Wersja dla osób niedowidzących

6 latki integracyjne

"Pszczółki"

Nauczyciele: mgr Daria Osko, mgr Jagoda Szlachta

Pomoc nauczyciela: Ewa Horodecka

Bryczką przez Dolinę Baryczy
26.04.2018

W jak wspaniałym i cudownym miejscu mieszkamy to wiedzą chyba wszyscy. Park krajobrazowy „Dolina Baryczy” zachwyca nas swoimi widokami. Rozległe stawy, malownicze lasy, to wszystko tworzy oazę spokoju nie tylko dla odwiedzających nasz region, ale również dla nas samych. Przekonały się o tym nasze kochane „Pszczółki”, kiedy 26.04 udały się na przejażdżkę bryczką po czarujących terenach Doliny Baryczy. 

więcej »


Wycieczka do Bobolandii
12.03.2018

Dnia 12.03.2018r. grupa „Pszczółek” wraz z grupą „Smerfów” udała się do hali zabaw „Bobolandia” we Wrocławiu. 

więcej »


Dzień babci i dziadka
21.02.2018

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości. U „Pszczółek” w obecnym roku szkolnym uroczyste spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka przypadło na dzień 21 lutego. No cóż, w dzień wpisaliśmy się idealnie ;)

więcej »


Tydzień sensoryczny
29.01.2018

Ferie zimowe to czas relaksu i odpoczynku, podczas którego przygotowujemy się do nowych zadań czekających na nas w kolejnym semestrze. Ale nie u nas. W naszym przedszkolu nie pozwalamy dzieciom na nudę. W czasie przerwy feryjnej grupa „Pszczółek” i „Smerfów” postanowiła połączyć swe siły i zorganizować „Tydzień mas sensorycznych”. Dzieci najlepiej rozwijają się poprzez integrację sensoryczną, czyli poznawanie świata wielozmysłowo. Wszelkiego rodzaju masy plastyczne dostarczają wielu doznań i świetnie oddziałują na dziecięcą wyobraźnię. I tak właśnie było, wybrudzone różnego rodzaju masami dzieciaki były przeszczęśliwe mogąc w nich manipulować i tworzyć różnorodne figurki czy budowle. Nie ważne były brudne ubrania, czy wysmarowane stoliki. Najważniejsza jest przecież: DOBRA ZABAWA!!! :) 

więcej »


Jasełka
20.12.2017

Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się co jest dla niego ważne, stara się okazać drugiemu człowiekowi jak bardzo istotne jest to, aby nie być samotnym. W ten magiczny czas przenieśliśmy się 20 grudnia podczas Jasełek przygotowanych przez nasze przedszkolaki. 

więcej »


Mikołaj
06.12.2017

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. „Pszczółki” pełne ekscytacji nadsłuchiwały dźwięków dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyły to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty „Pszczółki” odwdzięczyły się pięknie zaśpiewaną piosenką Oczekiwana przez cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. 

więcej »


Dokarmianie ptaków
06.12.2017

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Przetwory mamy już przygotowane, nadszedł więc czas, żeby pomyśleć o małych ptaszkach, które w czasie zimy potrzebują naszej pomocy.  „Pszczółki”  wiedziały, co  powinni jeść nasi skrzydlaci przyjaciele i z chęcią przyniosły do przedszkola składniki potrzebne do stworzenia kuli tłuszczowej. 

więcej »


Konkurs recytatorski
15.11.2017

Dnia 15.11.2017 po raz pierwszy w grupie "Pszczółek" odbył się konkurs recytatorski. Chętne dzieci w pełnej krasie prezentowały przygotowane wcześniej wiersze. Poziom był naprawdę wysoki, oprócz pięknej recytacji mogliśmy nacieszyć się widokiem niezwykłych rekwizytów i strojów. Dziękujemy rodzicom za wkład wniesiony w przygotowanie naszych przedszkolaków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, jesteśmy z was bardzo dumne i ogromnie cieszymy się, że mamy tak zdolne i pracowite "Pszczółki"  :).Trzymamy kciuki za Kamila, Zuzię i Tatianę w kolejnym etapie, który odbędzie się już niebawem.

więcej »


Przetwory na zimę
02.10.2017

Jesień to nie tylko kolorowe liście spadające z drzew.... To również czas na przetwory. My już wiemy, jak pomóc rodzicom w przygotowywaniu zapasów na zimę. Kiszenie ogórków i kapusty sprawiło nam wiele radości. Wzbogaciliśmy się o nową umiejętność kulinarną, którą z pewnością zaskoczymy nie jedną osobę. Ponadto, dowiedzieliśmy się, że kiszona kapusta i ogórki dostarczą nam sporej ilości witaminy c, dzięki której wzmocnimy swoją odporność i z całą pewnością nie będziemy chorować. 

więcej »


Warzywa jemy, nigdy nie chorujemy!
25.09.2017

Wrzesień to czas, kiedy po słonecznych letnich dniach gromadzimy zbiory, którymi obdarowała nas Matka Natura.  Zajęcia z przyniesionymi przez dzieci warzywami okazały się świetną zabawą. Przekonały się o tym „Pszczółki”, które nie tylko poznały ich wygląd i smak, ale również zdobyły wiedzę o tym, że można się z nich stworzyć wspaniałe kukiełki. Kreatywność naszych przedszkolaków nie miała końca, a powstałe eksponaty mogliśmy podziwiać na zorganizowanej przed salą „Pszczółek” wystawie. 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA