Wersja dla osób niedowidzących

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu fotografii w sercu Doliny Baryczy

Projekt przewidziany jest jako cykl warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży, również z niepełnosprawnością z Doliny Baryczy (Milicz, Cieszków, Krośnice, Żmigród, Prusice, Trzebnica, Twardogóra), mających ocalić od zapomnienia tożsamość regionalną tego terenu. Autorzy projektu przewidują zajęcia teoretyczno - praktyczne odbywające się raz w miesiącu poprzez 6 miesięcy z przerwą na wakacje. Uczestnicy nauczą się teoretycznych podstaw fotografii oraz zdobędą praktyczną wiedzę niezbędną do wykonywania poprawnych technicznie zdjęć. Warsztaty teoretyczne będą odbywać się w Środowiskowym Domu Samopomocy, w trakcie których uczestnicy zapoznają się z różnoraką tematyką związaną z bezpośrednią obsługą aparatu oraz wykorzystywaniem funkcji technicznych aparatu do warunków atmosferycznych (światło dzienne, przepalenia słoneczne, deszcz).  

Zajęcia te, będą swoistym rezultatem do samodzielnego wykorzystania powyższych lekcji w praktyce. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy projektu będą poznawać Dolinę Baryczy, jej atrakcje turystyczne, tradycje, architekturę, folklor i przyrodę. Dzięki czemu nauczą się dostosowywać szereg ustawień do danej tematyki (fotografowanie architektury, pejzażu, panoramy).

Warsztaty prowadzone będą na szlakach turystycznych Doliny Baryczy oraz miejscach dotąd nieznanych przeciętnemu mieszkańcowi regionu. Ich podstawową tematyką będzie upamiętnienie za pomocą fotografii dóbr kulturalnych regionu. Zajęcia będą odbywały się w dziesięcioosobowych grupach raz w miesiącu. Warsztaty prowadzić będzie doświadczony fotograf przy wsparciu jednego animatora zajmującego się na co dzień fotografią. Warto dodać, że zajęcia związane z działalnością kulturalno-artystyczną naszego pięknego regionu są przez wnioskodawcę prowadzone cyklicznie od 2008 roku, wcześniej jednak nie miały charakteru stricte fotograficznego. Warto także dodać, iż jest to kontynuacja działań z ubiegłego roku.  Planowane przedsięwzięcie ma mieć charakter regionalny czego dowodem będzie publikacja kalendarza na rok 2018 z najlepszymi zdjęciami w danym miesiącu i namiastką zajęć warsztatowych. Zwieńczeniem projektu będzie utworzenie galerii zdjęć obrazującej specyfikę naszego terenu oraz urokliwych wsi będących częścią malowniczej Doliny Baryczy. Będą one prezentowane w placówkach prowadzonych przez wnioskodawcę oraz w lokalnych instytucjach użyteczności publicznej. (m.in. Ośrodek Kultury, Urząd Miejski w Miliczu). 

 
ZADANIE II: EDUKACJA KULTURALNA DZIECI I MŁODZIEŻY
 
FINANSOWANE: z Urzędu Marszałkowskiego z budżetu Województwa Dolnośląskiego
 
CZAS REALIZACJI: 08.05 – 30.11.2017
 
KOORDYNATOR: Przemysław Walniczek

 

...szaro-bury plener
31.10.2017

31 października tuż przed Wszystkimi Świętymi grupa fotoamatorów wyjechała w plener. Zajęcia odbyły się na Wzgórzu Joanny, sułowskim plenerze oraz rybackiej Rudzie Sułowskiej. Szczerze mówiąc pogada nam nie dopisała ale aż tak strasznie nie było :)

więcej »


Zajęcia fotograficzne
15.10.2017

15 października podczas kolejnych zajęć fotograficznych w plenerze, przyglądaliśmy się pejzażom oraz architekturze wodnej położonej w Dolinie Baryczy. Warsztaty te zdecydowanie były najtrudniejszymi z dotychczasowych.

więcej »


Warsztaty fotograficzne
29.09.2017

W piątek 29 września br. uczestnicy warsztatów fotograficznych zwiedzili wzdłuż i w szerz… niespotykane jak dotąd miejsca Doliny Baryczy. Udaliśmy się w okolice Gądkowic, Joachimówki, Grabówki i Sułowa po to aby podglądać malownicze zakątki naszego regionu :)

więcej »


Sowite zajęcia fotograficzne
21.09.2017

21 września 2017 roku grupa miłośników fotografii wyjechała na szlaki Doliny Baryczy w poszukiwaniu ciekawych kadrów przyrodniczych.

więcej »


Udany plener fotograficzny
30.06.2017

30 czerwca br. liczna grupa zapaleńców fotografii rozpoczęła pierwsze zajęcia plenerowe w sercu Doliny Baryczy.

więcej »


Ruszyły foto-warsztaty
11.05.2017

11 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy rozpoczęliśmy kolejną edycję warsztatów fotograficznych finansowanych z Gminy Milicz i Urzędu Marszałkowskiego z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

więcej »


Rekrutacja foto - warsztatów
12.04.2017

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół i Dzieci Niepełnosprawnych informuje, że od 12 marca br. będzie realizować kolejną edycje warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w tym z niepełnosprawnością z zakresu fotografii. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA