Wersja dla osób niedowidzących

Sport i Turystyka

WTZ na Spartakiadzie
15.10.2019

15 października w Ostródzie odbyła się XVI Warmińsko-Mazurska Spartakiada Osób z Niepełnosprawnościami. Organizatorem zawodów było PSONI Koło w Ostródzie. W zmaganiach sportowych Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych reprezentował Warsztat Terapii Zajęciowej z Milicza. 

Nasi zawodnicy udali się do leniej stolicy Mazur już w poniedziałek, aby wypocząć po długiej podróży i od rana pełni sił podjąć walkę o jak najlepsze miejsce w Spartakiadzie. Dzięki niezawodnej kadrze MSPDiON mogliśmy jak zawsze liczyć na wsparcie w organizacji wyjazdu. Dzięki kierownikowi WTZ mieliśmy zapewniony nocleg, na miejsce bezpiecznie dowiózł nas nasz trener pracy Marcin, a gospodarze imprezy zapewnili nam pyszny obiad.

W konkurencjach sprawnościowych poszło nam bardzo dobrze i zanotowaliśmy znaczy skok w porównaniu z rokiem ubiegłym. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy ostatecznie 4 miejsce, a w konkursie przeciągania linii uplasowaliśmy się na 3 pozycji.

Sama Spartakiada to bardzo dobra okazja do sprawdzenia swojej sprawności fizycznej, ale także wspólna integracja środowiska osób z niepełnosprawnościami i nawiązywanie nowych kontaktów.

Korzystając z uroków Warmii i Mazur odwiedziliśmy Pole Bitwy Grunwaldzkiej, gdzie w 1410 roku polsko-litewskie wojska pokonały zakon krzyżacki w jednej z największych bitew średniowiecznych.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA