Wersja dla osób niedowidzących
(Nie)spodziewany gość w MSPDiON
06.12.2021

Dziś 6 grudnia, a co za tym idzie, swoje imieniny obchodzi Święty Mikołaj. Jak co roku, spędza je jeżdżąc po całym świecie i rozdając prezenty grzecznym dzieciom (a jak się okazało, o dorosłych też pamięta). Nie mogło go więc także zabraknąć w progach naszego stowarzyszenia, do którego jak wiemy uczęszczają same grzeczne dzieci.

Kiermasz świąteczny w DOR-W
01.12.2021

Nasz kiermasz ozdób świątecznych trwa w najlepsze! Zapraszamy na hol do siedziby MSPDiON przy ul. Kopernika 20, gdzie dostępne są piękne przedmioty wykonane przez uczniów, rodziców i pracowników ośrodka. Kiermasz odbywa się w dniach 01.-03.12.2021 r. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup sztandaru i niespodzianki dla uczniów!

Z aparatem w Sztolni Kowary
22.11.2021

Kolejne warsztaty fotograficzne już za nami. Tym razem młodzi adepci fotografii wybrali się daleko na północ Dolnego Śląska, gdzie odwiedzili Sztolnie Kowary w Kopalni "Liczyrzepa". Było to kolejne miejsce, w którym wiedza i umiejętności uczestników zostały wystawione na ciężką próbę. Nie trudno się jednak domyślić, że poradzili sobie bez zarzutu.

Kontynuujemy wsparcie asystenckie
19.11.2021

Tegoroczny projekt „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” powoli zbliża się do końca. Jego realizacja pozwoliła nam zapewnić ponad 70 osobom z niepełnosprawnościami asystenta, któremu ufają i który wspiera ich w codziennych czynnościach.

Turniej piłkarski z okazji Dnia Niepodległości
18.11.2021

Miłośnicy piłki nożnej z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zorganizowali kolejną imprezę sportowo-rekreacyjną. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości piłkarze z niepełnosprawnościami rozegrali turniej piłkarski mający wymiar historyczno-społeczny. W wydarzeniu uczestniczyły drużyny z całego Dolnego Śląska.

Opieka wytchnieniowa w październiku
17.11.2021

W październiku Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych kontynuowało działania mające na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższej rodziny. W ramach projektu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością” beneficjenci otrzymują profesjonalną opiekę, a ich rodzice i opiekunowie prawni zyskują chwilę tytułowego wytchnienia.

Strona Główna

Milickie Centrum Wsparcia Capitol oficjalnie otwarte!
14.10.2021

W piątek 24 września nadszedł wreszcie moment, na który czekaliśmy od bardzo dawna – nastąpiło oficjalne otwarcie Milickiego Centrum Wsparcia Capitol. Nowo powstały ośrodek znajduje się przy ul. Kościuszki 9, w miejscu dawnego milickiego kina, po którym odziedziczył on nazwę (z łac. nawiązującą do faktu, że będzie prowadzony „z głową”). Capitol jest placówką skierowaną przede wszystkim do najmłodszych dzieci, które są tam kompleksowo diagnozowane przez zespół specjalistów, a następnie uczestniczą w rozmaitych zajęciach terapeutycznych z wykorzystaniem nowatorskiego sprzętu (np. lustra weneckie z elektrycznymi roletami, regulowane oświetlenie czy system Kinesis wykorzystywany przy zajęciach integracji sensorycznej).

Część oficjalna uroczystości otwarcia MCW Capitol rozpoczęła się krótką konferencją prasową z udziałem Mateusza Morawieckiego - Premiera Rzeczpospolitej Polskiej, Pawła Wdówika – Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Edyty Defratyki – właścicielki budynku i głównej sponsorki nowo otwartej placówki, a także Alicji Szatkowskiej – Prezes MSPDiON i Agnieszki Szatkowskiej-Paterek – Dyrektor MCW Capitol. Na uroczystości pojawili się także m.in. Mirosława Stachowiak-Różecka – Poseł na sejm RP, Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski, Bogusława Kulińska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, zaproszeni goście (w tym darczyńcy naszej organizacji), a wszystko transmitowały największe krajowe telewizje. Podczas tego krótkiego wystąpienia z ust Premiera padła deklaracja o przyznaniu blisko miliarda złotych na pomoc osobom z niepełnosprawnościami (poprzez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), co spotkało się z entuzjastyczną reakcją publiczności.

Po konferencji nadszedł czas na symboliczne przecięcie wstęgi oznaczające oficjalne otwarcie nowej placówki. Dokonali tego uczestnicy konferencji prasowej, którym pomagał Olek – jeden z małych pacjentów MCW Capitol. Następnie ksiądz Grzegorz Michalski – Proboszcz Parafii pw. św. Anny w Miliczu dokonał poświęcenia lokalu i podarował nam pamiątkowy krzyż. Po tym przyszedł czas na krótkie zwiedzanie nowego obiektu, w którym uczestniczyli Premier Mateusz Morawiecki i Minister Paweł Wdówik.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zapisu transmisji na żywo z tego niezwykle ważnego dla naszego stowarzyszenia dnia.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA