Wersja dla osób niedowidzących

Opis zadania

AKTUALNOŚCI     FORMY WSPARCIA i HARMONOGRAM     OPIS ZADANIA

REKRUTACJA     PLAKAT INFORMACYJNY

 

Projekt pn. „Idę do pracy 2”
współfinansowany jest ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
w ramach konkursu
1/2021 - Sięgamy po sukces

 

Projekt "Idę do pracy 2" jest kontynuacją działalności zespołu trenerów pracy wspomaganej z lat 2008-2020, która skierowana jest na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami poprzez zastosowanie pięcioetapowej metody zatrudnienia wspomaganego oraz pozyskanie nowych stanowisk pracy i docelowe zatrudnienie beneficjentów ostatecznych na otwartym rynku pracy. W doczasowej historii zespół trenerów pracy zatrudnił kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy.

W ramach realizacji projektu planowane jest wsparcie 40 osób z niepełnosprawnościami, które mają szczególne trudności w znalezieniu i utrzymaniu pracy oraz osób, u których nie zakończył się jeszcze proces zatrudnienia wspomaganego w miejscu pracy. Wsparcie będzie realizowane poprzez zastosowanie metody zatrudnienia wspomaganego, zgodnej z europejskim modelem zatrudnienia wspomaganego oraz wytycznymi opracowanymi w ramach projektu "Trener Pracy jako sposób na zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

W ramach wsparcia przewidziane jest przygotowanie kandydatów do zatrudnienia pod kątem umiejętności pracowniczych, społecznych i zawodowych, które są niezbędne w doborze odpowiedniego stanowiska pracy, procedurze zatrudnienia oraz przebiegu zatrudnienia, czyli jego monitoringu. Każdy beneficjent będzie miał stworzony IPD, który będzie aktualizowany na bieżąco. Kolejnym krokiem będzie aktywne pośrednictwo pracy, prowadzenie próbek pracy i indywidualnych zajęć praktycznych dla wszystkich beneficjentów, prowadzenie przez trenerów pracy wspomaganej grupy wsparcia dla osób zatrudnionych, a także dla osób niepełnosprawnych, które poszukują pracy. W ramach realizacji zadań projektu kontynuowane będą cykliczne szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne dla zespołu trenerów, dzięki czemu zwiększy się zakres wiedzy merytorycznej i umiejętności praktycznych jego członków.

Kontynuowana będzie współpraca z Polską Federacją Zatrudnienia Wspomaganego oraz z zaprzyjaźnionymi zespołami trenerów działających na terenie Polski w celu czerpania wzorców. Zespół trenerski zajmie się organizacją spotkań promujących wspomagane zatrudnienie wśród lokalnych pracodawców z województwa dolnośląskiego (powiat Milicz, Trzebnica, Oleśnica), osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin, do których kierowany jest program.

Prowadzeniem stałej ewaluacji ilościowej i jakościowej programu będzie się zajmował koordynator projektu, poprzez dokumentowanie przebiegu programu zgodnie z narzędziami wypracowanymi przez zespół trenerski.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA