Wersja dla osób niedowidzących

Liczy się Dolina Baryczy

Projekt ma na celu upowszechnianie i promowanie walorów turystycznych terenu Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Jest skierowany do do osób z niepełnosprawnością (przede wszystkim do dzieci i młodzieży), zamieszkujących na terenie Województwa Dolnośląskiego. Realizacja programu pozwoli na zaspokojenie potrzeb i poprawę warunków życia mieszkańców jak i turystów korzystających z prężnie rozwijających się i znanych na cały Dolny Śląsk kajakarskich tras Doliny Baryczy. Jego podstawowym celem jest przybliżanie piękna i walorów krajobrazowo-turystycznych zamieszkiwanego terenu przy jednoczesnym uświadamianiu, że korzystanie z tego przywileju wiąże się także z obowiązkami, szczególnie utrzymania czystości poprzez wyrabianie nawyku nie pozostawiania śmieci i odpadów.

W ramach projektu zorganizowany zostanie spływ kajakowy rzeką Barycz w okolicach przystani należących do Gminy Milicz. Program jest tak skonstruowany by dać lokalnej młodej społeczności niezbędną wiedzę dotyczącą tego regionu oraz przybliżenia i wsparcia szlaków kajakowych istniejących na obszarze Doliny Baryczy. Podstawową zasadą jaka przyświeca organizatorom, jest połączenie zabawy i nauki oraz przekształcenie ich w pożyteczne działanie na rzecz rozwoju turystyki i ochrony przyrody.

FINANSOWANE: z budżetu Województwa Dolnośląskiego

CZAS REALIZACJI: 01.05 - 30.07.2022 r.

KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

Podwójnie korzystny spływ kajakowy
14.07.2022

„Liczy się Dolina Baryczy” – z tym hasłem na ustach osoby z niepełnosprawnościami wraz z rodzicami, opiekunami i animatorami wypłynęły szlakiem kajakarskim z Milicza do Sułowa. Tym samym połączyli oni przyjemne z pożytecznym, ponieważ nie tylko miło spędzili czas, ale też dokładnie wysprzątali koryto rzeki z zalegających tam śmieci.

więcej »


Rekrutacja do projektu
09.05.2022

Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami w różnym wieku do wzięcia udziału w projekcie pn. "Liczy się Dolina Baryczy". Jego celem jest upowszechnianie i promowanie walorów turystycznych naszej małej ojczyzny przy jednoczesnym uświadamianiu, że korzystanie z tego przywileju wiąże się także z obowiązkami, szczególnie w zakresie utrzymania czystości.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA