Wersja dla osób niedowidzących

Idę do pracy 2

AKTUALNOŚCI     FORMY WSPARCIA i HARMONOGRAM     OPIS ZADANIA

REKRUTACJA     PLAKAT INFORMACYJNY

 

Projekt pn. „Idę do pracy 2”
współfinansowany jest ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
w ramach konkursu
1/2021 - Sięgamy po sukces

 

Projekt "Idę do pracy 2" jest kontynuacją działalności zespołu trenerów pracy wspomaganej z lat 2008-2020, która skierowana jest na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami poprzez zastosowanie pięcioetapowej metody zatrudnienia wspomaganego oraz pozyskanie nowych stanowisk pracy i docelowe zatrudnienie beneficjentów ostatecznych na otwartym rynku pracy. 

Okres realizacji: od dnia 1 kwietnia 2022 roku do dnia 31 marca 2025 roku

Wartość dofinansowania: 1 321 283,88 zł
Całkowita wartość zadania: 1 488 183,68 zł

Spotkanie Liderek i Liderów
14.03.2024

Dziś w Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie odbyło się spotkanie Liderek i Liderów Polskiej Federacji Zatrudnienia Wspomaganego. Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych reprezentowała liderka naszej organizacji - Pani Alicja Szatkowska oraz Koordynator Zespołu Trenerów Pracy Wspomaganej - Marcin Folmer.

więcej »


Piszą o nas
02.02.2024

Na stronie Polska Federacja Zatrudnienia Wspomaganego znajdziecie ciekawy artykuł, opisujący pokrótce nasze działania.

więcej »


Wizyta studyjna z Trzebnicy
24.11.2023

Wczoraj odwiedziła nas delegacja Warsztaty Terapii Zajęciowej w Trzebnicy, która zgłębiała wiedzę dotyczącą zatrudnienia wspomaganego. Wspólnie z Kawiarnia Spółdzielni Socjalnej ''Poza Horyzont'' mieliśmy przyjemność opowiedzieć o tym jak wyglada praca w spółdzielni socjalnej i na czym polega wsparcie Trenera Pracy.

więcej »


Walne Zebranie Członków Polskiej Federacji Zatrudnienia Wspomaganego
10.07.2023

W Warszawie rozpoczęło się Walne Zebranie Członków Polska Federacja Zatrudnienia Wspomaganego. Delegatem Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych jest nasz Trener Pracy- Koordynator Zespołu, Marcin Folmer. MSPDiON jest członkiem założycielem PFZW i wspiera jej działania od samego początku.

więcej »


Trening społeczny
29.06.2023

Wielkimi krokami zbliża się czas otwarcia naszej spółdzielni socjalnej „Poza horyzont”, która będzie działała na terenie milickiego zalewu. Dziś nasi stażyści przechodzą szkolenie z zakresu obsługi profesjonalnego ekspresu do kawy i parzenia najlepszej kawy w mieście. Już wkrótce będziecie mogli Państwo osobiście przekonać się jak smakuje nasza kawa.

więcej »


Kolejny trening społeczny
20.06.2023

Trening rozwijania zainteresowań i spędzania wolnego czasu z Sekcja Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław? Czemu nie. Jak widać bardzo dobry pomysł i świetnie wykonana robota. Aktywny wypoczynek po pracy najlepszą formą, aby zregenerować swoje siły.

więcej »


Egzamin praktyczny
01.06.2023

Dziś w siedzibie przyszłej spółdzielni socjalnej „Poza horyzont” odbył się egzamin praktyczny w ramach kursu „Pracownik małej gastronomi”. Szkolenie i egzamin przeprowadził Pan Czesław Bezpałko - właściciel firmy Kursor, która od lat współpracuje z naszym zespołem trenerskim.

więcej »


Trening społeczny
26.05.2023

W ramach kursu „Pracownik małej gastronomi”, nasi stażyści mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach nowoczesnego gotowania z wykorzystaniem urządzenia Thermomix.

więcej »


Zajęcia praktyczne w Parkowej
15.05.2023

Za nami kolejny dzień szkolenia stażystów, w ramach kursu „Pracownik małej gastronomi”. Tym razem zajęcia praktyczne odbyły się w restauracji Parkowa Restauracja w Miliczu, za co serdecznie dziękujemy.

więcej »


Zajęcia praktyczne w Technikum Leśnym
12.05.2023

W ramach kursu „Pracownik małej gastronomi” grupa naszych stażystów odbywała zajęcia praktyczne w Internacie Technikum Leśnego. Szkolna kuchnia obsługuje codziennie 260 osób i była to dokonała okazja do zapoznania się ze specyfiką w tak dużej kuchni.

więcej »

1 2 3 4 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA