Wersja dla osób niedowidzących

5 latki "A" integracyjne

"Misie"

Nauczyciele: mgr Monika Szyc, mgr Monika Zdobylak

Pomoc nauczyciela: Ewa Rembisz, Zofia Broniecka

 

,,Razem nam wesoło i misiowo.
 Bo od lat trzymamy się ze sobą. 
Ty i ja – wesołe misie dwa…”

 

 

Czas na areobik
13.10.2017

Ćwiczenia i zabawy ruchowe przy muzyce są jedną z form rekreacji, która kształtuje ogólną sprawność ruchową dziecka, rozbudza jego wrażliwość  muzyczną, rozwija zamiłowanie do muzyki, tańca oraz zaspokaja potrzebę ruchu. Nadszedł czas na poranny aerobik, który przygotowała dla nas wolontariuszka z Turcji – Zeynep. Poranna gimnastyka przy muzyce bardzo nam się podobała :).  Dziękujemy Zeynep za świetną zabawę :) 

więcej »


Warzywolandia
12.10.2017

Misio ,,Gapcio”  przygotował dla nas niespodziankę… i…  - zaprosił nas na zakupy. Naszym zadaniem było kupić coś smacznego, a jednocześnie zdrowego. Odwiedziliśmy zatem Warzywolandię, gdzie zdrowych pyszności nie brakowało.  Z zaciekawieniem oglądaliśmy warzywa i owoce. Każdy z nas wybrał i kupił swój ulubiony owoc . 

więcej »


Wesołe witaminki
04.10.2017

,,Misie” w toku rozmaitych zabaw dydaktycznych zamieniły się w ,,Wesołe Witaminki”.  Celem naszych  zajęć i zabaw  było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się oraz wyrabianie świadomości na temat wpływu owoców i warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia :)
,,Witaminki, witaminki… - dla chłopczyka i dziewczynki!”
 

więcej »


Wizyta u stomatologa
03.10.2017

,,Misie” miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Wszyscy byliśmy bardzo dzielni , odważni i z uśmiechem zasiedliśmy na fotelu dentystycznym. Po dzisiejszej wycieczce każdy przedszkolak dobrze wie, jak dbać o zęby, żeby były czyste i zdrowe. 

więcej »


Dzien chłopaka
29.09.2017

Dziś na naszej grupie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla chłopców niespodzianki i wręczały kolegom samodzielnie przygotowane upominki. Nie brakło także słodkiego poczęstunku. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy…

więcej »


Barwy jesieni
28.09.2017

Trudno było pożegnać się z latem, ale dzięki pięknej pogodzie, która nam dopisuje łatwiej pogodzić się z nadejściem jesieni. W końcu jesień to również wyjątkowa, piękna i barwna pora roku… Korzystając  ze słonecznej pogody wybraliśmy się na spacer do parku. Z uśmiechem i zachwytem podziwiamy przyrodę w jesiennej szacie. ..

więcej »


W trosce o zdrowie - spotkanie z pielęgniarką
27.09.2017

Dziś odwiedziła nas przedszkolna pielęgniarka . Pani Basia przygotowała dla nas pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie. W czasie spotkania  dowiedzieliśmy się w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak ważne jest przestrzeganie higieny  oraz  jak właściwie się odżywiać. Dziękujemy Pani Basi za przybycie, miło spędzony czas i cenne wskazówki :)

więcej »


Jesień, to już jesień…”
26.09.2017

Wesoła Pani Jesień dziś przyszła do przedszkola  i obsypała nas jesiennymi liśćmi. Wiele  gatunków już znamy a nieznane poznajemy…  Jesienne zabawy dają nam wiele radości…
 
 

więcej »


Na pomoc – poznajemy numery alarmowe
25.09.2017

,,Misie” w trakcie zajęć dydaktycznych poznają ważne numery alarmowe. Poprzez rozmaite zabawy i piosenki zgłębiają wiedzę i umiejętności.  Wiedzą jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można poprosić o pomoc :)

więcej »


Gry i zabawy na świeżym powietrzu
22.09.2017

,,Misie” uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu. Czas spędzony na placu zabaw, grze w piłkę i inne zabawy terenowe są ulubioną częścią dnia naszych przedszkolaków.  Ruch to zdrowia podstawa a dla naszych przedszkolaków to wspaniała zabawa! Mamy nadzieję, że pogoda będzie nam jeszcze dopisywała, abyśmy mogli jak najdłużej korzystać z ulubionych zabaw pod chmurką…

więcej »

1 2 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA