Wersja dla osób niedowidzących

Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy

Celem projektu jest stworzenie atrakcyjnej oferty imprez kulturalnych i rekreacyjno-turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami w każdym wieku. Pozwoli to zwiększyć aktywność beneficjentów w zakresie kultury i rekreacji połączonej z turystyką.

Projekt ma charakter szeregu przedsięwzięć, w ramach których beneficjenci będą korzystać z uroków fauny i flory Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Zakłada on zorganizowanie dwóch cyklów imprez tematycznych, które będą opierać się na kulturze oraz rekreacji połączonej z turystyką.

Pierwszy z nich to organizacja recitali muzycznych zespołu Raj Story złożonego z podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, który funkcjonuje w naszej organizacji od 4 lat, pokonując w tym czasie drogę od kameralnych „jam sessions” do występów przed publicznością liczącą kilkaset osób. Planujemy więc organizację mini imprez muzycznych, które dotrą ze „szklanego okna” prosto do każdego domu. To innowacyjna forma przekazu, do której w dobie epidemii nasza organizacja przygotowała się w sposób profesjonalny. Tego typu przedsięwzięcia odbędą się za pomocą transmisji i rejestracji koncertu online na portalu społecznościowym wnioskodawcy – Facebook. Organizator zakłada sześć takich przedsięwzięć. Odbędą się w najpiękniejszych miejscach Doliny Baryczy z uwzględnieniem pleneru oraz kameralnych pomieszczeń.

Następnym punktem tego projektu będzie organizacja bezinwazyjnych imprez rekreacyjno-turystycznych, jakim będą spływy kajakowe rzeką Barycz połączone z kameralnym poczęstunkiem na świeżym powietrzu, w miejscu zakończenia spływu. Miejsce spływu jest dobrane nieprzypadkowo – Dolina Baryczy to dla nas zielone płuca województwa dolnośląskiego, kraina turystycznych możliwości najbardziej kojarzona z karpiem i rzeką Barycz. Jako mieszkańcy tego rejonu chcemy zadbać o swoją małą ojczyznę. Przewidujemy więc posprzątanie szlaku kajakowego z nieczystości pozostawionych przez nieodpowiedzialnych turystów. To właśnie dlatego wykorzystujemy nasze walory turystyczne jakimi są spływy kajakowe. Wszystko złoży się na atrakcyjną ofertę imprez dla osób z niepełnosprawnościami, która zaspokoi potrzebę wytworzoną podczas epidemii.

ZADANIE: C - Organizowanie imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych itp. dla ON
 
FINANSOWANE: ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego
 
CZAS REALIZACJI: 01.07 - 31.12.2020 r.
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

Kolejny Koncert Online Zespołu RAJ STORY - Zapowiedź
22.09.2020

Już w najbliższy wtorek (22.09.2020 r.) na naszym Facebooku zespół Raj Story zagra dla Państwa kolejny recital online! Nasi stowarzyszeniowi muzycy tym razem będą nadawać z milickiego Zalewu, gdzie będziemy gościć dzięki uprzejmości Arkadiusz Tutak i Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej, którzy ugościli nas w tym pięknym przybytku w sercu Doliny Baryczy, za co serdecznie dziękujemy.
 

więcej »


Zakończenie wakacji z zespołem RAJ STORY - VIDEO, Fotorelacja
25.08.2020

Kolejny koncert online zespołu Raj Story! Tym razem mieliśmy zagrać dla Państwa z pięknego terenu zespołu pałacowo-parkowego w Żmigrodzie, w sercu Doliny Baryczy. Ze względu na problemy techniczne (awaria internetu) byliśmy zmuszeni przenieść koncert na teren dziedzińca naszego Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego. Liczymy, że to miejsce pozwoli na równie wspaniałe wrażenia muzyczne.

więcej »


Kolejny koncert Raj Story - Zapowiedź
25.08.2020

Już w najbliższy wtorek (25.08.2020 r.) na naszym Facebooku zespół Raj Story zagra dla Państwa kolejny recital online! Nasi stowarzyszeniowi muzycy tym razem będą nadawać ze Żmigrodu, a konkretnie spod urokliwej Baszty, gdzie gościmy dzięki uprzejmości Centrum Informacji Turystycznej „Baszta” oraz Burmistrzowi Gminy Żmigród, którzy ugościli nas w tym pięknym przybytku w sercu Doliny Baryczy, za co serdecznie dziękujemy.

więcej »


Spływ pełen wrażeń - Fotorelacja
22.08.2020

Sobotniego poranka uczestnicy projektu „Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy" wraz z opiekunami wybrali się do Potaszni, gdzie swój start miał spływ kajakowy rzeką Barycz pn. „Kajakiem przez Dolinę Baryczy”. Trasa była dosyć wymagająca, ale nasi uczestnicy poradzili sobie z nią bez zarzutu.

więcej »


REKRUTACJA na spływ - POTASZNIA-NOWE GRODZISKO
22.08.2020

Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością w różnym wieku do wzięcia udziału w cyklu imprez rekreacyjno turystycznych w ramach projektu "Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy". Ma on charakter plenerowy.

więcej »


Raj Story znów na scenie! - VIDEO, Fotorelacja
22.07.2020

Po prawie półrocznej przerwie nasz stowarzyszeniowy zespół wraca z kolejnym koncertem, tym razem w formie online - specjalnie dla każdego z Państwa!

więcej »


Raj Story wraca na scenę! - Zapowiedź
21.07.2020

Raj Story wraca na scenę! Już w najbliższy wtorek (21.07.2020 r.) o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich na naszego Facebooka, gdzie nasz zespół muzyczny zagra dla Państwa krótki recital NA ŻYWO! Tęskniliście?

więcej »


Wypłynęli ku przygodzie! - Fotorelacja ze spływu
18.07.2020

W piękną, słoneczną sobotę 18 lipca 2020 r. podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wraz z opiekunami wzięli udział w spływie kajakowym. Ze względu na trudną sytuację na naszej Baryczy odbył się on na stawie na Ostoi Konika Polskiego w Koruszce. Mimo, że jest on bardzo zadbany, co nie co udało się posprzątać.

więcej »


Rekrutacja na spływ - OSTOJA KONIKA POLSKIEGO
10.07.2020

Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością w różnym wieku do wzięcia udziału w cyklu imprez rekreacyjno turystycznych w ramach projektu "Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy". Ma on charakter plenerowy.

więcej »


Rekrutacja do projektu
01.07.2020

Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami w różnym wieku do wzięcia udziału w projekcie pn. "Dostrzegamy piękno i melodie Doliny Baryczy". Jego celem jest stworzenie atrakcyjnej oferty imprez kulturalnych i rekreacyjno-turystycznych dla osób z niepełnosprawnościami w każdym wieku. Pierwsze z nich będą to koncerty zespołu Raj Story i ich przyjaciół w formie recitalu online. Drugie to spływy kajakowe połączone ze sprzątaniem rzeki Barycz.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA