Wersja dla osób niedowidzących

Trener Pracy

Rozmowy o pracy…
09.11.2015

           Milicki zespół trenerów pracy wspomaganej w ostatni czasie przeprowadził szereg spotkań z osobami z niepełnosprawnością, które zainteresowane są zatrudnieniem wspomaganym. Aby spotkania przyniosły jak najlepszy efekt, miliccy trenerzy brali także udział w licznych szkoleniach i kursach, aby podnieść swoje kompetencje i umiejętności.

            Na początku września odbyło się wewnętrze szkolenie zespołu trenerskiego, które prowadził koordynator zespołu trenerów pacy wspomaganej Marcin Folmer. W zajęciach brali udział wszyscy miliccy trenerzy pracy, którzy znakomicie radzili sobie z tematyką zatrudnienia wspomaganego. W trakcie szkolenia można było obejrzeć prezentacje filmowe, które przedstawiały dotychczasowe osiągnięcia beneficjentów i trenerów pracy oraz zapoznać się ze specyfiką pracy i obowiązującą dokumentacją.
 
           W połowie września nasz zespół wyruszył do Warszawy, gdzie brał udział w ogólnopolskim szkoleniu kadry ZW pn. „Zastosowanie elementów Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF) w procesie zatrudnienia wspomaganego osób z niepełnosprawnością”. Do stolicy przybyli trenerzy pracy z całej Polski i była to możliwość do wspólnej integracji środowiska trenerskiego, a także do wymiany doświadczeń i rzeczowych dyskusji.
 
           Na przełomie września i października nasi trenerzy dwukrotnie odwiedzili pobliskie Zduny, gdzie promowali zatrudnienie wspomagane. Spotkanie z niepełnosprawnymi mieszkańcami wielkopolski odbyło się dzięki współpracy ze Zdunowskim Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy i zaangażowaniu Pani Ewy Dziewaczyńskiej.
 
          Wszyscy zgromadzeni na sali zdunowskiej OSP mieli okazję zobaczyć prezentacje filmowe przedstawiające etapy zatrudnienia wspomaganego, porozmawiać z trenerami pracy, a także wysłuchać Pani Marty Makowieckiej, która od kilku lat pracuje dzięki wsparciu trenerów oraz jej mamy, która opowiedziała jak zmieniło się życie rodzica po aktywizacji zawodowej córki.
 
          W pierwszej połowie października nasz zespół trenerski rozpoczął działania na terenie wielkopolski, gdzie pozyskano nowych klientów do projektu aktywizacji zawodowej. Współpraca z krotoszyńskim PUP-em zaowocowała spotkaniem z osobami z niepełnosprawnością, które licznie przybyły do PUP-u, a kilka z nich bez wahania przystąpiło do realizacji swoich marzeń o pracy. 
 
Zdjęcie nr 1.
Wprowadzenie do zawodu i podstawowe szkolenie z zakresu zatrudnienia wspomaganego przeprowadził koordynator milickiego zespołu trenerów pracy wspomaganej
 
Zdjęcie nr 2.
Pani Marta wspólnie z mamą zachęca do udziału w aktywizacji zawodowej
 
Zdjęcie nr 3.
Przed spotkaniem w Zdunach był czas na wymianę doświadczeń i chwilę rozmowy
 
Zdjęcie nr 4.
Pan Sławek był bardzo zadowolony z faktu, iż poznał milickich trenerów
 
Zdjęcie nr 5.
Wojtek jak to Wojtek bardzo szybko znalazł sobie pomocnika
 
Zdjęcie nr 6.
Do zdunowskiego Domu Strażaka na spotkanie z trenerami pracy przybyło wielu zainteresowanych osób z niepełnosprawnością, wspólnie z rodzicami
 
Zdjęcie nr 7.
Uczestnicy spotkania bardzo żywiołowo reagowali na nowe fakty, dotyczące ich aktywizacji zawodowej
 
Zdjęcie nr 8.
Dobre praktyki czyli aktywizacja po milicku. Prezes Alicja Szatkowska wspólnie z trenerami opowiada o tym, co udało się zrobić w Miliczu
 
Zdjęcie nr 9.
Projekcja filmu o zatrudnieniu wspomaganym była świetnym pomysłem
 
Zdjęcie nr 10.
Marcin Folmer opowiada o szczegółach zatrudnienia wspomaganego
 
Zdjęcie nr 11.
Pani Marta opowiedziała o swoich doświadczeniach i drodze do zatrudnienia
 
Zdjęcie nr 12.
Pani Zofia opowiadała o zatrudnieni wspomaganym okiem rodzica
 
Zdjęcie nr 13.
W kuluarach trwały rozmowy i wymiana doświadczeń
 
Zdjęcie nr 14.
Pani Marta z wielkim wzruszeniem i emocjami opowiadała o swojej ścieżce zawodowej
 
Zdjęcie nr 15.
Po spotkaniu był czas na indywidualne spotkania z zainteresowanymi osobami
 
Zdjęcie nr 16.
Spotkanie było doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości
 
Zdjęcie nr 17.
Siostra Anna, dyrektor DPS-u w Zdunach była bardzo zadowolona ze spotkania z milickimi trenerami pracy
 
Zdjęcie nr 18.
Każdy miał okazje do zadania indywidualnych pytań dotyczących aktywizacji zawodowej
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA