Wersja dla osób niedowidzących

Aktywność drogą do sukcesu

 

Projekt pn. „Aktywność drogą do sukcesu”

 

Projekt zakłada realizację kilku imprez o charakterze otwartym na płaszczyźnie rekreacyjnej, turystycznej i sportowej. Wydarzenia, imprezy odbywać się będą także w plenerze, na obszarze Doliny Baryczy, będą miały charakter różnorakich działań na rzecz dbania o przyrodę, poznawania i korzystania z uroków Doliny Baryczy. Beneficjentami będą osoby niepełnosprawne, z różnym stopniem i rodzajem niepełnosprawności, w różnym przedziale wiekowym, związane z MSPDiON, jak również osoby niepełnosprawne z pozostałych województw

(wielkopolskiego, śląskiego, opolskiego) w których przeprowadzona zostanie rekrutacja do projektu. Zaplanowano imprezy:

Spływ kajakowy rzeką Barycz i jej dopływami realizowany od 2008 r.- 20.08.2017r.

Piknik pn. „Z przyrodą na Ty” - 09.09.2017r. - impreza integracyjna, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem ze strony osób niepełnosprawnych, a co za tym idzie dużą frekwencją.

Turniej pn. „Łączy nas boccia” - 21.10.2017r. - impreza sportowa zakładająca aktywizację i wspólną integrację osób niepełnosprawnych poprzez sport.

- Lekkoatletyczny Dzień Sportu pn. „Z Olimpijczykiem na Ty”- 09.11.2017r - w trakcie tej imprezy zaplanowano szereg różnorakich konkurencji sportowych, podobnych do Paraolimpiady. Co najistotniejsze na wydarzeniu zaszczyci nas swoją obecnością jeden z niewielu Mistrzów Świata i Europy oraz utytułowany zawodnik z osiągnięciami w Polsce.

Wszystkie imprezy będą miały charakter otwarty, udział w nich będą mogły wziąć wszystkie osoby niepełnosprawne, po wcześniejszym zgłoszeniu się do udziału w imprezie. Na imprezy uczestnicy zostaną dowiezieni z miejsc zamieszkania transportem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych, który jest własnością Stowarzyszenia. Uwieńczeniem projektu będzie opracowanie oraz wydanie kalendarza oraz folderu, zawierających informacje oraz zdjęcia z wydarzeń realizowanych w ramach projektu, stanowiących promowanie aktywności osób niepełnosprawnych.

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

CEL PROGRAMOWY: Wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia

Typ projektu: Spotkania i imprezy integracyjne o charakterze otwartym (w szczególności; wystawy, zawody, festiwale, koncerty).

AUTORZY: Marta Kiszczak, Urszula Gaj
KOORDYNATOR PROJETU: Marta Kiszczak
CZAS TRWANIA: 15.05.2017 – 31.12.2017

Regulamin

Formularze zgłoszeniowe na imprezy dostępne w biurze MSPDiON, bądź na stronie internetowej - do pobrania tutaj

formularz zgłoszeniowy Pikinik

formularz zgłoszeniowy Spływ

Jesteśmy z Olimpijczykami na TY!
15.11.2017

9 listopada w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, po raz pierwszy od otwarcia Orlika Lekkoatletycznego odbyła się tak wielka impreza integrująca środowisko osób z niepełnosprawnością podczas Lekkoatletycznego Dnia Sportu pn.: „Z Olimpijczykiem na Ty”. Wśród zaproszonych gości do Milicza przybyli Rafał Kubacki- polski judoka, olimpijczyk, 2 krotny Mistrz Świata i Europy, Ryszard Tomaszewski - polski sztangista, wielokrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich, odznaczony Złotym Krzyżem Zasług i Krzyżem Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz Jakub Tokarz - zawodnik parakajakarstwa, złoty medalista Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro z 2016. W imprezie udział wzięli zawodnicy z 4 województw śląskiego, opolskiego wielkopolskiego i dolnośląskiego. Było emocjonująco, wesoło, wzruszająco, głośno… i smacznie. I wszyscy byli zwycięzcami. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu pt. „Aktywność drogą do sukcesu” ze środków PFRON. 

więcej »


Zaproszenie na Dzień Sportu
09.11.2017

Milickie Stowarzyszenie zaprasza kolejną edycję Lekkoatletycznego Dnia Sportu pod hasłem  „Z Olimpijczykiem na TY”. Organizowane przedsięwzięcie odbędzie się 9 listopada br. o godzinie 9:30 w hali sportowej przy ulicy Armii Krajowej 7.
 
Zadanie dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

więcej »


Turniej bocci
21.10.2017

W sobotnie przedpołudnie 21 października w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 odbył się II Turniej Bocci pod hasłem „ŁĄCZY NAS BOCCIA”. W ramach projektu „Aktywność drogą do sukcesu” realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. 

więcej »


Zapisy na turniej „Łączy nas boccia”
20.10.2017

Milickie Stowarzyszanie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza osoby niepełnosprawne i ich rodziny na II edycję turnieju „Łączy nas boccia’”, który odbędzie się 21 października br.
 
Start imprezy o godzinie 10.00 w Hali Sportowej przy ulicy Armii Krajowej 7 w Miliczu.
 
Więcej informacji na temat imprezy oraz zapisy w Biurze MSPDiON pod nr tel.: 71-38-30-014
 
Zadanie dofinansowane w ramach projektu pn. „AKTYWNOŚĆ DROGĄ DO SUKCESU” ze środków PFRON.

więcej »


Słonecznie i z atrakcjami podczas Pikniku rodzinnego
09.09.2017

Podczas kolejnej edycji Pikniku Rodzinnego pn.: „ Z przyrodą na Ty” organizowanego corocznie na terenie Ostoi Konika Polskiego, 9 września organizatorzy wychodząc poza schematy naszej działalności przygotowali dla kilkuset gości mnóstwo atrakcji. Frekwencja po raz wtóry przekroczyła najśmielsze oczekiwania.

więcej »


Zapraszamy na piknik
09.09.2017

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza podopiecznych i pracowników wraz z rodzinami na piknik pn. „Z przyroda na TY!”, który odbędzie się 9 września (sobota) 2017r. od godziny 10:00 na terenie Ostoi Konika Polskiego. Nie zabraknie m.in. wielu atrakcji dla dzieci i pysznych dań z grilla. Do zobaczenia!:)

więcej »


Spływ kajakowy
20.08.2017

W niedzielę 20 sierpnia odbył się spływ kajakowy w ramach projektu pn.: „Aktywność drogą do sukcesu” , który dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnością mogły przełamać architektoniczne bariery i aktywnie spędzić wolny czas.

więcej »


Zapisy na spływ kajakowy
20.08.2017

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza wszystkie osoby dorosłe z niepełnosprawnością na spływ kajakowy, który odbędzie się 20 sierpnia 2017r. o godz. 9.00.
 
Więcej informacji dotyczących spływu można uzyskać w biurze MSPDiON
pod numerem tel.: 71 38-30-014. 
 
 
Zadanie dofinansowane w ramach projektu pn. „AKTYWNOŚĆ DROGĄ DO SUKCESU”  ze środków PFRON.
 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA