Wersja dla osób niedowidzących

Aktywność pełną parą

        Projekt jest kontynuacją realizowanego w roku 2015 przedsięwzięcia pn. „Aktywność na różne sposoby” i pomyślany jest jako cykl imprez służących aktywizacji osób z niepełnosprawnością  wywodzących się z różnych środowisk. Przedsięwzięcie ma charakter ponadregionalny. Niejako jądrem projektu jest środowisko osób z niepełnosprawnością związanych z MSPDiON, które zajmuje się przygotowaniem i organizacją poszczególnych imprez. Projekt zakłada aktywizację beneficjentów na trzech wiodących płaszczyznach – sportowo-rekreacyjnej, kulturalnej, przyrodniczo-ekologicznej. Zaplanowano również szeroko zakrojone działania promocyjne służące zarówno zachęcaniu innych środowisk osób niepełnosprawnych do aktywności, promocji samego projektu oraz źródeł jego finansowania oraz przełamywaniu niekorzystnych stereotypów dotyczących niepełnosprawności i osób nią dotkniętych. Płaszczyzna sportowo-rekreacyjna przedsięwzięcia to „Dzień Sportu”, turniej piłkarski „Milicz Football Cup” i Halowy Turniej Piłkarski, płaszczyzna kulturalna – Koncert „Śpiewać każdy może”, płaszczyzna przyrodniczo-ekologiczna – „Sprzątanie Świata” oraz Piknik Rodzinny „Z przyrodą na ty” i Ekofestiwal „Zielona Aktywność”. Dwie ostatnie imprezy będą dodatkowo służyć celom promocyjnym podobnie jak Happening z okazji obchodów „Światowego Dnia Godności  Osób z Niepełnosprawnością Intelektuwalną” oraz przygotowane w ramach projektu folder i kalendarz. Założono, że we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych w ramach projektu udział weźmie w sumie 300 osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności. W tym 175 to związane z MSPDiON. Pozostali, to goście z innych regionów kraju zaproszeni na poszczególne imprezy. Jako że wszystkie imprezy mają charakter otwarty, liczba beneficjentów ostatecznych może ulec zwiększeniu, co jednak nie będzie miało wpływu na planowany budżet. W projekcie zatrudniona jest przede wszystkim kadra pracująca na co dzień w placówkach prowadzonych przez MSPDiON oraz grupa wolontariuszy, również z zagranicy współpracująca wcześniej z MSPDiON w ramach różnorakich przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych. Poza tym w obsługę poszczególnych działań włączone zostaną osoby z niepełnosprawnością – członkowie MSPDiON oraz podopieczni placówek przezeń prowadzonych.

Projekt realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

CEL PROGRAMOWY: Wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia
TYP PROJEKTU: Spotkania i imprezy integracyjne charakterze otwartym (w szczególności: wystawy, zawody, festiwale, koncerty)
AUTORZY: Paulina Słowińska, Grzegorz Wirchniański
KIEROWNIK PROJEKTU: Grzegorz Wirchniański
CZAS TRWANIA: 01.01.2016 - 31.12. 2016

„Łączy nas boccia”
19.11.2016

     19 listopada w hali sportowej przy milickim Gimnazjum zorganizowaliśmy turniej sportowy dla osób z niepełnosprawnością pn. Łączy nas boccia. Był to ostatni akt projektu „Aktywność pełną parą”, w ramach którego aktywizowaliśmy osoby z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności, łamiąc przy okazji stereotypy dotyczące tegoż środowiska. 

więcej »


Zaproszenie na BOCCIE
19.11.2016

        Milickie Stowarzyszenie zaprasza członków, podopiecznych i pracowników z rodzinami na kolejną imprezę naszej organizacji. 19 listopada br. o godzinie 11:00 w Hali Sportowej przy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu odzbędzie sie Turniej Pokazowy MSPDION w Boccie pn. "Łączy nas boccia". Będzie to kolejna okazja do integracji i wspólnej zabawy :) Gorąco zapraszamy :) Zapisy na transport w Biurze Stowarzyszenia pod nr. tel. 71-38-30-014.
 
Zadanie dofinansowano w ramach projektu "Aktywność pełną parą"
ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

więcej »


Wysprzątaliśmy Ostoję
15.10.2016

        15 października zorganizowaliśmy drugą edycję akcji „Sprzątania Świata”. Mimo wcześniejszych obaw o aurę, na czas naszego przedsięwzięcia nastała złota polska jesień, dzięki czemu akcja mogła zakończyć się pełnym sukcesem. Cóż, najwyraźniej opatrzność nam sprzyja.

więcej »


Zaproszenie Sprzątanie Świata
26.09.2016

         Milickie Stowarzyszenie zaprasza członków, podopiecznych i pracowników z rodzinami na kolejną ekologiczną imprezę naszej organizacji. 15 pażdziernika br. o godzinie 11:00 na terenie Ostoi Konika Polskiego w Miliczu odędzie się "Sprzątanie Świata". To kolejna okazja do integracji i wspólnej zabawy :) Gorąco zapraszamy :) Zapisy na transport w Biurze Stowarzyszenia pod nr. tel. 71-38-30-014.
 
Zadanie dofinansowano w ramach projektu "Aktywność pełną parą"
ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

więcej »


Ekofestiwal wypełniony słońcem
11.09.2016

         Tłumy gości  pojawiły się na kolejnej edycji organizowanego przez nas corocznie na terenie Ostoi Konika Polskiego przez Ekofestiwalu pn. „Z przyrodą na ty”. Tradycyjnie już pogoda dopisała w stu procentach, a frekwencja przekroczyła nasze najśmielsze  prognozy.

więcej »


Zaproszenie na Eko festiwal
11.09.2016

          Milickie Stowarzyszenie zaprasza członków, podopiecznych i pracowników z rodzinami na flagową imprezę naszej organizacji. Już 11 września br. o godzinie 11:00 na terenie Ostoi Konika Polskiego w Miliczu czekać będzie na Państwa moc atrakcji m.in. zamki dmuchane, kajaki, bryczki, przysmaki z grilla i wiele wiele innych :) Będzie to kolejna okazja do integracji i wspólnej zabawy :) Gorąco zapraszamy :) Zapisy na transport w Biurze Stowarzyszenia pod nr. tel. 71-38-30-014.
 
Zadanie dofinansowano w ramach projektu "Aktywność pełną parą"
ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

więcej »


„Piłkarski Tryb Życia” obronił puchar
02.09.2016

           2 września zorganizowaliśmy kolejną, czwartą już edycję turnieju piłkarskiego dla osób z niepełnosprawnością  Milicz Football Cup. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Aktywność pełną parą”. Było mnóstwo zdrowych emocji sportowych, dużo zabawy i kupa śmiechu.

więcej »


Zaproszenie na Milicz Football Cup
02.09.2016

         Milickie Stowarzyszenie zaprasza wszystkich kibiców piłki nożnej na IV edycję Turnieju Pilki nożnej osob z niepełnosprawnościami pn.: Milicz Football Cup. Już 2 września br. o godzinie 9:30 na terenie Orlika przy ul. Trzebnickiej przy Zespole Szkół w Miliczu czekać na Państwa będzie moc atrakcji m.in. zamki dmuchane, przysmaki i przede wszystkich moc sportowej zabawy :) Będzie to kolejna okazja do integracji :) Gorąco zapraszamy :) 
 
Zadanie dofinansowano w ramach projektu "Aktywność pełną parą"
ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

więcej »


Piknik pełen atrakcji
13.06.2016

          11 czerwca osoby związane z naszym Stowarzyszeniem oraz zaproszeni goście mieli okazję bawić się na kolejnym Pikniku Rodzinnym pn. „Z przyrodą na ty”. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia miała wyjątkowy charakter i zawierała kilka nowości organizacyjnych.

więcej »


Zaproszenie na Piknik
11.06.2016

         Milickie Stowarzyszenie zaprasza członków, podopiecznych i pracowników z rodzinami na flagową imprezę naszej organizacji. Już 11 czerwca br. o godzinie 10:00 na terenie Zalewu Rekreacyjnego w Miliczu czekać na Państwa będzie moc atrakcji m.in. zamki dmuchane, kajaki, bryczki, przysmaki i wiele wiele innych :) Będzie to kolejna okazja do integracji i wspólnej zabawy :) Gorąco zapraszamy :) Zapisy na transport w Biurze Stowarzyszenia pod nr. tel. 71-38-30-014.

Zadanie dofinansowano w ramach projektu "Aktywność pełną parą"
ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA