rękawiczek i wziąć worków na śmieci. Raz, dwa i okolica stała się piękna i czysta, a Smerfy mogły być z siebie dumne! Popatrzcie sami, jak ciężka praca może stać się świetną zabawą!

więcej »


Milicz Football Cup
08.09.2017

W dniu 8.09.2017r. Smerfy, jak co roku, wybrały się na Turniej Milicz Football Cup. Byliśmy rewelacyjnie przygotowani do prawdziwego kibicowania. Mieliśmy pompony, szarfy, grzechotki, a nawet bębny! Zrobiliśmy niezły hałas! Piłkarzom bardzo się nasz doping podobał. Zmęczeni zregenerowaliśmy się pyszną kiełbaską z grilla, a na koniec, zgodnie z tradycją, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym ulubionym piłkarzem.

więcej »


Wielkie malowanie kredą
06.09.2017

Czasami kartka papieru, czy nawet tablica przedszkolna to za mało, na odkrycie prawdziwych talentów, które drzemią w dzieciach. Dlatego postanowiliśmy dać im prawdziwie wielki format- plac przedszkolny oraz pudełko kolorowej kredy. Dzieciaki od razu zabrały się do tworzenia swoich dzieł - malowały to, co potrafią najpiękniej: domy, zwierzątka czy księżniczki. Wspólny efekt był zaskakujący! Tak niewiele trzeba by wokół nas było jeszcze piękniej, a w serduszkach dzieci weselej!

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA