Wersja dla osób niedowidzących

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu fotografii

Istotą projektu jest organizacja warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży, również z niepełnosprawnością z Gminy Milicz, mających ocalić od zapomnienia tożsamość regionalną miasta Milicza. W trakcie odbywających się raz w miesiącu zajęć poprzez 6 miesięcy z przerwą na wakacje, ich uczestnicy nauczą się teoretycznych podstaw fotografii oraz zdobędą praktyczną wiedzę niezbędną do wykonywania poprawnych technicznie zdjęć. Zajęcia będą odbywać się pod dachem i w terenie, a ich podstawową tematyką będzie upamiętnienie za pomocą fotografii dóbr kulturalnych miasta Milicza - jego tradycje, architektura, folklor i przyroda. Zajęcia będą odbywały się w dziesięcioosobowych grupach raz w miesiącu, część teoretyczna w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy, część praktyczna na szlakach turystycznych naszej gminy. Warsztaty prowadzić będzie doświadczony fotograf przy wsparciu jednego animatora zajmującego się na co dzień fotografią.

Po zakończeniu realizacji projektu planowane jest kontynuowanie działań wolontariacko, bądź w ramach pozyskanych przez wnioskodawcę funduszy np. z Urzędu Marszałkowskiego czy Ministerstwa Kultury. Planowane przedsięwzięcie ma mieć charakter tylko i wyłącznie gminny. Zwieńczeniem projektu będzie utworzenie galerii zdjęć obrazującej specyfikę naszego miasta oraz urokliwych wsi będących częścią malowniczej Doliny Baryczy. Będą one prezentowane w placówkach prowadzonych przez wnioskodawcę oraz w lokalnych instytucjach użyteczności publicznej. Warto dodać, że najbardziej efektywnym rezultatem naszych działań będzie publikacja kalendarza na rok 2018, który będzie zawierał fotografie z najpiękniejszych miejsc naszego regionu chroniąc je od zapomnienia .

ZADANIE W ZAKRESIE: W zakresie wspierania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego: 1 Wspieranie projektów z zakresu edukacji kulturalnej
 
FINANSOWANE: ze środków Gminy Milicz
 
CZAS REALIZACJI: 01.03 – 30.11.2017
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

… szaro-bury plener
31.10.2017

31 października tuż przed Wszystkimi Świętymi grupa fotoamatorów wyjechała w plener. Zajęcia odbyły się na Wzgórzu Joanny, sułowskim plenerze oraz rybackiej Rudzie Sułowskiej. Szczerze mówiąc pogada nam nie dopisała ale aż tak strasznie nie było :)

więcej »


Zajęcia fotograficzne
15.10.2017

15 października podczas kolejnych zajęć fotograficznych w plenerze, przyglądaliśmy się pejzażom oraz architekturze wodnej położonej w Dolinie Baryczy. Warsztaty te zdecydowanie były najtrudniejszymi z dotychczasowych.

więcej »


Warsztaty fotograficzne
29.09.2017

W piątek 29 września br. uczestnicy warsztatów fotograficznych zwiedzili wzdłuż i w szerz… niespotykane jak dotąd miejsca Doliny Baryczy. Udaliśmy się w okolice Gądkowic, Joachimówki, Grabówki i Sułowa po to aby podglądać malownicze zakątki naszego regionu :)

więcej »


Sowite zajęcia fotograficzne
21.09.2017

21 września 2017 roku grupa miłośników fotografii wyjechała na szlaki Doliny Baryczy w poszukiwaniu ciekawych kadrów przyrodniczych.

więcej »


Udany plener fotograficzny
30.06.2017

30 czerwca br. liczna grupa zapaleńców fotografii rozpoczęła pierwsze zajęcia plenerowe w sercu Doliny Baryczy.

więcej »


Ruszyły foto-warsztaty
11.05.2017

11 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy rozpoczęliśmy kolejną edycję warsztatów fotograficznych finansowanych z Gminy Milicz i Urzędu Marszałkowskiego z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

więcej »


Rekrutacja foto - warsztatow
01.03.2017

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół i Dzieci Niepełnosprawnych informuje, że od 1 marca br. będzie realizować kolejną edycje warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w tym z niepełnosprawnością z zakresu fotografii. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Milicz.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA