Wersja dla osób niedowidzących

Grupa 5-latki integracyjne

5-latki "PSZCZÓŁKI"

nauczyciel: Jagoda Szlachta, Marta Kupis

pomoc nauczyciela: Ewa Horodecka

pomoc techniczna: Paulina Wiśniewska


Odwiedziliśmy strażaków
12.05.2017

Dnia 12.05.2017 grupa 5-latków „Pszczółki” wraz z oddziałem III i IV miała zaszczyt gościć w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Miliczu. Panowie Strażacy przyjęli nas bardzo miło, czego wyrazem była duża ilość zaplanowanych atrakcji. 

więcej »


Konkurs kulinarny
12.04.2017

Jak co roku w naszym przedszkolu tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbył się konkurs kulinarny pt. „Wielkanocne baranki zajączki, kurczaczki- smaczne, zdrowe i kolorowe”. Oczywiście nasze pracowite pszczółki nie miały zamiaru próżnować i z zapałem zabrały się do pracy, czego efektem był piękny wiosenny bukiet tulipanów, który zachwycił nasze jury, nie tylko smakiem, ale również i wyglądem. Nasza praca i zaangażowanie nie poszły na marne, zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii „Niepowtarzalny wygląd„ i w nagrodę otrzymaliśmy „Rzepy-czepy”- grę rozwijająca kreatywność i niesamowicie skupiająca uwagę naszych pszczółek:)

więcej »


Zajączek
12.04.2017

Tradycyjne w ostatnim tygodniu przed Wielkanocą grupa 5-latków aktywnie przygotowuje się do tego święta. W środę 12 kwietnia wyruszyliśmy na poszukiwania wielkanocnego zajączka. Ślady prowadziły nas przez całe przedszkole, jednak zajączek był szybszy, i mimo, że „deptaliśmy mu po piętach” nie udało nam się go spotkać. W zamian za to w naszej przedszkolnej sali czekały na nas życzenia oraz prezenty pozostawione w koszyczkach dla każdego przedszkolaka. W tym roku zajączek zrobił nam psikusa i każdy prezent sprytnie ukrył gdzieś w zakamarkach przedszkolnej sali. Radości przy poszukiwaniach nie było końca,  a upominki od wielkanocnego zajączka wprawiły w zadowolenie każdego przedszkolaka.

więcej »


Dzień Babci i Dziadka
07.02.2017

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości. W tym roku grupa 5-latków „Pszczółki”, podczas swojego występu artystycznego postanowiła bliżej przyjrzeć się życiu Babć i Dziadków. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt detektywistyczny- lornetki- obserwowali „stojąc na dachu”, czy babcia i dziadek są czarodziejami. 
 

więcej »


Grupowa dogoterapia
08.12.2016

Pies motywuje i zachęca do różnorodnych działań, wszelkiej edukacji, aktywności. Obecność psa daje spokój, poczucie bezpieczeństwa. Kontakt z nim bawi, uczy,ale też wychowuje.Dnia 08 grudnia mieliśmy okazję poprzebywać  z naszymi przedszkolnymi psiakami. Pani Alina opowiedziała nam , jak należy pielęgnować naszych czworonożnych pupili, jak po nich sprzątać, jak o nich dbać.Dowiedzieliśmy się także, w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do psów, jak bezpiecznie się z nimi bawić. Był także czas na spontaniczną, radosną zabawę z pupilami.
 
Serdeczne podziękowania składamy pani Alinie za miłe spędzenie  czasu wśród czworonożnych pupili.
 

więcej »


Spotkanie z górnikami
07.12.2016

       Dnia 07 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu panów górników naftowych. Dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat pracy górników. Górnicy opowiadali o tym, jak wygląda ropa, jak wydobywa się gaz, kim był Ignacy Łukasiewicz. Miłym akcentem kończącym nasze spotkanie było pamiątkowe zdjęcie oraz obdarowanie dzieci przez naszych gości czapkami czako, kolorowankami oraz torebką słodyczy. Serdeczne składamy podziękowania panom górnikom za wizytę w naszej placówce i przybliżenie informacji na temat tak niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy, jaką wykonują.
 

więcej »


Pierwsze mycie ząbków
02.12.2016

       Zaczynamy mycie ząbków… Pierwszego dnia przyszła do nas pani pielęgniarka żeby każdemu wytłumaczyć jak należy myć ząbki i jakie to ważne dla naszego zdrowia. Okazało się że nasze super dzieciaki pięknie potrafią myć ząbki i pani pielęgniarka nie miała dużo pracy z nami ;) 

więcej »


Warsztaty
01.12.2016

Dnia 01 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach kreatywno – edukacyjnych prowadzonych przez firmę Modra Sova.Każde dziecko samodzielnie wykonywało świecę żelową. Na początku kreowało mozaikę z barwionego kwarcu, następnie tworzyło kompozycję z przeróżnych muszelek, suszonych owoców i kwiatów oraz wybierało kolor i zapach parafinowego żelu, który miał ozdobić ich dziecięcy pokój, gdyż każdy uczestnik tak własnoręcznie wykonaną świeczkę zabierał do swoich domów.
 

więcej »


Konkurs recytatorski
23.11.2016

Dnia 23 listopada odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski. Tatiana, Lena oraz Wojtek reprezentowali naszą grupę „Pszczółki”. Na scenie poradzili sobie znakomicie. Z dumą zaprezentowali wiersze: „Kaczka Dziwaczka” Jana Brzechwy, „Samochwała”Jana Brzechwy, oraz” Abecadło” Juliana Tuwim. Wszyscy uczestniczy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

więcej »


Wizyta w Bombkarni
16.11.2016

        Dnia 16 listopada grupa 5 latków z przedszkola odwiedziła bombkarnię „Szklany Świat” w Krośnicach. Mieliśmy okazję zaobserwować, jak powstają szklane bombki, ozdoby choinkowe oraz wyroby dekoracyjne wnętrz. Niesamowite doświadczenie ! Poznaliśmy DMUCHALNIĘ, gdzie ze szklanej rurki ręcznie wytwarzane są przeróżne kształty ze szkła. Byliśmy podczas SREBRZENIA BOMBEK, gdzie za pomocą azotanu srebra bombki nabierały lustrzanego blasku. Widzieliśmy DEKORATORNIĘ, gdzie panie ręcznie zdobiły bombki. Miłe jest to, że te wszystkie „świecidełka”, „cudeńka, można zakupić obok w sklepie firmowym, także widzianym przez nasze oczy :)

więcej »

1 2 3 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA