Wersja dla osób niedowidzących

Środowiskowy Dom Samopomocy

Wakacje WTZ i ŚDS
31.07.2017

Dla uczestników WTZ i ŚDS, którzy uczęszczali na zajęcia podczas wakacji, pani Marzena zorganizowała w ramach rehabilitacji zajęcia na basenie. Upał na dworze, a my możemy się trochę ochłodzić w basenie ….

więcej »


Wyjazd do Groty Solnej
20.06.2017

Na parę dni przed rozpoczęciem wakacji, postanowiliśmy zrelaksować się po całym roku ciężkiej pracy. Dnia 20 i 23.06.2017 r. trzy grupy z ŚDS oraz tancerze z WTZ pojechali do Groty Solnej do Wrocławia. Na dworze upał a tam przyjemny chłód, szum morza, mewy i leżaki jak na wczasach. Czego chcieć więcej… Dziękujemy Pani Marzenie – naszej rehabilitantce, która zorganizowała te wyjazdy.

więcej »


Karnawał
25.01.2017

Jak co roku w naszym Środowiskowym Domu Samopomocy zawitało karnawałowe szaleństwo. Oczywiście na imprezie nie mogło zabraknąć masek wykonanych podczas zajęć. Każdy uczestnik zabawy posiadał przygotowany oryginalny strój. Karnawał wprowadził wszystkich w wesoły nastrój i pozwolił atrakcyjnie spędzić ten dzień.

więcej »


Koncert mikołajkowy zespołu „robimy na czarno”
16.12.2016

Dnia 16.12.2016 w Środowiskowym Domu Samopomocy odbył się koncert mikołajkowy w wykonaniu rockowym. Zaproszony zespół „robimy na czarno”, zagrał popularne amerykańskie piosenki świąteczne. Koncert był udany, a występujący muzycy kilkukrotnie bisowali. Po koncercie odbył się poczęstunek – Na początek zespół częstował nas cukierkami. W ramach podziękowania pracownia kulinarna poczęstowała wszystkich ciastem.
 

więcej »


Andrzejki
29.11.2016

Dnia 29.11.2016 r. uczestniczyliśmy w tradycyjnej zabawie i wróżbach andrzejkowych. Do zabawy zachecała nas wróżka Esmeralda – najważniejsze było lanie wosku, które sprawia zawsze wielką radość. Najbardziej oiane tajemnicą było losowanie cukierków ze zdradzającym imieniem przyszłej sympatii. Niektórzy chcąc oszukać przeznaczenie losowali kilka razy. Inną zabawą, która spodobała się było koło fortuny – zakręcona butelka wskazywała co nas czeka w najbliższej przyszłości
Wszystkim podobały się andrzejkowe wróżby i zabawy !
 

więcej »


Świętowaliśmy dzień niepodległości.
11.11.2016

Gościem specjalnym uroczystości był Łukasz Grzesiak, który jest znany z działalności patriotyczno – historycznej na naszym terenie. Pan Łukasz odwiedził nas w polskim mundurze z września 1939 r. oraz osprzętem walecznym pochodzącym z XX wieku. Wyposażony w olbrzymią wiedzę opowiadał nam interesująco o tamtych czasach.

więcej »


Otwarcie recepcji na WTZ i ŚDS
10.11.2016

        10 listopada, w budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy, które prowadzi Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, odbyło się uroczyste otwarcie nowopowstałej recepcji. Nowe stanowisko pracy zostało utworzone przez zespół trenerów pracy wspomaganej, w ramach projektu „Na etacie”, który finansowany jest ze środków PFRON.

więcej »


W sadzie :)
03.10.2016

03.10.2016 r mieliśmy okazję wybrac się na wycieczkę do sadu w Świebodowie. W sadzie przywitał nas pan Dominik Pochodyła, który oprowadził nas po swoim „owocowym raju” i opowiedział nam kilka interesujących ciekawostek. Byliśmy zachwyceni urokami sadu i kosztowaliśmy „owocowe dary jesieni”
Pełni wrażeń  i siatek z jabłkami wróciliśmy na obiad do ŚDS.
 

więcej »


Międzynarodowy tydzień
01.07.2016

          W dniach 13.06 do 24.06. w naszym ośrodku zapoznawaliśmy się z kulturą różnych krajów świata. Poznawaliśmy obyczaje i kuchnię  USA, Włoch, Anglii, Chin, Niemiec i Meksyku.  Nasz wolontariusz Andre przedstawił nam tradycje związane z jego krajem – Portugalią. 

więcej »


Wzruszające Misterium
18.03.2016

            Święta Wielkanocy zbliżają się wielkimi krokami i atmosferę świąteczną czuć już wokół. Nie inaczej jest w naszym WTZ i ŚDS, gdzie w poszczególnych pracowniach praca wre na nutę świąteczną, a i w sferze kulturalno-duchowej da się odczuć święta.

więcej »

1 2 3 4 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA