Wersja dla osób niedowidzących

Sport i Turystyka

Warsztaty w PZPN
20.11.2019

20 listopada w Warszawie odbyły się V warsztaty klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych (DSLO). Organizatorami spotkania byli: Federacja Kibiców Niepełnosprawnych i Polski Związek Piłki Nożnej. Śląsk Wrocław reprezentowali przedstawiciele Klubu Kibiców Niepełnosprawnych z Wrocławia i Milicza.

Warsztaty dla klubowych asystentów ds. kibiców niepełnosprawnych odbywają się cyklicznie dwa razy w roku. Stanowisko DSLO jest uregulowane w wytycznych PZPN-u, dotyczących wymogów licencyjnych. Każdy klub grający na poziomie centralnym musi posiadać osobę, która będzie odpowiedzialna za przyjęcie zorganizowanej grupy kibiców niepełnosprawnych.

Działający przy Śląsku Wrocław KKN jest najprężniej rozwijającą się tego typu organizacją w Polsce i inicjatorem wielu akcji oraz praktycznych rozwiązań, dotyczących uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w meczach piłkarskich. To właśnie wrocławianie byli inicjatorami powstania ogólnopolskiej Federacji Kibiców Niepełnosprawnych, która skupia wokół siebie działające w całej Polsce Kluby Kibiców Niepełnosprawnych.

W trakcie spotkania dyskutowano min. o sytuacji w zakresie kontaktu i obsługi kibiców niepełnosprawnych przez kluby piłkarskie w Polsce, bieżącej sytuacji grup kibicowskich z niepełnosprawnościami, sposobie dystrybucji biletów na mecze ligowe oraz reprezentacji Polski czy usprawnieniu kontaktu z delegatami i klubami piłkarskimi.

Swoje wystąpienia mieli także zaproszeni goście, którzy omawiali zagadnienia z poszczególnych dziedzin i przedstawili prezentacje tematyczne. Wśród prelegentów byli przedstawiciele AMP Futbol, Fundacji Katarynka czy CAFE (Center of Access to Football in Europe).

W V warsztatach DSLO uczestniczyli przedstawiciele następujących klubów: Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, Arka Gdynia, GKS Katowice, GKS Tychy, Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Legia Warszawa, Miedź Legnica, Widzew Łódź, Zagłębie Sosnowiec, Korona Kielce.

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Milicz reprezentowali Marcin Folmer i Kacper Tarczyński, którzy przedstawili sprawozdanie z działalności milickiego KKN-u za rok 2019.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA