Wersja dla osób niedowidzących

Oddział VIII (klasy IV-VIII)

Nasz oddział znajduje się w sali 210 - II piętro

Nauczyciel: Krystyna SADEK

Pomoc nauczyciela: Lidia GREŚKO

Urodziny Kacpra
09.05.2019

9 maja tj. czwartek w oddziale VIII obchodziliśmy urodziny Kacpra. Były to już ostatnie urodziny w tym roku szkolnym, ale jakże udane. Kacper skończył 15 lat. Wszyscy zaśpiewali koledze sto lat. Wręczyliśmy mu ręcznie robioną kartkę oraz prezent. Potem był słodki poczęstunek.

więcej »


W restauracji "Parkowa"
26.04.2019

26.04.2019 tj. piątek uczniowie z oddziału V i VIII wyszli do pobliskiej restauracji „Parkowa” aby jeszcze poświętować. Wszyscy odświętnie ubrani bardzo dobrze się bawili. Z wielkim apetytem zajadali frytki i nuggetsy a na deser były jeszcze lody z owocami i bitą śmietaną. Dodatkową atrakcją tego dnia była wizyta straży pożarnej w szkole. Panowie opowiadali ciekawie ale najlepszą atrakcją była możliwość skorzystania z przejażdżki koszowym podnośnikiem strażackim.

więcej »


Spotkanie ze strażakami
12.04.2019

Uczniowie z oddziału VIII wraz z uczniami z oddziału V i VI zakończyli tydzień bardzo interesującym i pouczającym spotkaniem ze strażakami.  Panowie bardzo ciekawie opowiadali nam o swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Pokazywali ciekawe sprzęty które wykorzystują w pracy.  Dokładnie omówili swoje ubranie które można było przymierzyć. Największym powodzeniem cieszył się kask wszyscy przymierzali. Podziękowaliśmy panom strażakom wręczając kartkę z podziękowaniem i życzyliśmy spokojnych świąt.

więcej »


Warsztaty w Domu Drzewa
29.03.2019

29.03.2019 tj. piątek uczniowie z oddziału VIII wraz z koleżankami z oddziału V brali udział w warsztatach przyrodniczo-plastycznych w Domu Drzewa w Wałkowej. Przywitała nas tam przesympatyczna pani Róża. Opowiadała ciekawie o budynku w którym się znajdowaliśmy, o jego dawnym przeznaczeniu, pokazując wszystko dokładnie. Weszliśmy wszędzie i dotykaliśmy wszystkiego - ciekawe doświadczenie. Kolejnym zajęciem było ułożenie wspólne ogromnych puzzli, za co wszyscy otrzymali medale. Potem zmieniliśmy pomieszczenie, aby wykonać najpiękniejsze wiosenne drzewa. Następnie każdy mógł się poczuć jak prawdziwy leśniczy pozując do zdjęcia w czapce leśniczego. Na koniec zajęć oglądaliśmy wspólnie film o naszej pięknej okolicy. 

więcej »


Urodziny Marty
18.03.2019

Uczniowie z oddziału VIII rozpoczęli tydzień od świętowania. Dokładnie 18.03.2019 tj. poniedziałek nasza Marta ma 12 urodziny. Świętowanie zaczęliśmy zaraz po śniadaniu. Wszyscy zaśpiewaliśmy głośno sto lat. Potem były życzenia i prezenty. Na koniec zjedliśmy pyszny tort który przywiozła specjalnie dla nas mama Marty na dokładkę była torba cukierków czekoladowych.

więcej »


Dzień kobiet
08.03.2019

W piątek, 8 marca, odbył się u nas dzień kobiet. Uczniowie z oddziału VIII podczas zajęć kulinarnych wykonali więc pyszne muffinki, a na zajęciach - super medale. Ponieważ  mamy najlepsze mamy na świecie i wspaniałe panie terapeutki, musieliśmy przygotować dla nich fajne prezenty. Wszyscy brali aktywny udział podczas zajęć kulinarnych. Mieszali, napełniali, dekorowali. Najpierw  musieliśmy spróbować, czy wyszły dobre. Jak już wszystko było gotowe, zaczęliśmy rozdawać  prezenciki terapeutom, a dla naszych wspaniałych mam wzięliśmy do domu. 

więcej »


Zajęcia kulinarne
01.03.2019

Dnia 01.03.2019 tj. piątek rozpoczęliśmy nowy miesiąc od wypieków związanych jeszcze z lutym. Po tłustym czwartku nabraliśmy ochoty na wypieki jeszcze karnawałowe a dokładnie na róże karnawałowe. Tylko kilka składników, wykonanie też nie takie trudne, ale za to jaki efekt i smak. Wielki zaskoczeniem okazała się cześć w której trzeba było uderzać wałkiem w ciasto dużo było przy tym zabawy i śmiechu. Wykonanymi różami częstowaliśmy naszych terapeutów, kolegów i koleżanki.  Już myślimy to tu zrobić na dzień kobiet. Kolejna okazja do zrobienia i zjedzenia czegoś dobrego.

więcej »


Tłusty czwartek
28.02.2019

Dnia 28.02.2019 tj. czwartek, zgodnie z tradycją uczniowie z oddziału VIII wyszli do kawiarni na pysznego pączka. Na zajęciach rozmawialiśmy na temat tej tradycji i co ona oznacza. Rozmawialiśmy o pączkach - jak się je robi i jakie są nasze ulubione. Wykonaliśmy nawet na zajęciach plastycznych kolorowe pączki z papieru i plasteliny. Wkleiliśmy również do zeszytu pokolorowane przez nas pięknie pączki. Z taką wiedzą i wielkim apetytem poszliśmy razem do kawiarni. Każdy wybrał sobie ulubionego pączka i zjadł ze smakiem. Po jedzeniu wszyscy odpoczywali. Jednak pogoda sprzyjała i postanowiliśmy trochę się poruszać na świeżym powietrzu.

więcej »


Zabawa karnawałowa
22.02.2019

Dnia 22.02.2019 tj. piątek, oddział VIII brał udział w zabawie karnawałowej. Była super zabawa. Niesamowite nakrycia głowy. Mnóstwo wspaniałej muzyki. Wodzirej najlepszy z najlepszych.  Smaczne przekąski. Konkursy z nagrodami. Marta wygrała konkurs na tańczące krzesełka a Eryk został królem balu. Zabawa trwała do samego obiadu.

więcej »


Zajęcia karnawałowe
18.02.2019

W dniach od 18.02 do 21.02.2019 w zespole VIII na zajęciach rozmawialiśmy o karnawale. Oglądaliśmy mnóstwo ilustracji z przeróżnymi strojami. Rozmawialiśmy również o maskach jakie mogą być i z czego mogą być zrobione. Przymierzyliśmy dużo  gotowych już masek i zrobiliśmy bardzo dużo zdjęć. Wykonaliśmy oczywiście sami też różnymi technikami kolorowe maski. Oraz ćwiczyliśmy różne tańce przed balem każdego dnia.

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA