Wersja dla osób niedowidzących

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - edycja 2022

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2022

Głównym celem programu jest rozpowszechnienie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla:

1. dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności,

2. osób niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Odbędzie się to poprzez zapewnienie tym osobom asystenta, który mógłby odciążyć rodziców i wspomóc osobę niepełnosprawną w codziennych czynnościach. Każdemu z 66 uczestników projektu (w tym co najmniej 59 osobom wymagającym wysokiego  poziomu wsparcia, co stanowi około 89% beneficjentów) zapewniony zostanie doskonale im znany asystent, któremu ufają zarówno osoby niepełnosprawne jak i ich opiekunowie prawni, co przekłada się na ich kompetencje i/lub doświadczenie w zajmowaniu się osobami nawet ze sprzężoną niepełnosprawnością czy znacznym jej stopniem. 

Rekrutacja do programu trwa od 01.01.2022 do 31.12.2022 i odbywa się poprzez kontakt telefoniczny pod numerem: 509 754 862 (koordynator projektu), a także bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia (Milicz, ul. Kopernika 20).

Program jest dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO:

KOORDYNATOR: Paweł Kątnik

AUTORZY: Paweł Kątnik, Agnieszka Kołodziej, Przemysław Walniczek, Adrian Witczak

CZAS TRWANIA: 01.01 - 31.12.2022

DOFINANSOWANIE: 1 162 282,50 ZŁ

CAŁKOWITY KOSZT INWESTYCJI: 1 162 282,50 ZŁ

Grudniowa asystentura w MSPDiON
13.01.2023

Grudzień był ostatnim miesiącem realizacji tegorocznej edycji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Pora więc podzielić się z Państwem kolejną porcją zdjęć ukazujących ich działania od kuchni.

więcej »


Wsparcie asystenckie w listopadzie
13.12.2022

Tegoroczna asystentura powoli zbliża się do końca. Czas na fotograficzne podsumowanie listopada, a więc przedostatniego miesiąca realizacji projektu, który obfitował w rozmaite formy wsparcia osób z niepełnosprawnościami w czynnościach dnia codziennego.

więcej »


Asystentura w październiku
14.11.2022

Październik minął, pora więc podzielić się z Państwem kolejną fotorelacją z realizacji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” - edycja 2022. Był to kolejny miesiąc, w którym zapewnialiśmy osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w postaci asystenta osobistego, którego głównym zadaniem jest pomaganie im w codziennych czynnościach.

więcej »


Wrześniowa asystentura w MSPDiON
16.10.2022

Wrzesień już za nami, przyszła więc pora na kolejną aktualizację dotyczącą wsparcia asystenckiego prowadzonego w naszej organizacji. W ramach projektu jak zawsze realizowaliśmy działania, których głównym celem jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami w czynnościach dnia codziennego.

więcej »


Wsparcie asystenckie w sierpniu
16.09.2022

Prezentujemy kolejną porcję zdjęć z asystentury. Tym razem podsumujemy sierpień, a więc ostatni miesiąc wakacji, który obfitował w rozmaite formy wsparcia osób z niepełnosprawnościami w czynnościach dnia codziennego.

więcej »


Asystentura w lipcu
10.08.2022

Lipiec już za nami, pora więc na kolejną dawkę zdjęć podsumowujących wsparcie udzielane osobom z niepełnosprawnościami przez asystentów. Pomoc ta pozwala uczestnikom projektu na wykonywanie rozmaitych codziennych czynności bez konieczności „proszenia się” rodziny czy znajomych.

więcej »


Czerwcowa asystentura w MSPDiON
22.07.2022

Meldujemy się z kolejną dawką zdjęć dotyczących wsparcia asystenckiego prowadzonego w naszej organizacji. Wraz z końcem czerwca znaleźliśmy się na półmetku tegorocznego projektu, w ramach którego realizujemy działania, których głównym celem jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami w czynnościach dnia codziennego.

więcej »


Wsparcie asystenckie w maju
13.06.2022

Realizacja projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” - edycja 2022 trwa w najlepsze. Maj był kolejnym miesiącem, w którym zapewnialiśmy osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w postaci asystenta osobistego, którego głównym zadaniem jest pomaganie im w codziennych czynnościach.

więcej »


Kwietniowa asystentura w MSPDiON
12.05.2022

Przyszła pora na aktualizację dotyczącą wsparcia asystenckiego prowadzonego w naszej organizacji. W kwietniu jak zawsze realizowaliśmy działania, których głównym celem jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami w czynnościach dnia codziennego.

więcej »


Wsparcie asystenckie trwa
11.04.2022

Od początku roku realizujemy w naszej organizacji program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” - edycja 2022, którego głównym celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami w czynnościach dnia codziennego. Rodzaj wsparcia zależy od indywidualnych potrzeb poszczególnych osób objętych programem i dla każdego może polegać na czymś innym.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA