Wersja dla osób niedowidzących

Rodzina w centrum

Celem realizacji zadania jest zapewnienie rodzinom z osobą z niepełnosprawnością wiedzy na temat przysługujących im uprawnień, dostępnych usług, specjalistycznej opieki medycznej, możliwości uzyskania dofinansowania do specjalistycznego oprzyrządowania, rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych dostosowanych do potrzeb osoby z niepełnosprawnością oraz pomocy i wsparcia prawnego. Ideą naszych działań jest również wyposażenie rodziców w wiedzę i praktyczne umiejętności jak wspierać swoje dziecko z niepełnosprawnością, aby stało się zaradne i mogło zaistnieć jako pełnoprawny członek społeczeństwa. Dzieci natomiast otrzymają fachowe wsparcie umożliwiające im samodzielne funkcjonowanie w życiu codziennym.

Działania w ramach projektu będą realizowane w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym w Miliczu oraz w Milickim Centrum Wsparcia Capitol. Bardzo ważnym elementem zapewnienia kompleksowości zadania będzie także nawiązanie ścisłej współpracy z Ośrodkami Czasowego Pobytu – w szczególności Sanatorium „Orlik” w Kudowie Zdrój i fundacją Promyk Słońca z Wrocławia. W projekcie udział weźmie 30 rodzin dzieci z niepełnosprawnością z powiatu milickiego, trzebnickiego i oleśnickiego. Będą oni mogli skorzystać z takich form wsparcia jak: wsparcie doradcy społecznego, wsparcie prawnika, warsztaty "Pozytywna dyscyplina", warsztaty "Wsparcie komunikacji dzieci z ASD", warsztaty indywidualne "Prawidłowa pielęgnacja i pierwsza pomoc dla malucha", warsztaty grupowe "Kid's skills", warsztaty "Wpływ wysokiej technologii na rozwój dziecka", warsztaty "Masaż Shantala", warsztaty "Prawidłowa pozycja - prawidłowy rozwój motoryczny", warsztaty "Co i jak, aby maluch dobrze zjadł", zajęcia grupowe z dziećmi - TUS, zajęcia indywidualne z dziećmi - Integracja sensoryczna, zajęcia indywidualne dla dzieci - Komunikacja ASD czy zajęcia grupowe dla dzieci - Smyko-multisensoryka.

Rekrutacja do programu trwa od 20.05.2021 do 31.12.2021 i odbywa się poprzez kontakt telefoniczny pod numerem: 504 173 394 (koordynator projektu), a także bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia (Milicz, ul. Kopernika 20).

RODZAJ ZADANIA: Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych
 
FINANSOWANE: ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego
 
CZAS REALIZACJI: 20.05 - 31.12.2021 r.
 
KOORDYNATOR: Katarzyna Prucnal
 
AUTORZY: Urszula Gaj, Katarzyna Prucnal, Przemysław Walniczek, Adrian Witczak

Czy technologia szkodzi dziecku? – warsztat grupowy
27.09.2021

W dzisiejszych czasach korzystanie z dobrodziejstw technologii stało się nieodłącznym elementem naszego życia. Z komputerów, smartfonów czy tabletów korzystamy na co dzień, zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych. Pozwalamy na ich używanie także dzieciom. Wymaga to jednak odpowiedzialności, aby robić to w bezpieczny sposób.

więcej »


Drugie szkolenie z komunikacji ASD
20.09.2021

Projekt „Rodzina w centrum” trwa w najlepsze. Dzięki realizacji kolejnych szkoleń rodziny osób z niepełnosprawnościami zyskują niezbędne kompetencje z zakresu wspierania rozwoju swojego dziecka, uczenia go jak największej zaradności, samodzielności, podnoszenia kompetencji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jedną z metod jest przeprowadzanie warsztatów "Wsparcie komunikacji dzieci z ASD".

więcej »


Szkolenie z komunikacji ASD
20.09.2021

Realizowany przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych projekt pn. „Rodzina w centrum” zakłada zwiększanie kompetencji rodzin m.in. w zakresie przysługujących im uprawnień, usług i kompetencji społecznych. W związku z tym przeprowadzane są liczne szkolenia, a jednym z nich były warsztaty "Wsparcie komunikacji dzieci z ASD".

więcej »


Wsparcie doradcy społecznego dla rodzin
28.07.2021

Uczestnicy realizowanego przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych projektu "Rodzina w centrum" mogą skorzystać z wielu zróżnicowanych form pomocy. Jedną z nich jest zapewnienie im bezpłatnego wsparcia doradcy społecznego. Zadaniem doradcy jest zapewnienie rodzinom osób z niepełnosprawnością wiedzy na temat przysługujących im uprawnień, dostępnych usług, specjalistycznej opieki medycznej, możliwości uzyskania dofinansowania do specjalistycznego oprzyrządowania, rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych dostosowanych do potrzeb osoby z niepełnosprawnością.

więcej »


Skorzystaj ze wsparcia prawnika!
27.07.2021

Realizowany przez MSPDiON projekt "Rodzina w centrum" zapewnia rodzinom osób z niepełnosprawnościami kompleksowe wsparcie. Jednym z jego elementów jest bezpłatna pomoc prawnika, z której mogą skorzystać uczestnicy projektu. Podczas swoich dyżurów współpracujący z MSPDiON prawnik służy poradą w zakresie odpowiadającym problemom z jakimi borykają się rodziny i osoby niepełnosprawne. Osoby zainteresowane prosimy do kontaktu pod numerem telefonu widocznym na plakacie.

więcej »


Warsztaty grupowe "Kids' skills"
22.06.2021

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych rozpoczęło w ostatnim czasie realizację projektu „Rodzina w centrum”, którego celem jest zapewnienie rodzinom wiedzy i umiejętności jak wspierać swoje dziecko z niepełnosprawnością, aby stało się zaradne i mogło zaistnieć jako pełnoprawny członek społeczeństwa. Jedną z oferowanych przez nas form wsparcia są warsztaty grupowe „Kids’ skills”, spośród których pierwszy jest już za nami.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA