Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi Pasjonaci II

                                                                                          

Projekt pn. „FUTBOLOWI PASJONACI II”

Projekt jest kontynuacją regularnych treningów sportowych, które od 2014 roku prowadzi Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Zadanie przewiduje cykl teoretycznych i praktycznych zajęć piłkarskich przeznaczonych dla osób z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności pochodzących z powiatów: milickiego, trzebnickiego, oleśnickiego i wrocławskiego. Oprócz odbywających się popołudniami na lokalnych Orlikach treningów stricte piłkarskich zaplanowano również warsztaty dotyczące sposobów i rodzajów rozgrzewki, techniki i taktyki gry oraz warsztaty dotyczące ogólnych reguł futbolu. W ramach działań zadania jego twórcy podejmą współpracę z lokalnymi szkółkami piłkarskimi oraz Akademią Piłkarską Śląska Wrocław, który wspiera nasze działania od 2014. Każdy z treningów i warsztaty dotyczące reguł futbolu oraz techniki i taktyki gry, będzie prowadzić instruktor piłki nożnej oraz animator sportu. Twórcy projektu planują intensywną kampanię promocyjną przybliżającą mieszkańcom Dolnego Śląska idee projektu, która ma też popularyzować aktywność fizyczną i przełamywać niekorzystne stereotypy dotyczące niepełnosprawności i osób nią dotkniętych. Przedsięwzięcie ma służyć pobudzaniu aktywności środowiska osób niepełnosprawnych, jego integracji wewnętrznej oraz integracji ze zdrową częścią lokalnej społeczności, ma też promować województwo Dolnośląskie, jako region przyjazny osobom niepełnosprawnym. Twórcy projektu założyli również, że w wyniku podejmowanych w ramach projektu działań powstanie dwudziestoosobowa drużyna piłkarska, która wystąpi w organizowanych rokrocznie dużych turniejach piłkarskich: TURGOL, MILICZ FOOTBALL CUP, KKN MIEDŹ LEGNICA CUP- turniej letni, KKN MIEDŹ LEGNICA CUP- turniej zimowy oraz kilku innych mniejszych rozgrywkach. Na potrzeby promocji planuje się intensywną współpracę z mediami lokalnymi i dolnośląskimi, dotyczącą projektu oraz fotoreportaże na stronach internetowych i portalach społecznościowych MSPDiON.

CEL PROGRAMOWY: Aktywizacja osób niepełnosprawnych przez sport

AUTORZY: Marcin Folmer, Marta Kiszczak

KOORDYNATOR: Marcin Folmer

CZAS TRWANIA: 07.05.2018-31.12.2018

Spotkanie Wigilijne KKN
15.12.2018

15 grudnia w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Miliczu, odbyło się spotkanie wigilijne sympatyków i przyjaciół Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Milicz, który działa przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.

więcej »


Mikołajki w Legnicy
06.12.2018

6 grudnia drużyna Piłkarski Tryb Życia reprezentująca MSPDiON uczestniczyła w turnieju mikołajkowym, który odbył się w Legnicy. Organizatorem zmagań piłkarskich był Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi.

więcej »


Zima nam nie straszna
05.11.2018

Złota polska jesień 2018 najwyraźniej przeszła do historii, ale piłkarze Piłkarskiego Trybu Życia nie zapadli w sen zimowy. Przeciwnie, trenują intensywnie, tyle że milickiego Orlika zamienili na krośnicką halę sportową.

więcej »


Zwycięstwo w Legnicy
26.10.2018

26 października w Legnicy odbyła się kolejna edycja turnieju piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami "KKN Miedź Legnica CUP" . Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych było reprezentowane przez drużynę Piłkarski Tryb Życia, która od kilku tygodni jest Mistrzem Dolnego Śląska w piłce nożnej ON.

więcej »


Futbolowi Mistrzowie
30.09.2018

Działająca przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół dzieci i Osób Niepełnosprawnych drużyna Piłkarski Tryb Życia po raz drugi z rzędu zdobyła Mistrzostwo Dolnego Śląska w piłce nożnej osób z niepełnosprawnościami.

więcej »


Trening ze Śląskiem Wrocław
05.07.2018

5 lipca podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, którzy na co dzień trenują z drużyną "Piłkarski Tryb Życia", mieli okazję oglądać trening piłkarzy Śląska Wrocław oraz rozegrać z nimi krótki mecz sparingowy.

więcej »


Futbolowi pasjonaci
26.06.2018

Czerwiec dla drużyny "Piłkarski Tryb Życia" upłynął pod znakiem Mundialu w Rosji i treningów piłkarskich. Był czas na oglądanie zmagań najlepszych reprezentacji narodowych przed telewizorem, kibicowanie naszej drużynie narodowej w gronie znajomych oraz czas na zajęcia piłkarskie na Orliku.

więcej »


Fan Zona z KKN-em
19.06.2018

We wtorkowe popołudnie w świetlicy "Na Szewskiej" Klub Kibiców Niepełnosprawnych zorganizował Fan Zonę czyli wspólne oglądanie pierwszego meczu piłkarskiej reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Rosji.

więcej »


Spotkanie z legendami futbolu
05.06.2018

We wtorek  5 czerwca przy ul. Szewskiej we Wrocławiu odbyło się niezwykłe spotkanie, którego gośćmi byli wybitni trenerzy:
Antoni Piechniczek - legendarny trener reprezentacji Polski, z którą zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii oraz
Władysław Żmuda - trener Śląska Wrocław, zdobywca mistrzostwa Polski w 1977 roku.

więcej »


Zwycięstwo na KKN Miedź Legnica Cup
25.05.2018

25 maja w Legnicy odbyła się IV edycja turnieju piłkarskiego "KKN MIEDŹ LEGNICA CUP". Zmagania futbolowe zorganizował Klub Kibiców Niepełnosprawnych legnickiej Miedzi, Kibice Razem Miedź Legnica i Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Miedź".

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA