Wersja dla osób niedowidzących

Mamo, Tato, co Wy na to

                                                                                          
 
Projekt pn. „Mamo, Tato, co Wy na to”
 
Projekt zakłada organizację dwóch szkoleń dwudniowych oraz wyjazdowych warsztatów z zakresu seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną dla rodziców/opiekunów, osób z najbliższego otoczenia oraz kadry bezpośrednio zaangażowanej w proces rehabilitacji społecznej lub zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Podstawowym założeniem zadania jest wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną w zakresie ich dojrzewania i seksualności. Beneficjentami będą dzieci z niepełnosprawnością, które posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności, rodzice/opiekunowie ich zdrowe rodzeństwo mieszkające na terenie województwa dolnośląskiego na obszarze powiatu milickiego, oleśnickiego i trzebnickiego, a także osoby pracujące z osobami z niepełnosprawnością intelektualną (nauczyciele, terapeuci, opiekunowie, asystencji, itp.) mieszkające i pracujące na terenie województwa dolnośląskiego z regionów Wałbrzyskiego, Legnickiego, Jeleniogórskiego i Wrocławskiego.
 
Projekt obejmował będzie realizację: 
 
1. Terapeutycznych warsztatów wyjazdowych - Z myślą o rodzinach, zwłaszcza o rodzicach i rodzeństwie podopiecznych naszego Stowarzyszenia planujemy zorganizować 7-dniowe wyjazdowe warsztaty terapeutyczne, które odbędą się w jednej z miejscowości nadmorskiej w ośrodku dostosowanym do potrzeb osób z wieloraka niepełnosprawnością.
 
2. Dwóch 2-dniowych szkoleń - Z myślą o kadrze zatrudnionej w placówkach oświatowych, Ośrodkach Szkolno–Wychowawczych, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej itp.
Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
 
CEL PROGRAMOWY: Prowadzenie warsztatów/szkoleń dotyczących seksualności osób niepełnosprawnych
 
AUTORZY: Urszula Gaj, Marta Kiszczak, Joanna Płuska, Joanna Broniecka
 
CZAS TRWANIA: 20.05.2018 – 31.12.2018
 

2-dniowe szkolenie dla kadry zatrudnionej w placówkach oświatowych
09.10.2018

                                                                                                                       

 

Milickie Stowarzyszenia Przyjaciól Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje 2-dniowe szkolenie dla kadry (specjalistów/ nauczycieli/ terapeutów/ asystentów/ opiekunów) zatrudnionej w placówkach oświatowych Ośrodkach Szkolno– Wychowawczych, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej.Szkolenia o tematyce: „ROZWAŻNA INTERWENCJA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA ZACHOWAŃ TRUDNYCH, O CHARAKTERZE SEKSUALNYM, U PODOPIECZNEGO Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ” w ramach realizacji projektu " Mamo, tato co wy na to"

 

więcej »


Sesja rodzin w Darłówku
20.07.2018

Podczas Wyjazdowego Warsztatu Terapeutycznego w ramach projektu „Mamo, tato, co Wy na to” uczestników grupy wsparcia wraz z rodzinami czekała masa atrakcji. Jedną z nich była sesja fotograficzna na plaży, która dla niektórych była pierwszą od czasów ślubu, a przecież zdjęcia to jedna z najlepszych możliwych pamiątek, która w niewielkim prostokącie skrywa magiczne wspomnienia wspaniałych chwil…

więcej »


Warsztaty terapeutyczne dla rodzin w Darłówku
18.07.2018

W dniach od 12 do 18 lipca podopieczni z Grupy Wsparcia uczestniczyli w Wyjazdowym Warsztacie Terapeutycznym w ramach projektu „Mamo, Tato, co Wy na to” finansowanego z budżetu Województwa Dolnosląskiego. Odbywał się on w nadmorskiej miejscowości Darłówko. W wyjeździe uczestniczyło 46 osób (dzieci z Grupy Wsparcia z rodzicami i rodzeństwem, terapeuci i kierowca). Uczestnicy byli zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym „Korsarz” w Darłówku, który zapewnił dla wszystkich 3 pyszne posiłki dziennie oraz był świetnie dostosowany do potrzeb naszych uczestników. Ponadto, dzięki doskonałej lokalizacji część zajęć mogła odbywać się na plaży, do której docieraliśmy pieszo. Nadmorskie powietrze sprzyjało warsztatom pobudzając kreatywność oraz mobilizując do działania, przez co przyniosły one świetny skutek.
Poniżej relacja z podziałem na dni :) Czytajcie i oglądajcie !
 

więcej »


2-dniowe szkolenie dla kadry zatrudnionej w placówkach oświatowych
22.06.2018

                                                                                                                       

 

Milickie Stowarzyszenia Przyjaciól Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje 2-dniowe szkolenie w dniach 16-17 listopada Ul. Osadnicza 1c (budynek SDŚ) dla kadry (specjalistów/ nauczycieli/ terapeutów/ asystentów/ opiekunów) zatrudnionej w placówkach oświatowych Ośrodkach Szkolno– Wychowawczych, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej.Szkolenia o tematyce: „ROZWAŻNA INTERWENCJA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA ZACHOWAŃ TRUDNYCH, O CHARAKTERZE SEKSUALNYM, U PODOPIECZNEGO Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ” w ramach realizacji projektu " Mamo, tato co wy na to"

 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA