Wersja dla osób niedowidzących

Oddział IX i X - Gimnazjum

ODDZIAŁ  ‘’IX” i "X"

 

Wychowawcy: Renata Wasiczko, Edyta Lech

Pomoc nauczyciela: Anetta Chojnacka, Renata Michałowska

Pomoc techniczna: Elżbieta Barteczka

 

ZAJĘCIA: 
Zajęcia grupowe, Muzykoterapia, Religia, W-f, Przygotowanie do pełnienia ról społecznych kobiety i mężczyzny, Zajęcia kulinarne, Zajęcia w Sali Doświadczania Świata, Integracja Sensoryczna, Bioffedback, zajęcia z Psychologiem i Pedagogiem,Hipoterapia,Dogoterapia

Piknik u państwa Tarczyńskich
15.06.2016

           Czerwiec to czas, w którym nauki jest już mniej, bo upały i świadomość zbliżających się wakacji średnio sprzyjają przyswajaniu wiedzy. Jest to natomiast kapitalny okres na organizację wycieczek i innych przedsięwzięć plenerowych. 

więcej »


Wyjazd do Biskupina
07.06.2016

         Dnia 7.06.2016r  klasa gimnazjum wybrała się na wycieczkę do Biskupina. Osada w Biskupinie powstała w VIII w.p.e. Gród znajduje się na wyspie o powierzchni około 2 ha.  Osadę otacza falochron i wał obronny o wysokości 6m. Z lądem łączy osadę pomost o długości 120m który prowadził do bramy  z wieżą strażniczą.
 

więcej »


Zabawa urodzinowa
13.05.2016

           W dniu 27 kwietnia br. grupa Gimnazjum świętowała urodziny swoich uczniów. Był to dzień w którym wszyscy mogli poczuć się jubilatami, i każdy w tym dniu "żył przysłowiowe sto lat!". Podczas zabawy wszyscy świetnie sie bawili zwracając uwagę na słowa biesiadnej piosenki:  „Będzie zabawa będzie się działo”. Jeszcze raz naszym uczniom życzymy wszystkiego najlepszego i spelnienia marzeń :)
 

więcej »


Wizyta studyjna z SP2
19.04.2016

          Kolejne spotkanie z  uczniami  Szkoły Podstawową nr 2 w Miliczu z klasą 3G odbyło się w MSPDiON dnia 19.04.2016. Zajęcia integracyjne przebiegały w przyjaznej i miłej atmosferze. Uczniowie  pracowali z zaangażowaniem czego efektem była praca zbiorowa pt ”Wiosna”.

więcej »


Zajęcia integracyjne w SP2
18.01.2016

               W tym  roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą Podstawową nr.2 w Miliczu z klasą 3G. Spotykamy się na zajęciach integracyjnych, aby nawiązać nowe znajomości …. a może przyjaźnie. Poznajemy kolegów i koleżanki przez wspólne zabawy ,ćwiczenia gimnastyczne ,zajęcia przyrodnicze…
 

więcej »


Zajęcia gospodarcze
04.01.2016

              Szkoła to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale także zajęcia praktyczne , przygotowujące do dorosłego życia. 

więcej »


Zajęcia kulinarne
18.12.2015

              W naszej klasie odbywają się zajęcia kulinarne. Gotujemy, pieczemy i ze smakiem zjadamy przygotowane potrawy.

więcej »


Pierwsza pomoc
12.11.2015

           W naszej klasie odbywały się zajęcia „Nuka udzielania pierwszej pomocy”. Podczas zajęć korzystałyśmy z płyt i podręczników WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Wykorzystaliśmy fantoma wypożyczonego z działu medycznego.
 

więcej »


Ruch to zdrowie
16.09.2015

W słoneczne  przedpołudnie dnia 16.09.2015r. uczniowie Gimnazjum udali się na aktywny odpoczynek. Miło i przyjemnie spędzili czas  podczas ćwiczeń na siłowni .Świeże powietrze wprawiło wszystkich w dobry nastrój co widać na poniższych zdjęciach.

więcej »


Zielone lekcje
11.09.2015

11 września braliśmy udział  w zielonej lekcji zorganizowanej przy wiacie leśnej pomiędzy Karłowem a Czarnogoździcami. Lekcję rozpoczęliśmy  od spaceru po lesie w poszukiwaniu jesieni. O te nie było trudno, bo las zaczyna już przybierać jesienne barwy. Na wodzie czas szybko mija, w związku z czym wydawać by się mogło, że ledwo zwodowaliśmy kajaki, a już trzeba było schodzić na ląd. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu „Zielona Edukacja” finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA