Wersja dla osób niedowidzących

Zespół AAC

AAC w MSPDiON
12.12.2017

W naszym ośrodku rozwija się komunikacja alternatywna, wprowadzana osobom nie porozumiewającym się w sposób werbalny. W zależności od potrzeb dzieci uczęszczają na indywidualną terapię AAC, której założenia są kontynuowane w grupie. 
Dostarczanie komunikacji alternatywnej, w znaczący sposób wpływa na podniesie jakości życia osób niepełnosprawnych, umożliwiając im większy wpływ na swoje życie, co ułatwia życie w społeczeństwie. 
Poniższy film jest podsumowaniem pracy w pierwszym semestrze tego roku szkolnego.
 

więcej »


Superwizje w Kwidzynie
27.04.2017

27 kwietnia odbyło się szkolenie superwizyjne dotyczące opracowania strategii AAC z wprowadzaniem działań korygujących poprowadzonym przez dr Magdalenę Grycman. W szkoleniu udział wzięły cztery terapeutki z MSPDiON

więcej »


Superwizje
28.10.2016

       W dniach 27-28.10.2016 gościła w naszym ośrodku p.dr Magdalena Grycman. W tym czasie odbyło się 8 superwizji , w których wzięli  udział  terapeuci  wraz ze swoimi podopiecznymi . 

więcej »


Szkolenie w Harpo
30.09.2016

         Ostatniego dnia września cztery osoby z naszego ośrodka wzięły udział w szkoleniu w Poznaniu. Szkolenie odbyło się w HARPO i dotyczyło obsługi programu „The Grid 2”. Jest to oprogramowanie wspomagające komunikację. Zawiera zestaw gotowych plansz zaprojektowanych dla różnych grup użytkowników, zestawy symboli potrzebnych do tworzenia nowych tablic tematycznych.  Zawiera również syntezator mowy oraz wiele funkcji, które ułatwiają sterowanie systemem Windows oraz korzystanie z Internetu.

więcej »


Pokaz sprzętu do komunikacji alternatywnej
13.10.2015

Na październikowym spotkaniu zespołu AAC gościliśmy p. Katarzynę Juszczyk, która zaprezentowała nam sprzęt firmy HARPO. Tobii PCEye umożliwi obsługę komputera za pomocą ruchów gałek ocznych naszym podopiecznym, mających dysfunkcje ruchowe. Poznaliśmy również możliwości programu The Grid 2, który pozwala na komunikację za pomocą symboli lub własnych zdjęć czy obrazów. Dzięki temu, program jest niewyczerpanym źródłem pomocy w komunikacji alternatywnej. Posiadamy już obydwa sprzęty. Dzięki pomocy p. Katarzyny zaczniemy używać ich w terapii.
 

więcej »


Superwizje z dr Grycman
07.10.2015

W dniach 29-30 września 2015 w naszej placówce odbyło się  „SZKOLENIE SUPERWIZYJNE Z ZAKRESU AAC ”.

więcej »


Warsztaty dla rodziców
11.04.2015

W marcu i kwietniu odbyły się szkolenia i warsztaty dla rodziców z zakresu komunikacji alternatywnej. W czasie szkoleń prowadzone były zajęcia dla dzieci.

więcej »


Metoda AAC w MSPDiON
02.03.2015

Członkowie zespołu AAC podczas zajęć indywidualnych wprowadzają komunikację alternatywną i wspomagającą dzieciom i młodzieży. W wielu przypadkach stawiamy dopiero pierwsze kroki, ale w przyszłości ułatwi to naszym podopiecznym komunikowanie się ze społeczeństwem. Mamy już pierwsze sukcesy… Sam zobacz

więcej »


Warsztaty AAC w Warszawie
24.11.2014

24 października wzięliśmy udział w warsztatach AAC w Warszawie. Warsztaty poprowadził Neil Hansen z firmy Sensory Software, który podzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem i wprowadził w praktyczne aspekty korzystania z oprogramowań wspierających komunikację alternatywną.

więcej »


Superwizje dr Magdaleny Grycman
27.10.2014

Superwizje dr Magdaleny GrycmanW październiku po raz kolejny nasz ośrodek odwiedziła dr Magdalena Grycman, która  promowała swoją książkę oraz przeprowadziła „Superwizje”. 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA