Wersja dla osób niedowidzących

Prowadzenie Ośrodka Czasowego Pobytu w Krośnicach

AKTUALNOŚCI     REKRUTACJA     PLAKAT INFORMACYJNY

Celem projektu jest kontynuacja działalności utworzonego dzięki poprzedniej edycji projektu Ośrodka Czasowego Pobytu w Krośnicach, co umożliwi objęcie wsparciem 35 osób z niepełnosprawnościami, dając tym samym ich rodzicom i opiekunom prawnym możliwość uzyskania wytchnienia. 

W ramach projektu oferujemy następujące wsparcie:

  • usługa przerwy wytchnieniowej (zarówno w formie stacjonarnej, jak i wyjazdowej)
  • usługa psychologa
  • usługa prawnika
  • usługa doradcy ds. rehabilitacji

Okres realizacji: od 20 lutego do 31 grudnia 2024

Wartość dofinansowania: 640 500,00 zł
Całkowita wartość zadania: 675 261,78 zł

Dzień piąty, ostatni naszego wyjazdowego wypoczynku
21.03.2024

Dzień powrotu był naprawdę emocjonujący – po porannej aktywności wszyscy, z tęsknotą za domem, spakowali swoje walizki i wyruszyli w drogę powrotną do Milicza.

więcej »


Dzień czwarty naszej wyjazdowej opieki wytchnieniowej
19.03.2024

Był pełen niezwykłych doświadczeń i wzruszeń! Jak w poprzednich dniach, podzieliliśmy się na grupy. Rodzice wybrali się na Wieżę Suszynkę, aby podziwiać wspaniałe widoki. Wieża Suszynka, o wysokości 27 metrów, z platformą widokową na 22. metrze, oferuje imponujące panoramy. W niedalekiej odległości mogliśmy zobaczyć dwie inne wieże widokowe, na Górze Świętej Anny i na Górze Wszystkich Świętych, oraz Góry Stołowe z charakterystycznym Szczelińcem Wielkim, Góry Sowie, Orlickie i Bardzkie. A przy dzisiejszej widoczności nie zabrakło także widoku na Śnieżkę w Karkonoszach.

więcej »


Dzień trzeci naszej wyjazdowej opieki wytchnieniowej przyniósł nam niezapomniane przygody i wspaniałe doznania!
18.03.2024

Dziś nasi uczestnicy podzielili się na grupy, najpierw rodzice wybrali się do Złotego Stoku, aby poszukać skarbów! Zwiedziliśmy tam osadę górniczą i zanurzyliśmy się w podziemiach, gdzie każdy mógł poczuć się jak górnik poszukujący złota w średniowieczu lub w nowożytności. Chociaż kopalnia już nieczynna, śladowe ilości świecącego pyłu nadal można było dostrzec w zaciemnionych miejscach kopalni, co dodawało tajemniczego uroku. Największą atrakcją był wodospad oraz przejażdżka prawdziwą kolejką górniczą! 

więcej »


Dzień drugi naszej wyjazdowej opieki wytchnieniowej w Kudowie Zdrój
17.03.2024

Rodzice skorzystali z pomocy rehabilitanta, co pozwoliło im odzyskać siłę i energię. Następnie wybraliśmy się do Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin oraz na Wieżę Widokową na Górze Świętej Anny. Te wspaniałe miejsca nie tylko dostarczyły nam niezapomnianych widoków, ale również stanowiły dla rodziców prawdziwą chwilę wytchnienia.

więcej »


Pierwszy dzień wyjazdowej opieki wytchnieniowej w Kudowie Zdroju
16.03.2024

 Zapraszamy na fotorelacje z pierwszego dnia wyjazdowej opieki wytchnieniowej zorganizowanej w Kudowie Zdroju w ośrodku Jagusia, który okazał się prawdziwym klejnotem tego magicznego miejsca! Dzięki wsparciu finansowemu ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA