Wersja dla osób niedowidzących

Oddział XII, XIII, XIV

Nauczyciel: Renata Wasiczko, Edyta Lech, Barbara Manuel

Pomoc nauczyciela: Anetta Chojnacka, Wanda Folmer

18 urodziny Norberta
12.02.2018

Dnia 12.02.2018r. młodzież z trzech  krośnickich oddziałów bawiła się na urodzinach swojego kolegi Norberta Rosy. W zorganizowanie  uroczystości ,która odbyła się w szkole w Krośnicach, bardzo zaangażowali się rodzice Anna i Adrian Rosa.

więcej »


Urodziny
24.11.2017

Już od 1.09.2017 w Krośnickim Uniwersytecie Dorosłości zaczęły się huczne obchody urodzin.
Młodzież z Krośnickich oddziałów lubi wspólna zabawę. Ważne wydarzenia zaczęły się już we Wrześniu. Jako pierwsi swoje urodziny obchodzili Szymon  Mormul  i Jakub Musiałowski . Chłopcy przyjęli gorące  życzenia od koleżanek i kolegów, oraz wszystkich Pań. Było głośne sto lat i prezenty. Po wspólnym poczęstunku wszyscy ruszyli na parkiet do wesołej zabawy.
 

więcej »


Gotowanie
24.11.2017

Życie w Krośnickim Uniwersytecie Dorosłości  to nie tylko nauka w salach. Naszym drugim miejscem pracy jest kuchnia. Tam powstają przepyszne sałatki, koktajle, ciastka i różne wypieki. Własnoręcznie przygotowane potrawy smakuj ą najlepiej. 
Przepisy wybieramy z książki kucharskiej, szukamy ciekawych potraw w Internecie oraz uruchamiamy naszą wyobraźnie.
 

więcej »


Muzeum minerałów i skamieniałości w Krośnicach
31.10.2017

Galeria Ziemi w Krośnicach jest zbiorem liczącym około 4700 skamielin i minerałów. Znajduje się tu sala z ekspozycją stałą oraz czasową dotycząca zagadnień środowiska przyrodniczego. W zgromadzonych eksponatach można zobaczyć skamieniałe drewno oraz skamieniałości z okresu jurajskiego. Właściciel kolekcji to Pan Janusz Talaga w ciągu kilku lat zebrał eksponaty niemal wszystkich kontynentów. Ekspozycja jest uporządkowana zgodnie ze  skala twardości Mosha od najtwardszych okazów (diamenty) do miękkich (gipsy). Uczniowie z  zainteresowaniem słuchali pana przewodnika i oglądali skamieliny oraz minerały .

więcej »


Wizyta w sadzie
05.10.2017

Dnia 5.10.2017 dzięki gościnności pana Dominika Pochodyły wybraliśmy się do sadu w Świebodowie. Pogoda w tym dniu nas nie rozpieszczała, ale jak przystało na uczniów Gimnazjum i PDP z Krośnic pokonaliśmy warunki atmosferyczne. Pan Dominik opowiedział nam o swojej pracy w sadzie, oraz o  pielęgnowaniu jabłoni. Różne odmiany jabłek cieszyły nie tylko nasze oczy, ale również podniebienia. Pomimo ulewnego deszczu odbyło się ognisko na którym upiekliśmy kiełbasy i ziemniaki.

więcej »


Święto pieczonego ziemniaka z przedszkolakami z grupy smerfów
04.10.2017

4.10.2017 gościliśmy w naszej szkole grupę przedszkolną  5B – SMERFY. Dzieciaki pomagały młodzieży w rozpalaniu ogniska i pieczeniu ziemniaków. Wspólnie bawiliśmy się na zielonym wzgórzu z w ganianego ,berka i chowanego. Po zabawie wszyscy usiedli do wspólnego poczęstunku, czyli pieczonych ziemniaków. Na deser była niespodzianka przygotowana przez młodzież z Krośnic – pyszna galaretka.

więcej »


Dzień chłopaka
02.10.2017

Z okazji Dnia chłopaka nasi panowie w dwóch odsłonach

więcej »


Upiekliśmy pyszne ciasto
18.09.2017

Dnia 18.09.2017 uczniowie MSPDiON z Krośnic, przygotowali pyszne ciasto drożdżowe ze śliwkami. Młodzież  najpierw samodzielnie zrobiła zakupy, a potem zabrała  się za przygotowywanie ciasta, które smakowało wszystkim uczestnikom. 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA