Wersja dla osób niedowidzących

Kroki do Godności!

AKTUALNOŚCI     REKRUTACJA     PLAKAT INFORMACYJNY

Projekt zakłada upowszechnianie i poprawę dostępności kultury oraz likwidowanie tzw. "białych plam" na mapie kulturalnej Gminy Milicz poprzez zorganizowanie dwóch wydarzeń kulturalnych o charakterze lokalnym podnoszących jakość oferty w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców.

Pierwszym z nich będą obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, w ramach których zorganizujemy Happening "Kroki do Godności", czyli przemarsz ulicami Milicza. Będzie to wydarzenie angażujące i integrujące mieszkańców gminy, które w nowatorski, pełny atrakcji sposób podejmie temat godności człowieka angażując przy tym uczestników placówek edukacyjnych i edukacyjno-terapeutycznych, zaproszonych gości oraz spontanicznie dołączających mieszkańców, wracając do czasów "przedcovidowych", kiedy od 2016 roku, corocznie organizowaliśmy tego typu happening.

Drugim elementem zadania będzie organizacja bezpłatnego, niebiletowanego koncertu, którego gwiazdą będzie znany i lubiany zespół Arka Noego. Wydarzenie ma na celu wzmacnianie poczucia integracji i wiary we własne możliwości w osobach z niepełnosprawnościami, przy jednoczesnej integracji lokalnej społeczności i zapobieganiu powstawania tzw. "białych plam" na mapie kulturalnej w naszej małej miejscowości. Pozwoli to na wzmocnienie tożsamości społeczności lokalnej, poszerzenie oferty kulturalnej regionu, a także zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem niepełnosprawności. Miejscem koncertu będzie Kościół Łaski pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

"Nie ma kaleki - jest człowiek" - hasło to przyświeca nam od lat i chcemy, żeby wybrzmiało też poza naszą organizacją, a taki koncert będzie do tego świetną okazją.

Okres realizacji: od 1 marca do 30 czerwca 2024

Wartość dofinansowania: 12 000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 32 540,00 zł

Arka Noego zagrała w szczytnym celu
13.05.2024

Ależ to był magiczny wieczór… W czwartek, 9 maja br., w Kościele Łaski pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu odbył się już XII koncert organizowany przez naszą organizację. Tym razem gwiazdą wieczoru był znany i lubiany zespół ARKA NOEGO OFFICIAL pod przewodnictwem Roberta Friedricha. Wydarzenie nazwane „Kroki do Godności” miało na celu zwrócenie uwagi na tytułową godność osób z niepełnosprawnością. 

więcej »


Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego filmu
12.05.2024

Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli być z nami na koncercie, do obejrzenia filmu, który specjalnie dla Was przygotowaliśmy na tę okazję

więcej »


Kolejna relacja fotograficzna z happeningu pn.: Kroki ku Godności!
06.05.2024

Zapraszamy Was do obejrzenia dalszej fotorelacji z tego wspaniałego wydarzenia, które mieliśmy przyjemność świętować wspólnie w szerokim gronie! 

więcej »


Dziś Milicz był miejscem magicznym pełnym radości i wspólnoty podczas wyjątkowych "Kroków do Godności"!
06.05.2024

Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli być z nami na koncercie, do obejrzenia filmu, który specjalnie dla Was przygotowaliśmy na tę okazję

więcej »


Rozpoczynamy wielkie przygotowania do niezwykłego wydarzenia!
28.03.2024

Rozpocznijmy wspólnie naszą podróż ku Godności! Zapraszamy na niezwykły koncert "Kroki do Godności" z udziałem zespołu Arka Noego, który odbędzie się 9 maja 2024 o godzinie 19:00 w Kościele Łaski pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA