Wersja dla osób niedowidzących

GRUPA 4-LATKI INTEGRACYJNE B

Nauczyciele: mgr Ewelina Matoga, mgr Paulina Cebula
Pomoc nauczyciela: Agnieszka Smykowska
Pomoc techniczna: Katarzyna Gmyrek
 
„Wychowujmy dzieci tak, żeby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi”

Zajęcia edukacyjne w KOMie
03.06.2015

3 czerwca nasza grupa udała się do KOM-u w Miliczu. Odbyły się tam zajęcia edukacyjne pt. „Jak obudzić  zamek”. Pani animatorka opowiedziała dzieciom niezwykłą historię zamku, na który padła klątwa. Został on pozbawiony wszystkich kolorów  i uśpiony na długi czas. Nawet okoliczne lasy, opustoszały i stały się ponure. Zadaniem dzieci było wyczarowanie zagubionych kolorów i odesłanie ich do zamku,  namalowanie kolorowego  lasu oraz wykonanie tzw. łapacza snów, który pomoże obudzić uśpiony zamek. Nam się udało….  - zachęcamy wszystkich, idźcie i wy, obudzić zamek!!!

więcej »


Dzień Dziecka
01.06.2015

Dzień Dziecka nasza grupa obchodziła przez 2 dni. 1 czerwca wyszliśmy do kawiarni FAMILIJNA na lody. Każdy wybierał swój ulubiony smak, choć dominował i tak…. czekoladowy.  Później mogliśmy pobawić się zarówno na placu przy kawiarni, ale większą niespodzianką okazała się możliwość harców na placu CHATKA PUCHATKA. Troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. Nazajutrz 2 czerwca, udaliśmy się do auli LO w Miliczu. Czekał tam na nas Alladyn z czarodziejską lampą, z której w obłokach dymu, unosił się Dżin spełniający życzenia.  Z zaciekawieniem oglądaliśmy spektakl słowno-muzyczny pt. „ALLADYN”, w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego we Wrocławiu.  Fajnie czasem byłoby mieć takiego Dżina w domu….. moglibyśmy mieć każdą zabawkę!!!. Po zakończonym spektaklu, mieliśmy okazję do pamiątkowego zdjęcia z aktorami. To były dwa dni pełne wrażeń!!!

więcej »


Urodziny w grupie
01.06.2015

Nasza grupa bardzo uroczyście obchodzi urodzinki każdej żabki. W tym dniu każdy jubilat jest królem dnia. Otrzymuje koronę, wykonaną przez panie i oczekuje w kole na hucznie odśpiewane „100 lat”, wyskandowane „hip hip hurra” i życzenia od kolegów, koleżanek i pań. Później nadchodzi pora na prezent – kubek wypełniony po brzegi słodkościami i kartkę z wizerunkiem żabki, z życzeniami w środku. Na koniec jest czas poczęstunek, kiedy jubilat obdarowuje wszystkich cukierkami lub częstuje tortem.

więcej »


Dzień mamy i taty
26.05.2015

Z okazji dnia mamy i taty, zrobiliśmy rodzicom niespodziankę. Zaprosiliśmy ich na nasze zajęcia dydaktyczne, organizując dzień otwarty. Rodzice nie mieli łatwo, ponieważ musieli  w nich aktywnie uczestniczyć. Była więc rymowana gimnastyka na powitanie, zabawy dywanowe, wspólne układanie puzzli oraz praca plastyczna dzieci i rodziców. Następnie rodzice mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z metody ruchu rozwijającego weroniki sherborne, prowadzonych przez naszą muzykoterapeutkę – Ewę Mazik. Po takiej ilości atrakcji, nadszedł czas na relaks i wyciszenie. I tu kolejna niespodzianka – relaksacja dźwiękiem przy użyciu instrumentów archaicznych, prowadzona przez Arkadiusza Dobrowolskiego. I już na sam koniec, dzieci odśpiewały piosenkę dla rodziców i wręczyły upominki – wykonane własnoręcznie breloczki do kluczy. Dla takich prezencików, warto było się troszkę pomęczyć, prawda???

więcej »


Dzień sportu
22.05.2015

22 .05.2015r. „wesołe żabki” zamieniły się w „bobry” i  wzięły  udział w ii dniu sportu, zorganizowanym na terenie naszego przedszkola. Bardzo lubimy ruch, stąd liczne konkurencje nie stanowiły dla nas większego problemu. Był więc: zjazd z samej góry dmuchanego zamku, przejazd rowerem, przeciąganie liny, rzut piłką lekarską, kopanie piłki do celu, slalom z piłką czy rzut woreczkami do obręczy oraz kręgle. Zmęczeni, mogliśmy posilić się i napić na świeżym powietrzu. Jury nie miało wątpliwości, że wszystkie drużyny spisały się doskonale i każdego nagrodziło i miejscem i pamiątkowym medalem z napisem: „nawet małe rzeczy, rób z wielką pasją”.

więcej »


Wyjście do biblioteki
20.05.2015

W ramach zajęć dydaktycznych „Książka moim przyjacielem”, nasza grupa odwiedziła bibliotekę dziecięcą w Miliczu.  Bardzo sympatyczna pani bibliotekarka, opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała wnętrze biblioteki i przeczytała bajkę o misiach. Zachęciła nas  do odgadywania zagadek o bajkach, rozdając  kolorowanki do malowania. „Żabki” otrzymały zaproszenie do zapisania się do biblioteki, a pani podziękowały własnoręcznie wykonaną zakładką do książek.

więcej »


Śpiewać każdy może
24.04.2015

24 .04.2015r.  Braliśmy udział w konkursie piosenki pt. „śpiewać każdy może”, zorganizowanym w naszym ośrodku.  W naszych „żabkowych” opaskach, ubrani na zielono,  zaśpiewaliśmy  utwór pt. „ słoneczko nasze rozchmurz się” . Jury miało trudne zadanie, żeby ocenić wykonawców. Jednogłośnie wszyscy zostali zwycięzcami i zajęli i miejsce, otrzymując upominki.  Po występach, udaliśmy się na znakomitą zabawę na dmuchanym zamku i na przedszkolnym placu. 

więcej »


Pasowanie czterolatków
11.03.2015

11 marzec był wyjątkowym dniem dla naszych czterolatków z grupy integracyjnej „Wesołe Żabki”. Tego dnia bowiem milusińscy w obecności swoich rodziców zostali  pasowani na przedszkolaków.

więcej »


Bal karnawałowy
04.02.2015

W naszym przedszkolu zaroiło się od kolorowych postaci z bajek. Odbył się bowiem bal karnawałowy, na który wstęp mieli tylko przebierańcy. Nasze żabki przemieniły się zatem nie do poznania i tanecznym krokiem przybyły na bal. Swą obecnością zaszczyciły nas m.in.: śnieżka - Nadia, bob budowniczy - Kacper, dwóch strażaków – Marcel i Fabian, policjant – Igor, króliczek – Oktawian, księżniczki – Maja, Liwia, Zuzia, Amelka, Sara; piraci- Kacper i Filip, książę – Olek, pszczółka – Bartek, smok – Mikołaj. W tym dniu również panie nieco się zmieniły.  Zamiast pani Pauliny, na bal przybyła- czarownica z ogromnym zakrzywionym nosem, długimi pazurami, miotłą i kapeluszem ze zwisającymi pająkami. Pani Ewelina, w zakręconych rudych warkoczach, w śmiesznej sukience w paski, kolorowych skarpetach i trampkach – zamieniła się w pippi pończoszankę. Zabawa była fantastyczna, a choć od tańca bolały nieco nogi…..za rok znów wszyscy z ochotą przybędą na bal.

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA