Wersja dla osób niedowidzących

Wszystkie dzieci nasze są!

 
Projekt pn. „WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ!”
 
„Wszystkie dzieci nasze są!” to impreza plenerowa, która ma być prawdziwym świętem dla dzieci członków naszej organizacji oraz różnego typu grup wsparcia prowadzonych przez Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Jako, że od 25 lat  wspieramy tych najmniejszych chcemy, aby w tym dniu każde z nich poczuło się wyjątkowo, a szczególnie te z niepełnosprawnością. Organizowany przez nas festyn z okazji dnia dziecka ma być spełnieniem marzeń, który doda im sił w walce z chorobą.
 
Imprezy z okazji dnia dziecka organizowane przez publiczne placówki edukacyjne i samorządowe z wielu powodów nie gwarantują dzieciom z niepełnosprawnością dostępu do wszystkich atrakcji. Jednym z powodów są nadwrażliwości, trudności w poruszaniu się, wady wzroku lub/i słuchu. Organizatorzy podczas takich festynów skupiają jedynie uwagę  na ogólnodostępności i ilości uczestników, a nie na indywidualnych potrzebach jednostki, a przecież to święto jest dla wszystkich dzieci. Alienacja tych najsłabszych poprzez nieprzyjazną lokalizację np. dla "w"-skersów" czy zbyt głośną muzykę odtwarzaną przez DJ'a np. dla autysty tudzież organizowanie konkursów wymagających tylko i wyłącznie sprawności fizycznej np. dla dzieci o mniejszej sprawności manualnej wyklucza je ze świętowania w tym szczególnym dniu, a przecież cel nie uświęca środków. W związku z tym jako organizacja z wieloletnim doświadczeniem chcemy zorganizować festyn odpowiedni do ich potrzeb oraz dostosowany do ich możliwości.
 
Głównym celem jest zorganizowanie festynu skierowanego do dzieci z niepełnosprawnością funkcjonujących na płaszczyźnie społeczności lokalnej. Będzie on miał za zadanie pobudzić je do aktywności, zachęcić je do integracji, pozwolić im intensywnie i aktywnie spędzić czas wolny w gronie swoich rówieśników, a także sprawić, by poczuły się wyjątkowe i docenione w tym szczególnym dniu. Chcemy, aby dzień dziecka przynosił na myśl same pozytywne skojarzenia tym, u których uśmiech rzadko gości na twarzy.
 
Bezpośrednimi beneficjentami projektu będą dzieci biorące udział w festynie, pochodzące z rodzin niezamożnych i dysfunkcyjnych, z terenów województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego, z powiatów milickiego, trzebnickiego, oleśnickiego, ostrowskiego, krotoszyńskiego. Będą to przede wszystkim dzieci członków Stowarzyszenia, uczestnicy "Grupy wsparcia" oraz małe dzieci z "Grupy rodzic z dzieckiem", prowadzonych przy Stowarzyszeniu.
 
 
Termin realizacji – 14.05.2018 – 14.07.2018
 
Koordynator – Wojciech Biernat
 
Autorzy – Urszula Gaj, Joanna Broniecka, Przemysław Walniczek, Adrian Witczak

 

Wszystkie dzieci nasze są!
14.06.2018

W okolicach Dnia Dziecka organizowanych jest mnóstwo imprez skierowanych do tych najmłodszych. Problem jednak pojawia się, gdy osoby z niepełnosprawnościami nie mogą wziąć udziału w niektórych konkurencjach i atrakcjach proponowanych przez organizatorów, na przykład takich, które wymagają pełnej sprawności ruchowej. Czują się wtedy odrzucone i dyskryminowane. Dlatego też Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wyszło naprzeciw ich potrzebom, organizując festyn pod nazwą „Wszystkie dzieci nasze są!” dostosowany do ich potrzeb i możliwości.

więcej »


Zaproszenie na Dzień Dziecka
14.05.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje Dzień Dziecka dla dzieci członków Stowarzyszenia, uczestników "Grupy wsparcia" oraz małych dzieci z "Grupy rodzic z dzieckiem". Impreza odbędzie się w czwartek 14 czerwca 2018 roku w godzinach 16:00 – 19:00 na terenie Domu Drzewa w Wałkowej. Będzie tam na Państwa  czekać mnóstwo atrakcji m.in. malowanie twarzy, grill, przejazd bryczką, animacje z clownem, fotobudka czy ścieżka sensoryczna. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału i wspólnej zabawy :)

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA