Wersja dla osób niedowidzących

Grupa 6-latki "B"

"Dziecko jest zapowiadającą się zorzą człowieczeństwa,
istotą chłonną i ciekawą wielkiego świata ludzi"

S. Szuman


nauczyciele: mgr Anetta Derkacz, mgr Paulina Cebula

pomoc nauczyciela: Agnieszka Smykowska

pomoc techniczna: Gabriela Duda

 

Nocka w przedszkolu
30.06.2017

Noc bez mamy i taty to próba dla dzieci oraz rodziców. Okazało się, że pomysł ten bardzo się spodobał i nockę w przedszkolu spędziło 18 przedszkolaków z grup najstarszej 6 Latki A i B.  

więcej »


Pożegnanie przedszkola
21.06.2017

Dnia 21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie 6 – latków  grupy „B”. Trzy wspólnie spędzone lata bardzo szybko nam minęły i trochę smutno było się rozstawać, ale jak wiadomo zawsze przychodzi taki moment w życiu przedszkolaka, że trzeba w końcu opuścić mury przedszkola.

więcej »


Przedszkola na start
29.05.2017

Dnia 29.05 2017 r dzieci z grupy  6- latków „ A i B” wzięły udział w zawodach sportowych pod nazwa „PRZEDSZKOLA NA START”.  Do drużyny wytypowano po pięcioro dzieci                  z każdej grupy, które pod czujnym okiem trenera wcześniej przygotowywały się do zawodów by bez problemu pokonać każda konkurencje.  Reszta dzieci wraz z paniami wiernie kibicowała swoim zawodnikom. Przedszkolaki wzięły również  udział w rozgrzewce poprowadzonej przez instruktorkę tańca Panią Kasię oraz obejrzały występy taneczne dziewczynek. Na koniec najpyszniejszy punkt imprezy czyli kiełbaski z grilla i słodziutkie pączki :)

więcej »


Wycieczka do Juraparku
24.05.2017

W środę 24 maja odbyła się nasza wycieczka do JURAPARKU w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. 
 

więcej »


Bierzemy udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych
22.04.2017

W ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych grupa 6 - latków integracyjnych ,,B” przygotowała przedstawienie na podstawie legendy  ,,Grabkowe Bajanie z Doliny Baryczy” Pani Bożeny Hołubki pt. ,,Dobra i Mocny”. Grupa wzięła udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych – ciekawe miejsca Doliny Baryczy pn. ,,Cudze chwalicie swego nie znacie”.  Przedstawienie ma na celu wzbudzanie zainteresowań najbliższą okolicą swojego miejsca zamieszkania

więcej »


POZNAJEMY PTAKI DOLINY BARYCZY
27.02.2017

Dzieci z naszej grupy na zajęciach edukacyjnych bliżej poznały niektóre ptaki Doliny Baryczy. Dowiedziały się także, które ptaki powrócą do nas na wiosnę. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały, oglądały Atlasy, zdjęcia na których były przedstawione różne ptaki i wypowiadały się na określony temat.

więcej »


Byliśmy w Domu drzewa
03.02.2017

W dniu 03.02.2017r. odwiedziliśmy po raz kolejny Dom Drzewa w Wałkowej, w którym odbywają się zajęcia z edukacji przyrodniczej. Tym razem tematem przewodnim było jak zwierzęta przygotowują się do zimy i w jaki sposób możemy im pomóc w tym trudnym okresie dla nich jakim jest zima. 
 

więcej »


Jasełka w Dzień Babci i Dziadka
19.01.2017

W dniu 19.01.2017 r. odbyło się uroczyste spotkanie grupy 6 latków z okazji Dnia Babci i Dziadka, z tak ważnej okazji dzieci przygotowały inscenizację Jasełek. Licznie przybyli goście z zaciekawieniem oglądali występy swoich wnucząt. 

więcej »


ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW
08.12.2016

W dniu 08.12.16r. (środa) w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Spotkanie przebywało w miłej i ciepłej atmosferze przedświątecznej. Rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w różnego rodzaju zabawach, które przybliżyły dzieciom tradycje świąteczne, a także pozwoliły nam lepiej się poznać. Zdjęcia zrobione w tym dniu będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

więcej »


Ptasia stołówka
18.11.2016

        Dzieci z grupy 6- laków „B”  bardzo troszczą się o  wszystkie zwierzątka. Dlatego tez, postanowiły stworzyć za oknem swojej Sali ptasia stołówkę i wraz z paniami umieściły tam karmnik. Codziennie sprawdzają i dosypują pokarm dla głodnych ptaszków. Dziękujemy Liwii i jej rodzicom za duży zapas pokarmu dzięki któremu nasze ptaszki przetrwają zimę.
 

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA