Wersja dla osób niedowidzących

Dziedzictwo Doliny Baryczy w obiektywie aparatu

DZIEDZICTWO DOLINY BARYCZY W OBIEKTYWIE APARATU

         Istotą projektu jest organizacja warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży, również z niepełnosprawnością, mających ocalić od zapomnienia tożsamość regionalną Doliny Baryczy. W trakcie odbywających się raz w tygodniu zajęć, ich uczestnicy nauczą się teoretycznych podstaw fotografii, oraz zdobędą praktyczną wiedzę niezbędną do wykonywania poprawnych technicznie zdjęć. Zajęcia będą odbywać się pod dachem i w terenie, a ich podstawową tematyką będzie Dolina Baryczy, jej tradycje, architektura, folklor i przyroda. Wnioskodawca założył, że konkretnym rezultatem zajęć będzie galeria zdjęć dokumentujących region oraz kalendarz obrazujący wyjątkowość regionu. Zajęcia będą odbywały się w dziesięcioosobowych grupach raz w tygodniu, część teoretyczna w budynku Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego, część praktyczna zaś w plenerze. Warsztaty prowadzić będzie doświadczony fotograf przy wsparciu dwóch animatorów zajmujących się na co dzień fotografią. Warto dodać, że zajęcia związane dziedzictwem Doliny Baryczy są przez wnioskodawcę prowadzone cyklicznie od 2008 roku, wcześniej jednak nie miały charakteru stricte fotograficznego, chociaż tego typu elementy zawierały czego dowodem jest galeria zdjęć przyrodniczych znajdująca się w prowadzonym przez wnioskodawcę mieszkaniu treningowym w Krośnicach, oraz setki zdjęć obrazujących prowadzenie przez wnioskodawcę edukacji ekologicznej na terenie Doliny Baryczy. Po zakończeniu realizacji projektu planowane jest kontynuowanie działań  wolontariacko, bądź w ramach pozyskanych przez wnioskodawcę funduszy. Planowane przedsięwzięcie ma mieć zasięg regionalny, obejmować będzie bowiem obszar Doliny Baryczy, na który składają się gminy dolnośląskie Milicz, Żmigród, Krośnice, Cieszków, Prusice, Trzebnica, Twardogóra.

Projekt realizowany jest ze środków Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Rodzaj zadania: Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży

Autorzy: Grzegorz Wirchniański, Przemysław Walniczek, Paulina Słowińska

Koordynator: Przemysław Walniczek

Czas trwania:  od 01.05.2016 – 31.12.2016

 

Oby nie ostatnie... zajęcia fotograficzne.
31.08.2016

          W kolejne piękne popołudnie w ostatni dzień sierpnia uczestnicy projektu pn. „Dziedzictwo Doliny Baryczy w obiektywie aparatu” odwiedzili Stawy Krośnickie.

więcej »


Malowniczy pejzaż w Joachimówce
24.08.2016

         W słoneczne malownicze popołudnie uczestnicy projektu pn. „Dziedzictwo Doliny Baryczy w obiektywie aparatu” 24 sierpnia odwiedzili kompleks stawów Potasznia w Joachimowce.

więcej »


Test z teorii fotografii…
23.08.2016

        23 sierpnia w uczestnicy projektu pn. „Dziedzictwo Doliny Baryczy w obiektywie aparatu” odbyli ostatnie zajęcia teoretyczne z zakresu fotografii portretowej i przyrodniczej. Zajęcia odbyły się w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym.
 

więcej »


Na krańcu rzeki…
07.08.2016

         7 sierpnia uczestnicy projektu „Dziedzictwo Doliny Baryczy w obiektywie aparatu” ruszyli na szlaki Doliny Baryczy a dokładnie na ich koniec, do ujścia rzeki Barycz.

więcej »


W fotograficznym raju
18.06.2016

         18 czerwca uczestnicy projektu „Dziedzictwo Doliny Baryczy w obiektywie aparatu” ruszyli na szlaki Doliny Baryczy w poszukiwaniu ciekawych kadrów przyrodniczych.

więcej »


Małe jest piękne
16.06.2016

          16 czerwca w Środowiskowym Domu Samopomocy uczestnicy projektu pn. „Dziedzictwo Doliny Baryczy w obiektywie aparatu” poznawali tajniki tzw. makrofotografii. 

więcej »


Z aparatem wśród koni
29.05.2016

         29 maja mimo deszczowej aury odbyły się kolejne plenerowe zajęcia warsztatowe realizowane w ramach projektu pn. „Dziedzictwo Doliny Baryczy w obiektywie aparatu”. Tym razem fotografowano przede wszystkim konie. 

więcej »


Jak zrobić portret?
25.05.2016

         25 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyły się kolejne warsztaty fotograficzne organizowane w ramach projektu „Dziedzictwo Doliny Baryczy w obiektywie aparatu. 

więcej »


W plener z aparatem
22.05.2016

         22 maja odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Dolina Baryczy w obiektywie aparatu”. Tym razem zajęcia miały charakter plenerowy. 

więcej »


Ruszyły fotowarsztaty
18.05.2016

          18 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy miała miejsce inauguracja projektu pn. „Dziedzictwo Doliny Baryczy w obiektywie aparatu” finansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA