Wersja dla osób niedowidzących

LETNI WYPOCZYNEK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z GMINY MILICZ

 
Istotą zadania 
jest wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży
z terenu Gminy Milicz, zorganizowany w formie dwóch bloków. 
 
Blok wyjazdowy - to wyjazdowe warsztaty dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodzin do Zakopanego. Celowo w tym roku zaplanowano wypoczynek w górach, gdyż są one niezwykle lubiane przez naszych podopiecznych, piękno gór powoduje u nich wyciszenie, spokój wewnętrzny, góry dają wolność, swobodę oraz otwierają oczy na wiele spraw i rzeczywistości, a to wszystko pozytywnie wpływa na samopoczucie i funkcjonowanie osób niepełnosprawnych wśród społeczeństwa. Warsztaty potrwają 4 dni i udział w nim weźmie 6 dzieci z gminy Milicz. Wyjazd będzie połączeniem aktywnego wypoczynku letniego (zaplanowano wiele wycieczek obrazujących piękno Tatr, poznawanie i zwiedzanie atrakcyjnych miejsc, gry i zabawy na świeżym powietrzu) oraz warsztatów terapeutycznych dla dzieci i ich rodzin, z zakresu pracy nad poczuciem własnej wartości i wiarą w swoje możliwości. Ta część projektu realizowana będzie w Zakopanem, w jednym z ośrodków wypoczynkowych, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz w terenie. Oprócz zajęć terapeutycznych, rekreacyjnych, turystycznych, dzieci będą miały zapewnioną opiekę wyspecjalizowanej kadry, zakwaterowanie i posiłki oraz transport przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. 
 
Blok stacjonarno–wycieczkowy obejmował będzie organizację wycieczek jednodniowych. Będzie to m.in. wycieczka do Wrocławia dla dzieci i młodzieży, w tym niepełnosprawnej z gminy Milicz. W programie zaplanowano m.in. zwiedzanie Afrykarium, zwiedzanie Krainy Miniatur, przejazd kolejką nad Odrą. Ta część zadania realizowana będzie we Wrocławiu. Ważne jest także by przyzwyczaić dzieci do wypoczywania w miejscu swojego zamieszkania, dlatego odpoczynek letni odbywał się będzie na terenie Doliny Baryczy – będzie to wycieczka krajoznawcza do Centrum Edukacyjno-Turystycznego w Rudzie Sułowskiej. Główną atrakcją będzie wycieczka Fotosafarii - wycieczka wozem konnym przez rezerwat ornitologiczny - jedna z niewielu możliwości odwiedzenia tego chronionego terenu i poznania jego tajemnic. 
Oprócz miejsc wskazanych powyżej (Zakopane, Wrocław, Ruda Sułowska), zadanie realizowane będzie także w Miliczu – Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym, w którym mieściło się będzie biuro projektu.  
 
ZADANIE W ZAKRESIE: DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY w tym  wypoczynku  dzieci i młodzieży, poprzez organizację wypoczynku letniego  
 
FINANSOWANE: ze środków Urzędu Gminy Milicz
 
CZAS REALIZACJI: 24.06 – 31.08.2017

Fotosafari
19.07.2017

19 lipca odbyła się kolejna wycieczka w ramach projektu pn. „Letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z gminy Milicz”, który dofinansowany jest z budżetu gminy. Tym razem wybraliśmy się do Rudy Sułowskiej położonej w malowniczej Dolinie Baryczy.

więcej »


Wyjazd na Fotosafarii
18.07.2017

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ogłasza rekrutację na wyjazd do Rudy Sułowskiej na FotoSafarii. Wyjazd planowany jest na dzień 19 lipca br. o godzinie 9:00.
 

Więcej informacji można uzyskać w biurze MSPDION 

pod nr tel: 71-38-30-014.

 
Zadanie dofinansowano 
w ramach projektu 
pn. "LETNI WYPOCZYNEK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z GMINY MILICZ"
 z budżetu Gminy Milicz.

więcej »


Udana wycieczka do Wrocławia
12.07.2017

W środę 12 lipca w ramach projektu pn. „Letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z gminy Milicz”, który dofinansowany jest z budżetu gminy Milicz, wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia by móc zobaczyć afrykarium, park miniatru oraz przejechać się kolejka linową.

więcej »


Rekrutacja na wyjazd do Afrukarium!
12.07.2017

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ogłasza rekrutację na wyjazd do Afrykarium we Wrocławiu. Wyjazd planowany jest na dzień 12 lipca br o godzinie 9:00.

Więcej informacji można uzyskać w biurze MSPDION 
pod nr tel: 71-38-30-014.

Zadanie dofinansowano 
w ramach projektu 
pn. "LETNI WYPOCZYNEK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z GMINY MILICZ"
 z budżetu Gminy Milicz.

więcej »


Zakopane że HEJ!
29.06.2017

W ramach projektu pn. „TERAZ MY” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz projektu pn. "Letni wypoczynek dzieci i młodzieży z Gminy Milicz" dofinansowanego z Gminy Milicz w  Zakopanem odbyły się 5 dniowe warsztaty rozwoju osobistego i kompetencji społecznych rodzin dotkniętych niepełnosprawnością. W warsztatach wzięli udział rodzice i opiekunowie wraz ze swoimi pociechami. Podczas gdy rodzice uczestniczyli w działaniach terapeutycznych, ich niepełnosprawne dzieci przebywały pod opieką terapeutów. W ten sposób rodzice i opiekunowie mogli całkowicie skupić się na zajęciach bez obaw o to, co dzieje się z ich dzieckiem.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA