Wersja dla osób niedowidzących

Kierunek Rozwój

W ramach projektu organizowany jest cykl warsztatów wyjazdowych skierowanych do młodych osób z niepełnosprawnością. Celem tych oddziaływań jest wsparcie beneficjentów w rozwoju umiejętności społecznych oraz kompetencji niezbędnych w edukacji, zatrudnieniu i oraz samodzielnym funkcjonowaniu poza placówką, a także ich włączanie w proces funkcjonowania w środowisku społecznym oraz przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu. Warsztaty  organizowane są w ośrodkach przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością, które są zlokalizowane w atrakcyjnych turystycznie miejscach w Polsce. Warsztaty prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę naszego Stowarzyszenia, a z uwagi na to, iż w warsztatach nie będą brali udziału rodzice, konieczny jest także udział opiekunów i wolontariuszy. Każde z warsztatów realizowane są wg określonego harmonogramu z uwzględnieniem celów szczegółowych  poszczególnych działań.

Projekt realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

I N F O R M A C J A

Celem projektu jest wszechstronne przygotowanie młodych osób do pełnienia ról społecznych i osiągnięcia jak największego poziomu samodzielności poprzez organizację cyklicznych, specjalistycznych warsztatów wyjazdowych.

Projekt skierowany jest do 65 osób niepełnosprawnych, które spełniają łącznie następujące warunki: 
- posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
- są w wieku powyżej 12 r.ż.,
- mieszkają na terenie województwa dolnośląskiego lub wielkopolskiego, 
- są zameldowane na wsi lub mieście do 20 tys. mieszkańców, 
- ich stan zdrowia umożliwia pełny udział w projekcie.

W ramach projektu zostanie zorganizowany cykl warsztatów wyjazdowych:
- WARSZTATY PROFILAKTYCZNO – TERAPEUTYCZNE,
- WARSZTATY ROZWOJU KOMPETENCJI,
- WARSZTATY TURYSTYCZNO – KULTURALNE.
Warsztaty będą organizowane w ośrodkach dostępnych dla niepełnosprawnych, które są zlokalizowane w atrakcyjnych turystycznie miejscach w Polsce. 

 

Zgłoszenia do projektu w biurze MSPDiON  Milicz, ul. M. Kopernika 20, 2 piętro pokój 207 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Formularz Zgłoszeniowy

Regulamin Projektu

 

CEL PROGRAMOWY: Zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych
TYP PROJEKTU: Wsparcie realizowane poza placówką (w szczególności: szkolenia, kursy, warsztaty, grupowe i indywidualne zajęcia)
AUTORZY: Joanna Broniecka, Urszula Gaj
KOORDYNATOR: Joanna Broniecka
CZAS TRWANIA: 01.01.2014 - 31.03.2017

Byliśmy w Ostrowskim Centrum Kultury
18.03.2017

W sobotę 18.03. wybraliśmy się do Ostrowskiego Centrum Kultury, gdzie wzięliśmy udział w niesamowitym koncercie Narodowej Operetki Kijowskiej. Mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze arie operowe i operetkowe w przepięknej oprawie baletu.  Po spektaklu udaliśmy się do restauracji Paris na pyszna kolację. Późnym wieczorem wróciliśmy do domów. Był to już ostatni warsztat turystyczno-kulturalny realizowany w ramach projektu pn.” Kierunek rozwój „ finansowanego przez PFRON.
 

więcej »


Do Zakopanego!
23.02.2017

"Do Zakopanego!" – w terminie 19-23.02.2017 r. podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych oraz Środowiskowego Domu Samopomocy wyjechali na turnus z programu Warsztatu Rozwoju Kompetencji do ośrodka Jastrzębia Turnia w Zakopanem. 

więcej »


W muzeum figur
04.02.2017

W sobotę 4.02 wybraliśmy się do muzeum figur woskowych we Wrocławiu. Czekało tu na nas  wielu bajkowych i filmowych bohaterów , a także wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych. Było bardzo ciekawie, wszystkim polecamy to miejsce.

więcej »


Odkryliśmy Hydropolis-magiczne miejsce we Wrocławiu .
21.01.2017

W sobotę 21.01.2017 wybraliśmy się do Hydropolis. Powitał nas tutaj bardzo sympatyczny pan Wojtek, który był naszym przewodnikiem po tej niezwykłej, wodnej krainie.

więcej »


Wyjazd do kina
05.12.2016

Tuż przed dniem św. Mikołaja wybraliśmy się do kina Cinema City Korona we Wrocławiu na film      pt.,, Trolle”. Tytułowe Trolle to przepełnione radością życia, rozśpiewane stworki, które obdarzono bajecznie kolorowymi włosami, układającymi się w najniezwyklejsze fryzury. Magiczna kraina Trolli zmieni się na zawsze, gdy jedna z jej mieszkanek, Poppy, wyruszy z misją ratunkową, która zaprowadzi ją w szeroki, nieznany dotąd świat…
 
Polecamy wszystkim ten film.
 

więcej »


Wyjazd do teatru
19.11.2016

        W pochmurny i zimny wieczór 19.11 wybraliśmy się do operetki wrocławskiej na spektakl pt.,, Traviata ” G.Verdiego. Nasz warsztat rozpoczął się spotkaniem w Naszej Karczmie , gdzie wspólnie zjedliśmy smaczny posiłek, a później udaliśmy się w drogę do Wrocławia.

więcej »


Warsztat we Wrocławiu
22.10.2016

        W sobotni wieczór 22.10. udaliśmy się do teatru Capitol we Wrocławiu na spektakl pt.” Liże twoje serce” . Uczestnikom bardzo podobało się przedstawienie , ale najbardziej zapadły nam w pamięć melodyjne piosenki musicalu. 

więcej »


Warsztat turystyczno-kulturalny
24.09.2016

         Żegnając lato w ramach warsztatu turystyczno-kulturalnego ,  postanowiliśmy wybrać się do kina. Tym razem postawiliśmy na świetną rozrywkę i zabawę , a że lubimy również zwierzęta……wybraliśmy się na film pt.” Jak zostać kotem”.

więcej »


Wyjazdowy Warsztat profilaktyczno – terapeutyczny w okresie letnim
10.07.2016

        W dniach 3-10.07.2016 grupa 23 uczestników, przebywała w przepięknej nadmorskiej miejscowości Jantar. Warsztaty łączyły w sobie atrakcyjne formy letniego wypoczynku z działaniami natury terapeutyczno – edukacyjnej.  

więcej »


Warsztat w Walimiu
25.06.2016

           W słoneczną sobotę  25 czerwca, która zalicza się już do wakacji , grupa naszych podopiecznych wybrała się do sztolni w Walimiu, w ramach warsztatu turystyczno-kulturalnego w ramach projektu "Kierunek Rozwój" finansowanego ze środków PFRON . Przewodnik bardzo ciekawie opowiadział nam historię tego przepięknego miejsca. Dodatkowo mogliśmy doświadczyć prezentacji multimedialnych obrazujących specyfikę tego miejsca. 

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA