Wersja dla osób niedowidzących

Okno na świat

 

Projekt stworzono z myślą o dzieciach z niepełnosprawnością sprzężoną i z ciężkimi zaburzeniami komunikacyjnymi oraz o ich rodzinach.  Przedsięwzięcie zakłada szkolenia dla rodziców na temat komunikacji alternatywnej oraz dostosowania otoczenia, urządzeń i pomocy do komunikacji. W ramach projektu odbędą się także warsztaty, w trakcie których terapeuci będą uczyć rodziców jak tworzyć systemy komunikacyjne dla ich dzieci, jak je uaktualniać i jak z nich korzystać. Podczas warsztatów rodzice i rodzeństwo będą się uczyć, jak aktywnie spędzać czas z dziećmi z niepełnosprawnością, porozumiewając się z nimi. Komunikacja ma na celu przygotowanie dzieci do życia w społeczeństwie. Projekt zakłada także wyjazdy w obrębie Dolnego Śląska, ukierunkowane na uspołecznienie oraz usamodzielnienie dzieci. W końcowym etapie przedsięwzięcia zostanie zorganizowana całodniowa wycieczka, podczas której wszyscy, tj. rodzice, rodzeństwo i dzieci z niepełnosprawnością, będą mieli okazję wykorzystać nabyte umiejętności. Wyjazd ma na celu wspólne działanie i wymianę doświadczeń oraz wzmocnienie więzi społecznych. W czasie spotkania stanowiącego podsumowanie projektu przedstawiona będzie prezentacja z jego przebiegu.

Projekt realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt realizowany w trybie pozakonkursowym
AUTORZY: Justyna Musiałowska, Edyta Urbaniak
Kadra:  Justyna Musiałowska, Edyta Urbaniak, Joanna Kulińska, Aneta Wirchniańska
CZAS TRWANIA: 02.03.2015 - 29.05.2015

Zakończenie projektu
26.06.2015

Zakończyliśmy projekt "Okno na świat - komunikacja alternatywna" dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego. W ramach projektu odbywały się szkolenia dla rodziców, warsztaty dla całych rodzin oraz wyjazdy, podczas których zwiedzaliśmy Dolnyśląsk. Poniżej przedstawiamy film podsumowujący działania projektu.

więcej »


Ślęża zdobyta
23.05.2015

Czy każdy może wejść na Ślężę? Oczywiście! Potrzeba tylko trochę odwagi, dużo wysiłku i najważniejsze -  takiej ekipy, jak nasza!!!  Oto dowód – zdjęcia z naszej wyprawy…

więcej »


Wyjazdy do Wroclawia
13.04.2015

Jednym z celów projektu było poznawanie uroków Dolnego śląska. Zaczęliśmy od Wrocławia, a oto co nas zaciekawiło…

więcej »


Warsztaty na hipoterapii
11.04.2015

W sobotnie południe uczestnicy projektu zgromadzili się na terenie hipoterapii, aby wziąć udział w warsztatach. Rodzice i rodzeństwo mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób mogą aktywnie spędzać czas, komunikując się ze swoimi milusińskimi. Każdy chętny miał okazję zobaczyć „na własnej skórze”, że nie tak łatwo utrzymać się na grzbiecie konia. Pogoda była wymarzona, więc bardzo miło spędziliśmy czas na świeżym powietrzu.

więcej »


Szkolenia i warsztaty
11.04.2015

W marcu i kwietniu odbyły się szkolenia i warsztaty dla rodziców z zakresu komunikacji alternatywnej. W czasie szkoleń prowadzone były zajęcia dla dzieci.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA