Wersja dla osób niedowidzących

Futbolowi Pasjonaci 6

Projekt jest kontynuacją działalności drużyny Piłkarski Tryb Życia, która od 2014 funkcjonuje przy Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych i ma na celu zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami zamieszkującym na terenie Województwa Dolnośląskiego (w powiatach: milicki, trzebnicki, oleśnicki, oławski i Miasto Wrocław) odpowiednich warunków do aktywizacji sportowej, rozwijania pasji i funkcjonowania w społeczeństwie poprzez organizację cyklu imprez sportowo-rekreacyjnych.
 
Jego celem jest danie ok. 50 osobom niepełnosprawnym szansy na poprawę kondycji psychofizycznej i stanu zdrowia, oraz ich aktywizacji i poprawy integracji społecznej. W ramach projektu odbędzie się sześć imprez (z zachowaniem prawidłowych, higienicznych i bezpiecznych warunków realizacji zadania, ze szczególnym uwzględnieniem zaleceń sanitarnych w związku z zagrożeniem COVID-19), podczas których uczestnicy będą mogli zweryfikować swoje umiejętności piłkarskie poprzez udział w turniejach piłki nożnej. Oprócz tego na wszystkich uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje w postaci stanowisk do gier i zabaw zręcznościowych czy poczęstunek.
 
Spośród najlepszych uczestników turniejów piłkarskich zostanie wyłoniona 10-osobowa reprezentacja Stowarzyszenia, która pod szyldem zespołu "Piłkarski Tryb Życia" będzie reprezentowała MSPDiON w prestiżowych turniejach piłkarskich na terenie Dolnego Śląska (np. TURGOL, KKN Miedź Legnica Cup, Dolnośląska Liga Futsalu ON). 

RODZAJ ZADANIA PUBLICZNEGO: Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych

FINANSOWANE: ze środków budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Dolnośląskiego

CZAS REALIZACJI: 20.06 - 31.12.2023 r.

Ho! Ho! Ho! Mikołajki na sportowo
04.12.2023

W tym roku na parkiecie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr. 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu rozbrzmiały radosne okrzyki, gdyż odbył się turniej "Mikołajki na sportowo” organizowany w ramach projektu "Futbolowi pasjonaci 6". Impreza zgromadziła licznych miłośników sportu, którzy śledzili zmagania 6 zespołów biorących udział w turnieju bocci.

więcej »


Patriotyczne rozgrywki futsalowe
31.10.2023

„Bielik Cup” powrócił! Organizowane od lat rozgrywki o charakterze historyczno-patriotycznym już na stałe zawitały do kalendarza Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. W tym roku wyjątkowo odbyły się w październiku, jednak niezmiennie ich miejscem była Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu (której serdecznie dziękujemy za gościnę).

więcej »


Pasjonująca „Jesienna boccia”
12.10.2023

Wczoraj cała Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Miliczu zadrżała. Wszystko za sprawą odbywającego się tam turnieju sportu dla wszystkich - „Jesienna boccia”, w którym udział wzięły osoby z niepełnosprawnościami z MSPDiON oraz zaproszeni goście.

więcej »


Dzień Sportu w MSPDiON
21.09.2023

Rok szkolny rozpoczął się już jakiś czas temu, przyszła więc pora na nasz coroczny dzień sportu. Impreza odbyła się na boisku Akademii Sportu w Miliczu (której serdecznie dziękujemy za gościnę) i przyciągnęła tłumy uczestników, a także zacnych gości.

więcej »


Sportowe święto nad milickim Zalewem
11.08.2023

Dziś uczestnicy projektu „Futbolowi Pasjonaci 6” mieli niemałe powody do radości. Na terenie milickiego Zalewu Rekreacyjnego odbyła się długo wyczekiwana impreza sportowo-rekreacyjna pn. „Triathlon witalności”, w ramach której mogli oni skorzystać z szeregu przygotowanych konkurencji i atrakcji.

więcej »


Piłkarskie zmagania z okazji rozpoczęcia wakacji
04.07.2023

Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Miliczu ponownie wypełniła się głodnymi sportowych emocji piłkarzami z niepełnosprawnościami. Wszystko za sprawą turnieju futsalowego, czyli Milicz Football Cup - imprezy sportoworekreacyjnej dla osób z niepełnosprawnością, który odbył się we wtorek 04.07.2023r i oficjalnie rozpoczął wakacyjne zmagania miłośników piłkarskich rywalizacji.

więcej »


Startujemy z rekrutacją!
20.06.2023

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z przyjemnością informuje, że ruszyła rekrutacja do projektu "Futbolowi Pasjonaci 6". Jest to zadanie skierowane do osób z niepełnosprawnością, które interesują się sportem i chciałyby rozwijać swoją pasję poprzez uczestnictwo w zorganizowanych turniejach.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA