Wersja dla osób niedowidzących

Oddział X (klasy IV-VIII) - Krośnice

Nasz oddział znajduje się w Krośnicach

Nauczyciel: Ewelina MATOGA

Pomoc nauczyciela: Katarzyna WYPYCH

Piknik Rodzinny „RODZINA NA SPORTOWO”
12.06.2019

„Ruch to zdrowie, każdy uczeń wam to powie”. Takie hasło towarzyszyło nam w środowe przedpołudnie. Zaprosiliśmy do Krośnic rodziców, aby razem pobawić się i poćwiczyć na dworze. Cała masa przeróżnych konkurencji sportowych i zacięta rywalizacja… o kiełbaskę z grilla i pamiątkowy dyplom – oj działo się, działo. 

więcej »


Lekcja edukacyjna w Schronisku dla Bezdomnych Psów w Krotoszynie
05.06.2019

Wspaniała pogoda, bus załadowany darami dla piesków (karma sucha i mokra), nasze radosne i uśmiechnięte buzie – nic tylko ruszać w drogę! Jedziemy do Schroniska dla Bezdomnych Psów w Krotoszynie. Będziemy tam odbywali lekcję edukacyjną „WEŹ PSA NA SPACER”. W myśl idei „Pomagam, bo mogę. Pomagam, bo chcę”, postanowiliśmy pod czujnym okiem pani opiekunki ze schroniska, p. Agnieszki, umilić pieskom życie i odmienić na chwilę ich smutny los. 

więcej »


Pogadanka na temat "Zdrowy kręgosłup"
22.05.2019

Gościliśmy dzisiaj w Krośnicach panią rehabilitantkę z DORW w Miliczu – panią Iwonę Gałka-Bienkiewicz. Przyjechała do nas, żeby przeprowadzić z nami pogadankę na temat „Zdrowy kręgosłup”. Poruszyła trzy ważne dla nas aspekty:

więcej »


Przejazd krośnicką kolejką
20.05.2019

W poniedziałkowe przedpołudnie, wybraliśmy się na niesamowitą wycieczkę. Przejazd kolejką krośnicką, był dla nas źródłem wielkich emocji i przeżyć, co zresztą zobaczycie sami, na poniższych zdjęciach. Zapraszamy na naszą fotorelację:

więcej »


III Konkurs Recytatorski w CETSie w Krośnicach
14.05.2019

Poezja w świecie dziecka, odgrywa ogromną rolę. Wyobraźnia dzieci jest szczególnie chłonna i wrażliwa, a łatwość, z jaką dzieci eksponują emocje, zaraża każdego. Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego odbyła się zatem pod hasłem „Poezja porusza serca”. 

więcej »


Uroczyste śniadanie wielkanocne
17.04.2019

Kilka dni przygotowań do tej ważnej chwili zmęczyło nas, ale i napełniło ogromną dumą. Sami postaraliśmy się, żeby w sposób radosny i świąteczny uczcić zbliżające się Święta Wielkanocne. Chcieliśmy, jak przystało na naszą małą krośnicką Rodzinkę, spędzić razem czas i zjeść śniadanie wielkanocne. Była baba wielkanocna, żurek z jajkiem i biała kiełbasą, sałatki, pieczywo i inne rarytasy.  Złożyliśmy sobie serdeczne życzenia i ucztowaliśmy. Później poszliśmy na spacer… trzeba było zbić trochę kalorii.  Nasza fotorelacja:

więcej »


Wycieczka do Domu Drzewa
28.03.2019

W piękne, marcowe przedpołudnie odwiedziliśmy Dom Drzewa w Wałkowej. Tam kolejny raz panie przygotowały dla nas zajęcia edukacyjne i plastyczne. Temat przewodni to: „Wiosna wśród zwierząt i w przyrodzie”. Oglądaliśmy piękny film przyrodniczy, do którego później zadawane nam były niełatwe pytania. Poradziliśmy sobie dobrze, za co czekały nas nagrody - długopisy ze zwierzątkami i słodycze.  W kolejnej części zajęć zwiedzaliśmy Dom Drzewa, dowiadując się sporo ciekawostek. Na koniec, czekały nas zajęcia plastyczne. Wykonaliśmy pamiątkowe wiosenne drzewa. Nasza fotorelacja:

więcej »


Zakładamy klasowy ogródek
25.03.2019

Worek ziemi uniwersalnej, doniczki różnej wielkości, wata, woda, nasionka rzeżuchy i cebula oraz cebulki kwiatowe… tak postanowiliśmy stworzyć swój własny ogródek. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy i w szybkim tempie udało się posiać i posadzić nasze roślinki. Zobaczymy, co z nich wyrośnie. Nasza fotogaleria:

więcej »


Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki
21.03.2019

„Zima każdemu obrzydła, niech słońce da jej pstryczka w nos”,  „Precz zimo, chcemy wiosny”. Takie hasła skandowali dzisiaj uczniowie wszystkich oddziałów w krośnickiej szkole. Na znak tego, że wyganiali zimę i chcieli powitać wiosnę, w ognisku spalona została (przygotowana dwa dni wcześniej) Marzanna.

więcej »


Szykujemy Marzannę na I Dzień Wiosny
19.03.2019

Uczniowie z oddziałów X, XI i XIII ochoczo i z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Cel: stworzenie Marzanny, która za dwa dni ulegnie zniszczeniu/spaleniu, na znak pożegnania zimy i powitania wiosny. Przytargaliśmy do salonu mega dużą ilość siana, worek ze szmatkami i ruszyliśmy do boju.

więcej »

1 2 3 4 5 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA