Wersja dla osób niedowidzących

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - edycja 2023

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2023

Głównym celem programu jest rozpowszechnienie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla:

1. dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności,

2. osób niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Odbędzie się to poprzez zapewnienie tym osobom asystenta, który mógłby odciążyć rodziców i wspomóc osobę niepełnosprawną w codziennych czynnościach. Każdemu z 67 uczestników projektu zapewniony zostanie doskonale im znany asystent, któremu ufają zarówno osoby niepełnosprawne jak i ich opiekunowie prawni, co przekłada się na ich kompetencje i/lub doświadczenie w zajmowaniu się osobami nawet ze sprzężoną niepełnosprawnością czy znacznym jej stopniem. 

Rekrutacja do programu trwa od 01.01.2023 do 31.12.2023 i odbywa się poprzez kontakt mailowy z biurem stowarzyszenia (biuro@mspdion.org.pl), a także bezpośrednio w siedzibie administracji Stowarzyszenia (Milicz, ul. Kopernika 8).

Program jest dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

CZAS TRWANIA: 01.01 - 31.12.2023

DOFINANSOWANIE: 1 194 720,00 ZŁ

CAŁKOWITY KOSZT INWESTYCJI: 1 194 720,00 ZŁ

Podsumowanie Asystentury
31.12.2023

Wraz z końcem roku zakończyliśmy realizację kolejnej już edycji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Była to kolejna odsłona tej jakże ważnej i potrzebnej formy wsparcia osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, która w naszej organizacji funkcjonuje od edycji 2020-2021.

więcej »


Wsparcie asystenckie w listopadzie
13.12.2023

Za nami listopad, zbliża się zakończenie tegorocznej edycji projektu, pora więc na kolejne fotograficzne podsumowanie asystentury prowadzonej przez naszą organizację. W tym czasie jak zwykle prowadziliśmy działania, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami otrzymywały wsparcie w codziennych czynnościach dostosowane do ich potrzeb.

więcej »


Podsumowanie październikowej asystentury
29.11.2023

Na dworze zrobiło się chłodno, pora więc ogrzać serca kolejną porcją zdjęć z realizacji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Październik to kolejny miesiąc, w którym zapewnialiśmy osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w postaci asystenta osobistego, którego głównym zadaniem jest pomaganie im w codziennych czynnościach.

więcej »


Sierpniowa asystentura w MSPDiON
14.09.2023

Sierpień przyniósł kontynuację programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami", kontynuując misję pomocy i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. To ważna inicjatywa, która ma na celu ułatwienie życia uczestnikom projektu, umożliwiając im wykonywanie codziennych czynności bez konieczności polegania na pomocy rodziny czy znajomych.

więcej »


Asystent w lipcu
11.08.2023

Mamy wielką przyjemność podzielić się z Wami zdjęciami z realizacji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” w lipcu, który okazał się niezwykle inspirującym miesiącem.

więcej »


Asystent w czerwcu
18.07.2023

Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami aktualnościami z naszego projektu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami"! Czerwiec okazał się niezwykle udanym miesiącem, pełnym postępów. 

więcej »


Asystentura w maju
17.06.2023

Upłynął maj, pora więc podzielić się z Państwem kolejną fotorelacją z realizacji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Był to kolejny miesiąc, w którym zapewnialiśmy osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w postaci asystenta osobistego, którego głównym zadaniem jest pomaganie im w codziennych czynnościach.

więcej »


Kwietniowa asystentura w MSPDiON
15.05.2023

Kwiecień już za nami, pora więc na kolejną dawkę zdjęć podsumowujących wsparcie udzielane osobom z niepełnosprawnościami przez asystentów. Pomoc ta pozwala uczestnikom projektu na wykonywanie rozmaitych codziennych czynności bez konieczności „proszenia się” rodziny czy znajomych.

więcej »


Wsparcie asystenckie w marcu
11.04.2023

Za nami marzec, pora więc na kolejne fotograficzne podsumowanie asystentury prowadzonej przez naszą organizację. W tym czasie jak zwykle prowadziliśmy działania, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami otrzymywały wsparcie w codziennych czynnościach dostosowane do ich potrzeb.

więcej »


Asystentura w MSPDiON trwa
01.03.2023

Realizacja tegorocznej edycji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” trwa w najlepsze. Od stycznia bieżącego roku kontynuujemy realizację działań, które są ukierunkowane na pomoc osobom z niepełnosprawnościami w codziennych czynnościach. Uczestnicy programu sami decydują, jaki rodzaj i zakres wsparcia jest im potrzebny, a dzięki doświadczonym, wykwalifikowanym asystentom nie muszą prosić o pomoc członków rodziny czy znajomych.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA