Wersja dla osób niedowidzących

Raj Story and friends recording tour

Celem projektu jest przeprowadzenie szeregu warsztatów muzycznych dla osób z niepełnosprawnością: stacjonarnych, poprzez organizację prób, i wyjazdowych do ośrodków kulturalnych i na wydarzenia masowe. Zwieńczeniem powyższych działań będzie stworzenie przez uczestników projektu własnego, niepowtarzalnego hymnu i zarejestrowanie go w studiu nagraniowym. Premiera odbędzie się na zorganizowanym w tym celu koncercie noworocznym, do którego zaproszone zostaną placówki edukacyjno-pomocowe i mieszkańcy.
 
W projekt zaangażowany będzie band muzyczny "Raj Story" funkcjonujący przy MSPDiON. Składa się on z 7 stałych artystów z niepełnosprawnością, grających na różnych instrumentach, oraz przyjaciół zespołu w różnym wieku, z którymi w przeszłości zespół miał okazję współpracować. 
 
Termin realizacji – 01.08.2019 – 31.01.2020
 
Koordynator – Adrian Witczak 
 
Autorzy – Przemysław Walniczek, Wojciech Piskozub, Adrian Witczak
 

 

Co słychać u Raj Story? - nagranie z próby
16.10.2019

Prezentujemy Państwu nagranie z kolejnej próby zespołu Raj Story zarejestrowane na żywo 16 października 2019 roku, tradycyjnie już w budynku w Krośnicach. Członkowie zespołu pracują nad swoim autorskim utworem, a my uchylamy rąbka tajemnicy. Atmosfera jak zawsze sprzyja twórczemu natchnieniu, a umiejętności są szlifowane w coraz wyższym stopniu. Zapraszamy do obejrzenia!

więcej »


Wspaniały jubileusz DŻEMU
12.10.2019

To było wydarzenie, o którym nie zapomnimy… W sobotę, 12 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Krotoszynie odbył się jubileuszowy koncert z okazji 40-lecia zespołu DŻEM. A jako, że w naszym Stowarzyszeniu nie brakuje fanów tej legendarnej kapeli, to nie mogliśmy odpuścić sobie takiego wydarzenia odbywającego się tak blisko…

więcej »


Ćwiczymy nowy utwór - próba zespołu Raj Story
02.10.2019

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z próby zespołu Raj Story, która została zarejestrowana na żywo w Krośnicach 02.10.2019 r. Jak widać na filmie, nasi zdolni artyści pod okiem instruktorów muzycznych w pocie czoła przygotowują się do styczniowego Koncertu Noworocznego. Pomimo tego, że wszyscy ciężko pracują, atmosfera jest bardzo wesoła i rodzinna, a warsztaty muzyczne tryskają pozytywną energią. Również nowy sprzęt spisuje się bez zarzutu, przez co utwory brzmią jeszcze lepiej. Nie możemy doczekać się kolejnych działań!

więcej »


"Tak bardzo chciałbym zostać kumplem twym" - próba Raj Story
25.09.2019

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z próby zespołu Raj Story, która została zarejestrowana na żywo w Krośnicach 25.09.2019 r. Jak widać na filmie, nasi zdolni artyści pod okiem instruktorów muzycznych w pocie czoła przygotowują się do styczniowego Koncertu Noworocznego. Pomimo tego, że wszyscy ciężko pracują, atmosfera jest bardzo wesoła i rodzinna, a warsztaty muzyczne tryskają pozytywną energią. Również nowy sprzęt spisuje się bez zarzutu, przez co utwory brzmią jeszcze lepiej. Nie możemy doczekać się kolejnych działań!

więcej »


Koncert Muzyki Filmowej w Wałbrzychu
13.09.2019

Uczestnicy projektu „Raj Story and friends recording tour” zaczęli weekend w wielkim stylu – wybrali się do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Aqua Zdrój” w Wałbrzychu, aby uczestniczyć tam w pięknym Koncercie Muzyki Filmowej na BIS. Dla muzyków z Raj Story była to szansa nie tylko, aby przypomnieć sobie najpiękniejsze utwory pochodzące z filmów, ale też zainspirować się przed własnymi występami.

więcej »


Pierwsza próba Raj Story
04.09.2019

To samo miejsce, nowy sprzęt, ale przede wszystkim wciąż ta sama pasja do muzyki – w takim klimacie odbyła się pierwsza próba naszych artystów w ramach projektu „Raj Story and friends recording tour”. Muzycy są z niej bardzo zadowoleni, nabyte instrumenty sprawdzają się świetnie i z pewnością pomogą im znacząco podnieść swoje umiejętności.

więcej »


Nowe instrumenty Raj Story
14.08.2019

W związku z realizacją projektu „Raj Story and friends recording tour” finansowanego ze środków Fundacji PZU, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zakupiło nowe instrumenty dla członków zespołu Raj Story, które zastąpiły stare, wysłużone sprzęty pochodzące z prywatnych zasobów. Mowa tu o perkusji elektrycznej oraz stage piano.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA