Wersja dla osób niedowidzących

Senior Pełną Parą

Celem wiodącym projektu jest stworzenie warunków do integracji wewnątrz- i międzypokoleniowej seniorów przy wykorzystaniu istniejącej w powiecie milickim infrastruktury społecznej. Istotą przedsięwzięcia jest pobudzanie do aktywności fizycznej, podpartej zdobyciem wiedzy na temat sposobów dbania o zdrowie, mogących ułatwić jesień życia. Projekt zakłada też pobudzenie do aktywności intelektualnej poprzez pogłębianie edukacji ekologicznej i poszerzenie wiedzy na temat Doliny Baryczy. Oba rodzaje aktywności łączą atrakcyjne i pożyteczne formy spędzania wolnego czasu. Twórcy założyli, że udział w projekcie wpłynie na poprawę kondycji psychofizycznej, stanu zdrowia i witalności życiowej. W ramach przedsięwzięcia odbywają się spływy kajakowe, wycieczki bryczką, rowerem i piesze zorganizowane  z użyciem atrakcyjnych form turystycznych. Ta część projektu łączy przyjemne z pożytecznym i planowana jest w myśl zasady przyroda nam – my przyrodzie. Np. płyniemy rzeką – sprzątamy przystań kajakową i poszerzamy swoją wiedzę na temat sposobów wspierania przyrody. Organizowane są również wyjazdy na basen, aerobik oraz zajęcia relaksacyjne i wycieczki do instytucji przyrodniczych. Realizacja projektu ma zapobiec bierności i frustracjom wynikającym z wejścia w wiek seniorski. Ma uzmysłowić, że jesień życia to dobry czas na naukę, nowe pasje oraz bycie aktywnym, pożytecznym i potrzebnym. W projekcie uczestniczy ok. 100 seniorów związanych z MSPDiON, wśród których są też osoby niepełnosprawne, oraz w ramach integracji międzypokoleniowej 30 osób w innym wieku.

Projekt realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

NUMER I NAZWA PRIORYTETU: II. Aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową
KIERUNEK DZIAŁANIA - WIODĄCY: 2. Aktywność fizyczna osób starszych, aktywność turystyczno-rekreacyjna
AUTORZY: Paulina Słowińska, Grzegorz Wirchniański, Urszula Gaj
KOORDYNATOR: Urszula Gaj
KADRA: Paulina Słowińska (animator), Grzegorz Wirchniański (animator), Marcin Szatkowski (animator), Marcin Folder (animator), Jarosław Bienkiewicz (instruktor aerobiku), Arkadiusz Dobrowolski (terapeuta dźwiękiem), Wojciech Szczepaniak (ratownik), Maciej Kowalski (instruktor Nordic Walking).
CZAS TRWANIA: 01.03.2015 - 31.12. 2015

Nocna kąpiel na koniec
12.12.2015

             12 grudnia wyjazdem do uniejowskich Term zakończył się projekt pn. „Senior pełną parą" zachęcający do aktywności starszych mieszkańców naszego regionu. Niejako na deser odbyła się grudniowa kąpiel w ciepłych wodach termalnych. 

więcej »


Seniorzy w Muzeum Przyrodniczym
05.12.2015

          Grudniowa aura w naszym klimacie powoduje, że królestwo fauny i flory najlepiej podziwiać …w ciepłym pomieszczeniu. Taka okazję mieli nasi seniorzy, którzy 5 grudnia uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Przyrodniczego.

więcej »


Seniorzy w Afrykarium
01.12.2015

             Do niedawna w jesienną pluchę mało kto wybierał się do wrocławskiego ZOO, bo nie dość że zimno, to zwierzęta niechętnie spacerowały po wybiegach. Wszystko zmieniło się, kiedy działalność zainaugurowało Afrykarium.

więcej »


Harmonogram na grudzień
01.12.2015

          Projekt pn. „Senior pełną parą” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020.

więcej »


… a w Uniejowie lato
08.11.2015

Mimo, że mamy listopad i wydawać by się mogło, że powinno być szaro i zimno, złota polska jesień nie odpuszcza, o czym mieli okazję przekonać się seniorzy, którzy zdecydowali się pojechać z nami do uniejowskich Term.

więcej »


Harmonogram na Listopad
27.10.2015

Projekt pn. „Senior pełną parą” współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020, oraz projekt pn. „Kolorowe + 50” współfinansowany ze środków Gminy Milicz, w ramach działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym.

więcej »


Relaks w uniejowskich Termach
18.10.2015

Kto powiedział, że otwarty basen w październiku to zły pomysł? Bardzo dobry, o czym mogli się przekonać seniorzy, którzy zdecydowali się pojechać z nami do uniejowskich Term.

więcej »


Seniorzy w Arboretum
05.10.2015

Korzystając z uroków złotej polskiej jesieni zorganizowaliśmy naszym seniorom wycieczkę do wojsławickiego ogrodu botanicznego. Wycieczka była prawdziwą ucztą dla zmysłów. 

więcej »


Harmonogram na Październik
22.09.2015

Projekt pn. „Senior pełną parą” współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020, oraz projekt pn. „Kolorowe + 50” współfinansowany ze środków Gminy Milicz, w ramach działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym.

więcej »


Rowery z seniorami
20.09.2015

20 września zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową dla naszych seniorów. Ależ oni potrafią mknąć, 30 kilometrów to dla większości z nich bułka z masłem.

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA