Wersja dla osób niedowidzących

Zajęcia wakacyjne w okresie pandemii

 

Zadanie polega na organizacji wakacyjnych zajęć indywidualnych i grupowych dla dzieci i młodzieży z różnym rodzajem niepełnosprawności, którzy w okresie panującej pandemii od 15.03.2020 do 25.05.2020 nie mieli możliwości uczestniczyć w zajęciach realizowanych w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie: Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno–Wychowawczym oraz Środowiskowym Domu Samopomocy. Zajęcia mają na celu nadrobienie zaległości i zapobieżeniu regresji w rozwoju. Zajęcia będą prowadzone w grupach wiekowych liczących 3-6 osoby, w niektórych przypadkach istnieje potrzeba prowadzenia zajęć indywidualnych. Razem planujemy objąć wsparciem 100 osób pochodzących z Milicza z powiatu milickiego i trzebnickiego. Ze względu na miejsce zamieszkania naszych podopiecznych i brakiem możliwości dowozu przez rodziców własnym transportem zostaną zorganizowane dowozy  busami przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych, które są własnością Stowarzyszenia. Zajęcia będą prowadzone przez zespół specjalistów (psychologów, terapeutów, pedagogów, logopedów), który dostosuje ich zakres do stanu i potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Zajęcia z uwagi na okres wakacyjny w dużej części będą prowadzone na świeżym powietrzu z wykorzystaniem przestrzeni wokół Ośrodka wyposażonej w urządzenia do zajęć dla osób z niepełnosprawnością ruchową (min. huśtawka wahadłowa dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózku inwalidzkim, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową, piaskownicą zasuwaną, karuzelą).
 
ZADANIE: Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które: mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych; rozwijają umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną; usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach;
 
FINANSOWANE: ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego
 
CZAS REALIZACJI: 15.07 - 31.08.2020 r.
 
KOORDYNATOR: Urszula Gaj

Zajęcia wakacyjne w ŚDS
27.08.2020

Okres wakacyjny dobiega końca, przygotowujemy się więc na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pomimo wirusa aktywnie spędziliśmy lato w bezpiecznym środowisku. Były gry, zabawy, imprezy tematyczne, zwiedzaliśmy nasze okolice, a nawet mieliśmy dzień Spa! Pozdrawiamy i zapraszamy wszystkich podopiecznych w nasze progi 1 września!

więcej »


Zajęć w pandemii ciąg dalszy
18.08.2020

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych w czasie pandemii za nami. W tym czasie bardzo aktywnie i przyjemnie spędzaliśmy czas. W minionym tygodniu odbyliśmy ciekawe wycieczki i świetnie się bawiliśmy na naszym podwórku.

więcej »


Za nami kolejny tydzień zajęć w pandemii..
10.08.2020

Kolejny tydzień zajęć wakacyjnych w czasie pandemii za nami. Był to bardzo intensywny i ciekawy dla nas czas. Pokrótce zobaczcie co ciekawego działo się w naszym Ośrodku :)

więcej »


Wakacje pełną parą
24.07.2020

Zajęcia w ramach projektu "Zajęcia wakacyjne w okresie pandemii" trwają pełną parą. Dzieci, które w nich uczestniczą, w okresie panującej pandemii nie miały możliwości uczestniczyć w zajęciach realizowanych w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie: Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno–Wychowawczym oraz Środowiskowym Domu Samopomocy. Teraz mają szansę nadrobić zaległości, aby zapobiec regresowi w rozwoju. Zajęcia odbywają się w grupach, a w niektórych przypadkach indywidualnie. Ze względu na okres wakacyjny duża ich część odbywa się na świeżym powietrzu. Zapraszamy do sprawdzenia fotorelacji ;)

więcej »


Rekrutacja do projektu
15.07.2020

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych podjęło się realizacji projektu "Zajęcia wakacyjne w okresie pandemii" dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego. W związku z tym zapraszamy dzieci i młodzież z różnym rodzajem niepełnosprawności do uczestnictwa w zajęciach indywidualnych i grupowych organizowanych w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno–Wychowawczym oraz Środowiskowym Domu Samopomocy. Przeprowadzane będą one dla podopiecznych, którzy ze względu na pandemię nie mieli możliwości uczestniczyć w zajęciach realizowanych w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie. Zajęcia z uwagi na okres wakacyjny w dużej części będą prowadzone na świeżym powietrzu z wykorzystaniem przestrzeni wokół Ośrodka.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA