Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi Pasjonaci 5

Projekt jest kontynuacją działalności drużyny Piłkarski Tryb Życia, która od 2014 funkcjonuje przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych i ma na celu zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami zamieszkującym na terenie Województwa Dolnośląskiego (w powiatach: milicki, trzebnicki, oleśnicki, oławski i Miasto Wrocław) odpowiednich warunków do aktywizacji sportowej, rozwijania pasji i funkcjonowania w społeczeństwie poprzez organizację cyklu imprez sportowo-rekreacyjnych.
 
Jego celem jest danie ok. 100 osobom niepełnosprawnym szansy na poprawę kondycji psychofizycznej i stanu zdrowia, oraz ich aktywizacji i poprawy integracji społecznej. W ramach projektu odbędzie się pięć imprez (z zachowaniem prawidłowych, higienicznych i bezpiecznych warunków realizacji zadania, ze szczególnym uwzględnieniem zaleceń sanitarnych w związku z zagrożeniem COVID-19), podczas których uczestnicy będą mogli zweryfikować swoje umiejętności piłkarskie poprzez udział w turniejach piłki nożnej. Oprócz tego na wszystkich uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje w postaci stanowisk do gier i zabaw zręcznościowych czy poczęstunek.
 
Spośród najlepszych uczestników turniejów piłkarskich zostanie wyłoniona 10-osobowa reprezentacja Stowarzyszenia, która pod szyldem zespołu "Piłkarski Tryb Życia" będzie reprezentowała MSPDiON w prestiżowych turniejach piłkarskich na terenie Dolnego Śląska (np. TURGOL, KKN Miedź Legnica Cup, Dolnośląska Liga Futsalu ON). 

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO: Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych

FINANSOWANE: ze środków budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego

CZAS REALIZACJI: 15.06 - 31.12.2022 r.

Turniej Mikołajkowy w MSPDiON
07.12.2022

Po raz kolejny hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr.1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu ugościła miłośników sportu z MSPDiON. W środę wzięliśmy udział w „Mikołajkowym turnieju” w ramach projektu „Futbolowi pasjonaci 5”, w ramach którego rozegrano turniej bocci.

więcej »


Piłkarskie zmagania z okazji Święta Niepodległości
16.11.2022

Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Miliczu ponownie wypełniła się głodnymi sportowych emocji piłkarzami z niepełnosprawnościami. Wszystko za sprawą turnieju futsalowego dla osób z niepełnosprawnościami pn. "Bieliki Cup" organizowanego z okazji Święta Niepodległości.

więcej »


Dzień sportu w MSPDiON
12.10.2022

Sport jest nieodłącznym elementem życia naszej organizacji. Entuzjaści poszczególnych dyscyplin regularnie wyjeżdżają na mecze czy organizują wspólne oglądanie rozmaitych rozgrywek. Nie poprzestają jednak na biernym przypatrywaniu się swoim idolom, gdyż aktywność jest także świetnym sposobem rehabilitacji. Stąd zrodziła się inicjatywa Dnia Sportu, który wpisał się już w kalendarz imprez MSPDiON.

więcej »


Sportowe pożegnanie lata
29.09.2022

Hala sportowa przy Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu ponownie ugościła fanów sportu z MSPDiON. W zeszły czwartek gościliśmy tam, aby wziąć udział w turnieju „Pożegnanie lata” w ramach projektu „Futbolowi Pasjonaci 5”, w ramach którego rozegrano turniej bocci oraz piłki nożnej.

więcej »


Dzień sportu w DOR-W
22.06.2022

Z okazji zbliżających się wakacji uczniowie i przedszkolaki z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego działającego przy MSPDiON postanowili trochę się poruszać. W tym celu wzięli udział w specjalnie zorganizowanej imprezie sportowo-rekreacyjnej pod nazwą „Dzień sportu”.

więcej »


Rekrutujemy piłkarzy z niepełnosprawnościami
20.06.2022

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z przyjemnością informuje, że ruszyła rekrutacja do projektu "Futbolowi Pasjonaci 5". Jest to zadanie skierowane do osób z niepełnosprawnością, które interesują się sportem i chciałyby rozwijać swoją pasję poprzez uczestnictwo w zorganizowanych turniejach.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA